PARTIZAN KAO FURIJA PROTUTNJAO ITALIJOM: Crno-beli PREGAZILI Trento i nastavili juriš ka TOP 8 (VIDEO)

TRINKIJERI SLAVIO KOD KUĆE

Košarkaši Partizana kao gosti su deklasirali Trento u meču drugog kola Grupe E TOP 16 faze Evrokupa - 58:83 (12:24, 16:23, 12:14, 18:22).

Crno-beli imaju maksimalni učinak, jer su prethodno ubedljivo savladali i drugog italijanskog predstavnika, Virtus, pa su poveli kolo u grupi. Tim trenera Andree Trinkijerija punim gasom je krenuo ka TOP 8.

Trento je doživeo drugi poraz.

Kasnije večeras sastaju se Darušafaka (1-0) i Virtus (0-1).

Crno-beli su u Trentu blistali. Od prvog minuta su počeli da "rešetaju" koš iz svih pozicija, brzo su stekli veliku prednost i bez problema iskontrolisali meč do kraja.

Već u petom minutu su imali dvocifrenu prednost (18:8), koju su konstantno uvećavali do maksimalnih "plus 26" u poslednjoj deonici.

Košarkaši Partizana su ubacili deset trojki iz 21 pokušaja, dok su za dva poena šutirali 20/35. Loši su bili jedino sa penala - 13/22.

Zanimljvo je da su se svi crno-beli upisali u strelce, a dvocifreni su bili samo Rade Zagorac i Markus Pejdž sa po 11 poena. Po devet su dodali Uroš Trifunović, Rašon Tomas, Nikola Janković i Ognjen Jaramaz.

Debitovalo je poslednje pojačanje Džejms Makadu i za sedam i po minuta na parketu ubacio četiri poena.

Redži Reding nije igrao zbog bolesti.

Crno-beli su neutralisali najboljeg igrača Trenta, Alesandra Đentilea, koga su zaustavili na četiri poena! Kod domaćina Džejms Blekmon je dao 12 poena, a po deset Fabio Mijan i Aron Kraft, koji je imao i sedam skokova.

Partizan u trećem kolu ponovo gostuje, sledeće nedelje Darušafaki u Istanbulu.

Četvrta četvrtina - 56:79:

39. minut - 56:79 - Crno-beli rutinski obavljaju posao.

38. minut - 52:78 - Sjajni Trifunović.

37. minut - 52:76 - Volden oba puta precizan sa linije bacanja, a onda Jaramaz jednom.

36. minut - 52:73 - Foraj daje "dva plus jedan".

35. minut - 49:73 - Blekmon siguran s penala.

34. minut - 47:73 - Birčević vraća trojku!

33. minut - 47:70 - Trojka Blekmona.

33. minut - 44:70 - Makadu je ušao u igru. Odmah se upisao u strelce i to "dva plus jedan".

33. minut - 44:67 - Trojka Mijana.

32. minut - 41:67 - Volden asistencija i Mozli brutalno zakucavanje! Plus 26!

32. minut - 41:65 - Trifunović je "izmislio" dva poena! Nova najveća prednost - 24!

31. minut - 41:63 - Noks jednom precizan s penala.

31. minut - 40:63 - Volden daje oba bacanja, sad je maksimalnih "plus 23".

Crno-beli daleko bolje šutiraju iz igre - za dva poena (14/24 - 58,3%) i za tri poena (9/16 - 56,3%), nego sa slobodnih bacanja (6/13 - 46,1%).

Treća četvrtina - 40:61:

29. minut - 40:61 - Neverovatni crno-beli, i Volden polovičan s penala.

28. minut - 40:60 - Trojka Veličkovića!

28. minut - 40:57 - Raspucao se Mijan.

27. minut - 38:57 - I Gordić daje samo jedno slobodno bacanje.

27. minut - 38:56 - Trojka Mijana.

26. minut - 35:56 - Janković na drugi obruč.

25. minut - 35:54 - Domaćin vezuje četiri poena.

25. minut - 31:54 - Jaramaz poentira.

22. minut - 31:52 - Posle jednog pogođenog bacanja Jankovića, Partizan ponovo na maksimalnih "plus 21".

22. minut - 31:51 - Pogodak iz četvrtog pokušaja u ovom napadu - Janković.

21. minut - 31:49 - Trojka Blekmona. Druga za domaćina, iz deset pokušaja.

21. minut - 28:49 - Tomas daje koš, ali promašuje dodatno slobodno bacanje. Crno-beli sa penala imaju 5/10.

Druga četvrtina - 28:47:

20. minut - 28:47 - Kraft precizan sa penala.

20. minut - 26:47 - Pejdž vezuje pet poena za 21 poen razlike!

