BREJK ZVEZDE U RUSIJI: Beron i Braun vodili crveno-bele do trijumfa nad Zenitom (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene Zvezde savladali su Zenit rezultatom 58:65 na gostovanju u Kazanju u okviru 16.kola Evrolige .

Ovo je Zvezdi ukupno sedma pobeda od početka evroligaške sezone, a već četvrta u poslednjih šest mečeva i crveno-beli se polako, ali sigurno približavaju pozicijama na tabeli koje vode u Top 8.

Posle poraza Milana i Himkija, Zvezdu sada samo jedan trijumf deli od učinka koje imaju ove dve ekipe, a koje se nalaze na sedmoj i osmoj poziciji.

Od samog starta utakmice Zvezdin bek Bili Beron je bio veoma raspoložen za igru.

Od prvih devet Zvezdinih poena na ovoj utakmici, Beron je postigao sedam, a do kraja poluvremena je stigao do brojke od šoena i nije imao nijedan promašaj iz igre.

Uz njega, ponovo odličan i plejmejker Lorenco Braun i njih dvojica su tokom prvih 20 minuta držali Zvezdu rezultatski u igri.

Najviše problema Zvezda je imala početkom druge četvrtine, kada je Zenit napravio seriju 13:0, kojom je prešao u vođstvo od 29:20, a crveno-beli su do odlaska na odmor uspeli da se primaknu na samo tri poena razlike - 40:37.

Vođstvo Zenita potrajalo je još nekoliko minuta tokom treće deonice, a onda je Zvezda zaigrala bolje, povela sa 46:44 i do kraja meča nije dozvolila domaćima nijednom da povedu.

Izvanredni Bili Beron je meč završio sa 26 poena, uz fantastičan procenat šuta (4/4 za dva, 5/6 za tri poena), a Lorenco Braun se zaustavio na 18 poena.

U ekipi Zenita Ostin Holns 14 poena, a Vil Tomas ga je pratio sa 11

KRAJ MEČA

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut - Tomas trojka 57:60, ali Lorenco izmišlja poen vredan pobede 57:62

38. minut - Gist 2+1, 54:60

37. minut - Sjajni Lorenco Braun sa distance , uzvraća Kolins trojkom, pa Štimac ,posle dobre kombinacije 54:57

35. minut - Sjajan prodor Lorenca Brauna, 49:53

33. minut - Nervozan start poslednje deonice, promašaji sa obe strane.

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - Trojka Čovića 44:49

27. minut - Sjajni Beron, 18 poen, 42:43

25. minut - Gist prekida seriju promašaja 42:41

22. minut - Zakucavanje Gustava Ajona 42:37

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Majstorija Lorenca Brauna 40:37, poluvreme.

19. minut - Serija trojki, Beron, pa Ponkrašov, pa Lazic 38:34

16. minut - Trojka Ovensa uz faul Dženkinsa 33:26

15. minut - Lorenco Braun nakon ofanzivnog skoka 29:24

14. minut - Trojka Ponkrašova 27:20

12. minut - Loš početak crveno- belih u drugoj četvrtini,serija od šest poena Zenita, 22:20

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Sjajna finta Berona, nova trojka 16:18

7. minut - Prvi poeni Štimca, nakon sjajne kolektivne akcije 11:13

6. minut - Serija promašaja na obe strane.

4. minut - Sjajni Beron pogađa trojku, već 7 poen,uzvraća Albisi istom merom, 8:9

1. minut - Voronov pogađa za tri poena, a zatim Beron nakon kombibacije sa Simanićem i Lorenco Braun iz kontre 3:4

1. minut - Utakmica je počela.

Naime, dvorana u Sankt Peterburgu u kojoj igra Zenit je zauzeta, te će domaćin meča biti dvorana Uniksa u Kazanju.

To je svakako dobra vest za crveno-bele, koji se sa pravom nadaju da mogu do brejka na dalekom gostovanju.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dragan Šakota rekao je u najavi utakmice da će njegov tim dati sve od sebe da parira Zenitu u utakmici Evrolige.

"Imamo ispred nas ekipu koja je pobedila CSKA, Olimpijakos, Žalgiris, Valensiju, rezultati Zenita skreću pažnju. To je ruski tim, ali ja bih mu dodao sve karakteristike španskih. Igraju u tranziciji, napadaju brzo, već sam rekao da nam taj stil nije najdrži, ali pokušaćemo da kontrolišemo ritam utakmice", rekao je Šakota, a preneo sajt Zvezde.

On je dodao da će predstojeća utakmica biti dijametralno suprotna od one u Milanu kada je Zvezda slavila nad Olimpijom.

"Ne mogu da predvidim koliko je njima Kazanj domaći teren ili ne, ali kada pričamo o nekim utakmicama iz kojih pokušavamo da izvučemo neka iskustva da bismo ih iskoristili, pozivamo se na neke dobre utakmice. Milano nam je u onom trenutku odgovarao po načinu igranja. Imali smo dosta mogućnosti da se koncentrišemo i da igramo duže napade. Mi ćemo da probamo da pariramo Zenitu, a da li će to biti kao u Milanu, sumnjam jer je drugi profil ekipe. Trudićemo se da nađemo rešenje i u ovakvoj igri".

Iskusni stručnjak se osvrnuo na povratak Vladimira Štimca u Crvenu zvezdu "Morali smo da povećamo agresivnost i skor ispod koša. Dobro ga poznajemo, brzo će se uklopiti i to je ono što smo tražili", zaključio je on.

Nakon 16 odigranih kola Zvezda je na deobi desetog mesta na tabeli sa šest pobeda i devet poraza, doj je Zenit na pretposlednjem 17. mestu sa svega četiri pobede i čak 11 poraza.