FURIOZNI PARTIZAN: Crno-beli upisali devetu pobedu u nizu, Veličković ušao u istoriju (VIDEO)

ABA LIGA

U 16. kolu ABA lige u hali u Železniku, Partizan je ubedljivo savladao domaći FMP rezultatom 87:57.

Košarkaši Partizana pobedili su večeras FMP 87:57 (15:18, 20:23,16:18) u dvorani u Železniku u derbiju 16. kolu ABA lige.

Lideri u ABA ligi pobedom u Železniku došli su do skora 13-3, vezavši tako osam triujmfa u nizu u regionalnoj ligi, a devet ukupno gledano, dok je FMP na trenutno na četvrtoj poziciji sa učnikom od devet pobeda i sedam poraza.

Najbolji u timu Andree Trinkijerija bio je Kori Volden sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 10 skokova, isti košgeterski učinak imao je i Nikola Janković.

Stefan Birčević bio je naefikasniji sa 14 koševa, meč je zavšio bez promašaja za tri poena, pošto je četiri puta bio precizan izavan linije 6.75.

U poražnom timu najbolju rolu pružio Stefan Pot sa devet poena.

Već u prvoj deonici videlo se da gostujući tim neće imati velikih problema, pošto su crno-beli rivalu dozvoli samo osam poena.

Drugi period doneo je buđenje ekipe Vladimira Jovanovića, koja je dvocifrenu razliku svela samo na tri poena.

Mozli, Birčević i Volden su bili mirne ruke, ubacili su važne poene kojim su ponovo vratili prednost na stranu gostiju.

Dominantnu igru crno-beli na kraju su krunislai trijumfom od 30 poena viška.

KRAJ

Četvrta četvrtina:

40. minut - 57:87 - Birčević pogađa za tri poena

38. minut - 55:82 - Mekadu prikucava kod Partizana

36. minut - 50:70 - Đorđević pogađa za dva poena

34. minut - 46:69 - Đorđević pogađa za dva nqa drugoj strani Birčević uzvraća trojkom

32. minut - 43:64 - Jaramaz pogađa dva od tri sa linije slobodnih bacanja.

Treća četvrtina:

30. minut - 41:59 - Trifunović pogađa posle prodora.

27. minut - 36: 51 - Volden pogađa sva tri puta sa linije slobodnih bacanja.

26. minut - 32:47 - Jeremić pogađa za dva.

25. minut - 30:47 - Pejdž pogađa trojku za najveću prednost Partizana

22. minut - 27:40 - Radovanović postiže dva poena za FMP, na drugoj strani Tomas odgovara istom merom.

21. minut - 24:36 - Uskoković daje trojku za FMP

POLUVREME

Druga četvrtina:

20. minut - 21:36 - Volden pogađa dugu dvojku kod Partizana

19. minut - 21:31 - Birčević pogađa trojku.

17. minut - 21:24 - Trojka Ulubaja, serija FMP-a 13:0!

17. minut - 18:24 - Poeni Radovanovića.

16. minut - 16:24 - Jeremić ubacuje trojku, a pritom je i fauliran. Zatim i pogađa dodatno slobodno bacanje. FMP u seriji 8:0.

15. minut - 12:24 - Đorđević jedini raspoložen kod domaćina, dao je osam poena.

14. minut - 10:24 - Pot za Đorđevića, pa FMP "alej upom" dolazo do dvocifrenog broja poena posle skoro 14 minuta igre! Trinkijeri je tražio tajm-aut.

14. minut - 8:24 - Jaramaz je napravio već treću ličnu grešku.

13. minut - 8:24 - Tomas daje jedno slobodno bacanje.

12. minut - 8:23 - Ulbaj pogađa pod faulom, ali promašuje dodatno slobodno bacanje.

12. minut - 6:23 - Još jedno zakucavanje Makadua.

11. minut - 6:21 - Poeni iz tranzicije, zakucavanje Makadua.

11. minut - 6:19 - Tehnička za trenera domaćina Jovanovića. Pejdž pogađa slobodno bacanje, a onda Makadu pravi faul u napadu.

Prva četvrtina:

10. minut - 6:18 - I Veličković se upisao u strelce.

9. minut - 6:16 - Uskoković prekida seriju Partizana.

9. minut - 4:16 - Pejdž precizan s penala za 12:0 crno-belih.

7. minut - Novica Veličković je ušao u igru i srušio klupski rekord ostavivši iza sebe Petra Božića. Aktuelnom kapitenu je ovo 472. nastup u crno-belom.

7. minut - 4:14 - Tomas daje "dva plus jedan". Serija Partizana 10:0.

6. minut - 4:11 - Strašan "alej up" crno-belih, Volden je asistirao, Mozli zakucao!

6. minut - 4:9 - Prva trojka na meču - Volden.

5. minut - 4:6 - Upisuje se i Mozli.

4. minut - 4:4 - Ponovo Đorđević za domaćina.

4. minut - 2:4 - Janković jedini strelac Partizana do sada.

4. minut - 2:2 - Đorđević daje prve poene za FMP posle više od tri minuta igre.

3. minut - 0:2 - Prvi koš na meču posle dva minuta i 35 sekundi igre - Janković posle ofanzivnog skoka.

19.02 - Minut ćutanja za Milovana Stepandića, čuvenog trenera preminulog 21. januara.

19.01 - Novica Veličković ulazi u istoriju. Kada kroči na teren postaće igrač sa najviše nastupa za Partizan ikada - 472.

19.00 - Crno-beli su bez Redinga i Gordića.

Crno-beli žele da nastave niz pobeda u ABA ligi i tako ostanu na prvom mestu na tabeli dok Panteri žele da pobedom ostanu na poziciji koja vodi u plej of.

Partizan je vezao devet pobeda u ABA ligi i Evrokupu.

Ovaj meč je imao i uvertiru jer je rukovodstvo kluba iz Železnika zabranilo gostujućim navijačima da prisustvuju utakmici.

Trener domaćih Vladimir Jovanović pred ovaj meč je izjavio:

„Očekuje nas utakmica protiv lidera na tabeli, ekipe koja igra u odličnoj formi o čemu svedoče i njihovi poslednji rezultati u EuroCupu. Imaju tim pokriven na svakoj poziciji sa nekoliko odličnih igrača. Oni svoje ambicije koje nisu male ne kriju a to potvrdjuje i poslednje pojačanje, NBA sampion McAdoo. Mi ćemo pokusati da odigramo čvrsto, hrabro i sa ponosom na domaćem terenu protiv favorita u ovom mecu. Ukoliko pružimo svoj maksimum i budemo tim imačemo pravo da se nadamo iznenadjenju.“