KARI SRUŠIO KRALJA: Barsa pregazila Real u EL KLASIKU!

ŠPANIJA

Košarkaši Barselone pobedili su Real Madrid rezultatom 83:63 u utakmici 15.kola španske ACB lige.

Kako je utakmica krenula, ličilo je na katastrofu Real Madrida, koji je u prvoj četvrtini postigao samo 5 poena, dok je Barsa pogodila 22.

Real se konsolidovao u drugoj četvrtini i smanjio razliku na jednocifreni zaostatak.

Ipak u trećoj četvrtini je Barselona uspela da slomi otpor Real Madrida.

Trej Tompkins je bio veoma dobar, ali je Nikola Mirotić bio još bolji i kažnjavao svaku grešku odbrane.

Koliko god da se Real trudio da "skrati distancu" i ugrozi vođstvo Barselone to jednostavno nije bilo dovoljo i izabranici Svetislava Pešića uspešno su pronalazili način da se vrate na bezbedno odstojanje.

Bilo je jasno da će Realu biti teško protiv Barse u ovom skraćenom sastavu, ali su na kraju pretrpeli ubedljiv poraz rezultatom 83:63. Nikola Mirotić je sa 20 poena bio apsolutni heroj i sa parketa je ispraćen uz ogromne ovacije. Dilejni je upisao 14, a Kjurik i Hanga po 10 poena.

Na drugoj strani videli smo 13 poena Trea Tompkinsa, 9 je postigao Kerol, a 8 Tavares.