FURIOZNA ZVEZDA: Crveno-beli pregazili Megu na početku PAKLENE nedelje (VIDEO)

ŠAMPION SKOČIO NA 4. MESTO

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su kao gosti pobedili Megu u Hali sportova "Ranko Žeravica" u poslednjem meču 15. kola ABA lige - 85:103 (18:20, 25:29, 19:32, 23:22).

Regionalni šampion je ovim trijumfom stigao do deobe četvrtog mesta sa FMP-om, jer obe ekipe imaju učinak 9-6. Ujedno, Zvezda je Megu zakucala za dno tabele, jer je timu trenera Dejana Milojevića ovo bio 12. poraz, uz samo tri pobede.

Domaćin je parirao favorizovanoj Zvezdi u prvom poluvremenu, iako su gosti sve vreme bili u vođstvu, ali Mega je držala priključak.

A onda su u trećoj deonici crveno-beli dodali gas i bukvalno pregazili rivala. Na poluvremenu je bilo 43:49, a na kraju treće četvrtine čak 62:81. Poslednji period predstavljao je puko otaljavanje posla.

Međutim, nije sve večeras bilo lepo za crveno-bele, jer se povredio Dejan Davidovac. Njemu je stradao skočni zglob, pa je u uvodu druge četvrtine napustio igru i više se nije vraćao.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Beron i Dženkins, kome je ovo bio prvi nastup od povratka iz Amerike, sa po 17 poena. Dvocifreni je bio i Panter sa 13 i Štimac sa 12.

Trener Šakota je dozirao minutažu, pa je Braun igrao samo na početku.

Najefikasniji na utakmici bio je igrač Mege Peri sa čak 31 poenom, dok je Simonović ubacio 18.

Za Zvezdu je ovaj meč predstavljao početak "paklene" nedelje, jer u sredu i petak ima evroligaške izazove sa Žalgirisom i Albom, oba u Beogradu. Šampion će sledećeg ponedeljka duelom sa Cibonom nastaviti borbu za ulazak u plej-of ABA lige.

Mega i u narednom kolu ima veoma težak posao, jer u subotu gostuje Budućnosti.

1 / 11 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

39. minut - 82:101 - Puče stotka!

36. minut - 74:90 - Trojka Simonovića.

34. minut - 70:88 - Peri je dao 25 poena!

34. minut - 68:88 - Štimčevih "dva plus jedan".

33. minut - 68:85 - Ašćerić u seriji.

32. minut - 66:85 - Jedan pogodak Gista s penala.

32. minut - 66:84 - Ašćerić daje dva od tri slobodna bacanja.

31. minut - 64:84 - Prvi poeni Stanića.

31. minut - 62:84 - Trojka Dženkinsa.

Bivši trener Zvezde Dejan Radonjić, koji se nedavno rastao sa Bajernom, gleda meč u Hali sportova.

Treća četvrtina - 62:81:

30. minut - 62:81 - Panter se nadavao poena sa penala.

30. minut - 62:79 - Simonović daje samo jedno slobodno bacanje, ukupno ima 15 poena.

30. minut - 61:79 - Štimac iz odbojke.

29. minut - 61:77 - Pogodak Tanaskovića.

28. minut - 59:77 - Još jedna trojka Berona.

28. minut - 59:74 - Zakucavanje Simonovića.

28. minut - 57:74 - Jovanović je povukao mrežicu, Atiću se priznaju poeni.

27. minut - 55:74 - Atić daje jedno bacanje, a na drugoj strani dva ubacuje Dženkins.

27. minut - 54:72 - Deveta trojka gostiju, ovaj put Dženkins.

26. minut - 54:69 - Brzinskih šest poena Perija (23)! Sada daje "dva plus jedan".

26. minut - 51:69 - Trojka Perija na isteku napada. Njegovih 20 poena.

25. minut - 48:69 - Nesportska Atića. Lazić daje oba bacanja, a onda Beron ubacuje trojku. Sada je 21 poen razlike!

25. minut - 48:64 - Beron prolazi i poentira. Milojević traži već drugi tajm-aut u ovih pet minuta drugog poluvremena. "Mnog smo mekani, prolaze nas kako hoće", grmeo je ponovo trener Mege na svoje igrače.

24. minut - 48:62 - Simanić je dobio petu ličnu grešku.

24. minut - 48:62 - Sedma Zvezdina trojka iz 15 pokušaja, ovaj put pogodio je Simanić.

Dejan Milojević je tražio tajm-aut, a onda pobesneo na svoj igrače zbog igre u odbrani.

23. minut - 48:59 - Trojka Lazića. Prednost je prvi put dvocifrena.

22. minut - 48:56 - Poeni Kuzmića posle ofanzivnog skoka.

22. minut - 48:54 - Dženkins i Peri su razmenili trojke.

21. minut - 45:51 - Simonović je realizovao oba slobodna bacanja.

21. minut - 43:51 - Kuzmić se odlično snašao u gužvi pod košem.

Druga četvrtina - 43:49:

20. minut - 43:49 - Peri je siguran "penaldžija"... Na poluvremenu je jedini dvocifreni u obe ekipe - 14 poena.

