PARTIZAN UBEDLJIV PROTIV PRIMORSKE! Crno-beli se mučili u početku, pa rutinski savladali goste iz Slovenije!

ABA

Košarkaši Partizana savladali su Partizan u okviru 13. kola ABA lige Primorsku u " Štark Areni" rezultatom 81:62

Ovo je deseta pobeda crno-belih od početka sezone u ABA ligi, pa Trinkijerijev tim i dalje drži korak sa vodećim ekipama na tabeli.

Utakmica je počela u sporijem ritmu sa dosta promašaja na obe strane, a Primorska se dobro držala iako je gubila.

Na poluvreme Partizan je odneo devet poena viška - 39:30, ali uz dosta promašaja van linije 6.75 i ne baš ubedljivu igru. Ipak, početkom drugog poluvremena, kapiten Novica Veličković uneo je novi energiju u igru crno-belih, za sedam minuta u igri upisao je devet poena (3/3 za dva, 1/2 za tri).

Parizanova prednost postala je dvocifrena, neizvesnosti više nije bilo, a da užitak navijača Partizana bude još lepši, potrudio se Vil Mozli, svojim atraktivnim blokadama. I Mozli, kao i Veličković nešto ranije, ovacijama je pozdravljen sa tribina.

Crno-beli su rutinski priveli meč kraju i zabeležili poslednju pobedu u ovoj godini.

Rašon Tomas je sa 15 poena i devet skokova bio najefikasniji u Partizanu, Zagorac, Gordić i Veličković su ga pratili sa po devet poena.

U ekipi Primorske istakao se trio Vončina, Barič i Marinković, sva trojica sa po 15 poena.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Zagorac pogađa jednu, ali ne i drugu trojku, a Birčević u međuvremenu upisuje "bananu" 68:52.

Prednost svoje ekipe povećava Zagorac, koji ima svih sedam poena Partizana u 4/4 – 70:52.

Partizan rutinski održava prednost, svi jedva čekaju kraj utakmice.

TREĆA ČETVRTINA:

Promašajem Jankovića i izuzetno teškom trojkom Vončine počinje drugo poluvreme 39:33

Bek Primorske je prvi dvocifreni večeras, sa 11 poena.

Pravo niotkuda, egal.

Reding gubi loptu i zakucava Lazić, a na drugoj strani trojke ne pogađaju ni Pejdž ni Veličković.

Barič pogađa oba bacanja 39:37, a seriju gostiju prekida kapiten Partizana za 41:37.

Vončina nastavlja seriju, ali na drugoj strani i Veličković, koji vezuje četiri poena 43:39, a konačno u ritam ulazi Volden koji pogađa dve trojke zaredom 49:40

Veličković nastavlja da "školuje" u trećoj četvrtini i tera goste na tajm-aut.

Marinković pogađa na drugoj strani, ali Novica nastavlja svoju seriju trojkom 54:44 izlazi iz igre i dobija ovacije sa tribina.

DRUGA ČETVRTINA:

Partizan je odlično počeo drugu četvrtinu.

Ofanzivnim skokovima dobrom tranzicijom i poenima Redinga i Mozlija. Partizan pravi brzih 4:0, pa je trener gostiju Žeželj bio prinuđen da zatraži tajm aut posle svega 50 sekundi igre u ovom periodu.

Seriju Partizana prekida Marinković, ali se tu problemi za goste ne završavaju. Trifunović postiže drugu trojku za svoj tim na meču, Vončina promašuje trojku, a Gordić dobija faul na šutu i pogađa oba bacanja za prvu dvocifrenu prednost svoje ekipe 28:18 u 13 minutu.

Nakon toga opet je usledio pad u igri crno-belih

Dva i po minuta bez poena bila je publika u Areni, a agoniju je prekinuo Nikola Janković posle asistencije Tomasa 30:22

Završnica druge četvrtine protekla je u izvođenju slobodnih bacanja sa obe strane.

PRVA ČETVRTINA:

Partizan večeras nastupa u sastavu: Volden, Zagorac, Pejdž, Gordić, Jaramaz, Veličković, Birčević, Reding, Janković, Tomas, Trifunović, Mozli.

Loš početak utakmice na obe strane, pravi festival promašaja u prvih pet minuta.

Partizan je potom podigao nivo igre, ali i gosti imaju šta da kažu na ovom meču.

Prvu trojku za crno-bele postiže Pejdž 10:7 ali u narednom napadu solo prodorom odgovara Barič.

Sjajno zakucavanje izvodi Tomas koji vraća Partizan na plus tri 12:9.

Do kraja četvrtine igralo se koš za koš, uz mnogo prekršaja sa obe strane i poena sa linije bacanja.

Trener košarkaša Partizana Andrea Trinkijeri rekao je mu najavi meča da se nada da će njegova ekipa igrati dobro protiv Primorske i u lepom ambijentu završiti godinu.

"Primorska je u prvom delu sezone pokazala veoma dobru igru, o čemu govore i rezultati koji nisu slučajni. Sada je situacija malo drugačija, ali to za igrače može biti dodatni motiv da odigraju dobro. Mi se nadam da ćemo dobrom utakmicom i u lepom ambijentu ispratiti 2019. godinu", rekao je Trinkijeri za sajt kluba.

Košarkaš crno-belih Uroš Trifunović kazao je da je poraz od Primorske u prvoj utakmici dodatni motiv za Partizan.

"Svi znaju u kakvoj je situaciji Primorska, bez obzira na to, oni su protiv Zvezde pokazali da itekako mogu da igraju dobro. Mi smo u prvom delu izgubili od njih i svakako ćemo hteti da im se revanširamo i nastavimo pobednički niz", kazao je Trifunović"

Nakon 12. kola Partizan je na deobi prvog mesta sa devet pobeda i tri poraza,dok je Primorska trenutno na petom mestu sa osam pobeda i četiri poraza.