ATAMAN  NADMUDRIO OBRADOVIĆA: Efes pobedio Fener, Himki bolji od Albe!

EVROLIGA

ATAMAN NADMUDRIO OBRADOVIĆA: Efes pobedio Fener, Himki bolji od Albe!

Košarkaši Efesa pobedili su večeras na gostovanju Fenerbahče sa 81:73 (20:22, 18:16, 21:11, 24:22), dok je Himki na svom parketu sa 104:87 (23:32, 31:19, 23:12, 27:24) u 13. kolu Evrolige.

Najefikasniji u trijumfu Efesa bio je Krunoslav Simon sa 22 poena, dok je Šejn Larkin postigao 20, a Vasilije Micić je za skoro 36 minuta postigao šest poena, uz pet asistencija, ali i pet grešaka.

U ekipi Fenerbahčea istakao se Derik Vilijams sa 16 poena, dok je Nando De Kolo postigao 13, a Nikola Kalinić ubacio je 12.

Efes je prvi sa 11 pobeda i dva poraza, dok je Fenerbahče 12. sa skorom 5/8.

Himki je posle loše prve četvrtine u potpunosti nadigrao Albu, te na kraju došao do ubedljivog trijumfa.

Ruski tim do trijumfa je predvodio Devin Buker sa 24 poena, dok je dva manje dodao Aleksej Šved.

U ekipi Albe istakao se Rokas Giedraitis sa 17 poena, dok je Nils Gifaj ubacio 13.

Himki ima sedam pobeda i šest poraza na osmom mestu Evrolige, dok Alba ima četiri trijumfa iz 13 utakmica.