19. minut - 26:45 - Trojka Pejdža!

19. minut - 25:42 - Birčević sa linije penala uvećava prednost na "plus 17". Serija Partizana 5:0.

17. minut - 23:37 - Trojka Zagorca. Već je na 11 poena.

16. minut - 23:34 - Zagorac polovičan s penala.

16. minut - 23:33 - King se dobro snašao pod košem.

15. minut - 21:33 - Paskolo pogađa pod faulom, a promašuje dodatno slobodno bacanje.

14. minut - 19:33 - Finta i pogodak o tablu Jaramaza.

13. minut - 19:31 - Poeni Mijana.

13. minut - 17:31 - I Gordić se upisuje u strelce.

13. minut - 17:29 - Blekmon daje oba bacanja.

12. minut - 15:29 - Trojku pogađa i Trifunović! Crno-beli šutiraju trojke 5/9.

11. minut - 15:26 - Tomas je raspoložen večeras.

11. minut - 15:24 - Prva trojka domaćina - Foraj.

Partizan ima podršku navijača! Grobari grme...

Prva četvrtina - 12:24:

10. minut - 12:24 - Još jedna trojka Pejdža.

10. minut - 12:21 - Veličković je promašio oba slobodna bacanja!

9. minut - 12:21 - Trojka Pejdža!

8. minut - 12:18 - Noks poentira pod faulom, a onda promašuje dodatno slobodno bacanje.

8. minut - 10:18 - Crno-beli posle sjajnog šuterskog početka sada promašuju dva puta za tri poena, Zagorac i Gordić.

7. minut - 10:18 - Dobra akcija domaćina i zakucavanje Noksa.

5. minut - 8:18 - Zagorac bez promašaja! Sada pogađa sa poludistance.

4. minut - 8:16 - Novi poeni Jankovića, ovaj put na asistenciju Tomasa. Trener Trenta tražio je tajm-aut.

4. minut - 8:14 - Sjajan prodor i poeni Jaramaza.

4. minut - 8:12 - Domaćini su uzeli "ničiju" loptu i Blekmnon je poentirao.

4. minut - 6:12 - Janković siguran pod košem.

4. minut - 6:10 - Đentile ulazi u seriju.

3. minut - 4:10 - Druga uzastopna trojka crno-belih, ovaj put Zagorac, koji je, kao i Tomas, upisao pet poena.

3. minut - 4:7 - Upisao se i najbolji igrač Trenta, Đentile.

2. minut - 2:7 - Trojka Tomasa! Rašon vezuje pet poena.

2. minut - 2:4 - Tomas za novo vođstvo Partizana.

2. minut - 2:2 - Poeni Kraft iz kontre.

1. minut - 0:2 - Počelo je poenima Zagorca.

18.57 - Redži Reding i Nemanja Gordić su se razboleli, ali ovaj drugi je u sastavu Partizana, dok je Amerikanac ostao u hotelu.

18.55 - Večeras za Partizan debituje poslednje pojačanje, Džejms Makadu.

Crno-belima je to prvo gostovanje posle više od mesec dana, odnosno posle sedam uzastopnih utakmica kod kuće, u kojima su imali maksimalni učinak.

Tim trenera Andree Trinkijerija furiozno je startovao u TOP 16 deklasiravši Virtus 99:81, a na to je u subotu dodao i trijumf nad Cedevita Olimpijom trojkom Ognjena Jaramaza sa zvukom sirene (96:95).

Trinkijeri je sada otišao u domovinu po brejk.

Trento je u prvom kolu namčio Darušafaku u Istanbulu, ali na kraju ipak poklekao (69:73).

Partizan i Trento su se i prošle sezone sastajali u Evropkupu i svako je slavio kao domaćin, međutim, Italijani su u potpunosti renovirali ekipu, a promenili su i trenera. Sada je sa klupe predvodi Nikola Brienca.

Reprezentativac Italije Alesandro Đentile je vođa tima, a najveću podršku ima u Amerikancima: Aronu Kraftu, Džastinu Noksu, Džejmsu Blekmonu i Rašardu Keliju. Izuzev Krafta, svi pomenuti igrači u Trento su stigli uoči ove sezone.

"Oni su u baš dobroj formi, Đentile je za vikend ponovo dao 30 poena... Biće kompletno drugačija utakmica i moramo se prilagoditi na drugačiji sistem igre. To je najvažnija stvar. Protiv Cedevita Olimpije i Virtusa smo bili spremni na neke stvari, a sad moramo biti spremni za nešto treće", rekao je Trinkijeri.

Danas od 20.45 igra se i drugi meč Grupe E, Virtus u Bololnji dočekuje Darušafaku.