20. minut - 41:49 - Ponovo maksimalnih "plus osam" za Zvezdu posle pogođenih bacanja Pantera.

19. minut - 41:47 - Gist na jednoj, pa Simonović na drugoj strani. I dalje je šest razlike u korist Zvezde.

18. minut - 39:45 - Panter siguran s penala.

18. minut - 39:43 - Peri je dao 12 poena.

18. minut - 36:43 - Au, kakva trojka Berona.

18. minut - 36:40 - Trojka Nenadića.

1 / 7 Foto: Ivica Veselinov/Mega Bemax

17. minut - 33:40 - Dva od dva Berona sa penala.

17. minut - 33:38 - Štimac sada poentira.

17. minut - 33:36 - Trojka Perija pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

16. minut - 30:36 - Štimac nastavlja sa asistencijama, ponovo poentira Gist.

16. minut - 30:34 - Peri u seriji, dao je "dva plus jedan".

16. minut - 27:34 - Štimac iz teške pozicije.

15. minut - 27:32 - Panter koristi to što je ostao sam...

15. minut - 27:30 - Prvi pogodak iz igre Perija.

15. minut - 25:30 - Zakucavanje Dobrića u kontri.

14. minut - 25:28 - Nova asistencija Štimca i zakucavanje Gista.

14. minut - 25:26 - Mišković precizan iz reketa.

13. minut - 23:26 - Od potencijalne kontre za Megu, "ispao" je zicer za Dženkinsa, koji nije propustio da realizuje.

12. minut - 23:24 - Nenadić vezuje tri poena, dva plus jedan.

12. minut - 20:24 - Trojka Dobrića.

11. minut - 20:21 - Prvi poeni Macure.

11. minut - 18:21 - Panter pogađa jedno bacanje.

11. minut - Zvezda baš nema sreće! Povredio se Davidovac. Stradao mu je skočni zglob, pa je napustio teren.

Prva četvrtina - 18:20:

10. minut - 18:20 - Davidovac daje koš, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

10. minut - 18:18 - Panter se upisao u strelce.

9. minut - 18:16 - Simonović već ima osam poena, uz četiri skoka.

8. minut - 16:16 - Prvi poeni Dženkinsa od povratka iz Amerike.

8. minut - 16:14 - Tanasković za novo vođstvo Mege.

6. minut - 14:14 - Mesiček je iznudio još jedan faul, a onda realizovao još dva bacanja.

6. minut - 12:14 - Trojka Davidovca.

6. minut - 12:11 - Beron siguran s linije penala.

5. minut - 12:9 - Simonović potvrđuje da je u odličnoj formi.

5. minut - 10:9 - Zakucavanje Kuzmića.

5. minut - 10:7 - Simanić već ima tri lične greške, pa ga je zamenio Davidovac. Mesiček daje dva bacanja.

4. minut - 8:7 - Mesiček pogađa pod faulom, a onda daje i dodatno slobodno bacanje.

3. minut - 5:7 - Zakucavanje Simonovića.

3. minut - 3:7 - Polaganje Simanića.

3. minut - 3:5 - Peri polovičan sa linije penala.

2. minut - 2:5 - Prva trojka na meču - Lazić.

1. minut - 2:2 - Simonović i Braun pogađaju na početku.

1. minut - Utakmica je počela.

Aktuelni šampion ima učinak 8-6 i pobedom bi se izjednačio sa FMP-om na četvrtom mestu. Mega je na dnu tabele sa skorom 3-11.

Crveno-belima danas počinje "paklena" nedelja, jer u sredu i petak igraju evroligaške mečeve sa Žalgirisom i Albom, oba kao domaćini.

"Ova ekipa Mege nije ista od pre tri nedelje kada su došla nova tri igrača i to se vidi po svemu. Ubacuju po 100 poena po utakmici, imali su veliku šansu da pobede i u Ljubljani i u Zadru. Uvek sam imao respekt prema mladim igračima. Moramo vrlo ozbiljno da shvatimo ovu utakmicu jer igramo sa ekipom koja je jako agresivna, igra vrlo brzo i ima mnogo skokova, po čemu su prvi u ligi. Ne treba zaboraviti da su u sistemu jer je isti trener tu već godinama", rekao je trener Zvezde Dragan Šakota, čija je ekipa vezala šest pobeda u dva takmičenja (ako se izuzme neodigrani meč u Podgorici).

U prethodna 32 duela ovih rivala, Mega je samo jednom uspela da savlada Zvezdu, i to u Superligi Srbije prošle godine. U prvom ovosezonskom susretu crveno-beli su pobedili 88:70.

"Meč protiv Crvene zvezde nije onaj u kome možemo realno da očekujemo da se 'vadimo', ali je veoma značajno da se borimo od početka do kraja i da ne dozvolimo velike padove u igri koje bi Zvezda sigurno umela da kazni. Uz agresivnu odbranu i dobru energiju na parketu, pokušaćemo da uvedemo meč u neizvesnu završnicu, a ako nam se ukaže prilika i za nešto više, nadam se da ćemo uspeti da je iskoristimo", rekao je trener Mege Dejan Milojević.