EVO ZAŠTO JE SRBIJA ZEMLJA KOŠARKE: Sjajno veče naših igrača u NBA! Jokić i dalje RAZBIJA, Smajli koristi šansu

SVI ODLIČNI

Srpski košarkaš Nikola Jokić predvodio je Denver do trijumfa nad Memfisom 119:110.

Jokić je pružio fantastičnu partiju i zabeležio sedmi tripl-dabl u sezoni, čime se izjednačio sa Lebronom Džejmsom i došao na korak od rekordera u toj kategoriji Luke Dončića.

Div iz Sombora je postavio lični ovosezonski rekord po broju poena - 31, čemu je dodao po deset skokova i asistencija.

Tako je Jokić vratio Denver na pobednički kolosek posle poraza od Nju Orleansa. Nagetsi su drugi na Zapadu sa skorom 22-9.

Sakramento je poražen od Finiksa uprkos dobrim rolama srpskih košarkaša.

Kingsima je to šesti uzastopni neuspeh! Sansi su u Sakramentu slavili rezultatom 112:110.

Bogdan Bogdanović je ubacio 22 poena, imao i četiri skoka i tri asistencije, dok je Nemanja Bjelica dodao 11 poena, šest skokova i četiri asistencije. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

Alen Smailagić ponovo je dobio šansu od trenera Stiva Kera. Posle četiri poena na debiju za Golden Stejt, na meču sa Dalasom igrao je 20 minuta i imao po pet poena i skokova.

Dalas je pobedio 141:121, uz 31 poen Luke Dončića, dok Bobi Marjanović nije imao učinak za dva minuta na parketu.