DESETKOVANA ZVEZDA POKLEKLA U FINIŠU: Crveno-beli posle drame pali u Barseloni! Braun izveo neverovatan potez! VIDEO

21. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su posle velike borbe u Barseloni rezultatom 86:82 (29:19, 12:23, 21:24, 24:16) u utakmici 21. kola Evrolige.

Crveno-beli su doživeli 12. poraz, treći u nizu, dok je Barselona upisala 15. pobedu.

Trener Šakota na ovoj utakmici nije mogao da računa na kompletnu petorku: Dejan Davidovac, Marko Jagodić Kuridža, Filip Čović, Stratos Perperoglu i Branko Lazić.

Uprkos tome, osim u prvoj četvrtini, Zvezda je pružila jak otpor favorizovanom timu.

Braun je postigao 15 poena (8 asistencija), Panter je postigao 13, a Gist (6 skokova) i Štimac po 12 poena.

U ekipi Barselone Mirotić je bio najefikasniji sa 25 poena, a njegova trojka u finišu je bila ključna. Dejvis je postigao 10, a Klaver 9 poena.

"Ključ pobede je bila sjajna reakcija u poslednjoj četvrtini, gde smo zaustavili Zvezdu u napadu na samo 16 poena. Zvezda je tim koji niko ne sme da potceni. Imali smo i malo sreće u ključnim momentima utakmice. Mislim da je pozitivno to što smo u poslednjoj četvrtini dobili još jednu utakmicu i da učimo kako da dobijemo utakmicu u kojoj ne igramo dobro", rekao je Svetislav Pešić.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje lidera Efes, a barselona dočekuje Zenit.

4. ČETVRTINA

40. minut - Braun je postigao poene, ali samo četiri sekunde pre kraja - 86:82.

40. minut - Ribas pogađa trojku - 86:80. Do kraja 48 sekundi.

39. minut - Mirotić pogađa trojku u najgorem trenutku po Zvezdu - 82:78. Panter sa linije penala smanjuje rezultat - 82:80. Ribas promašuje prvo slobodno bacanje, a pogađa drugo - 83:80.

37. minut - Štimac za tri! Dva od dva centra Zvezda - 77:76. Dilejni prekida nalet Zvezde - 79:76. Braun krade loptu i zakucava - 79:78.

36. minut - Kakav potez Lorenca Brauna! Zakucao je preko Oriole i dobio i prekršaj - 77:73. Ovo ulazi u najpoteze kola. Fantastično!

35. minut - Nova trojka za Barselonu, ponovo Abrines - 77:70. Desetkovana Zvezda polako gubi dah u finišu.

34. minut - Dilejni donosi minimalnu prednost Barseloni - 71:70. Oriola postiže drugu trojku u poslednjoj četvrtini - 74:70.

33. minut - Abrines posle ofanzivnog skoka postiže nove poene za svoj tim - 69:70.

32. minut - Tomić smanjuje rezultat - 67:68. Panter je neumoljiv - 67:70.

31. minut - Kuzmić zakucava i uvećava prednost - 62:68. Oriola postiže trojku - 65:68.

3. ČETVRTINA

30. minut - Nova trojka Pantera - 60:64! Zvezda u velikom naletu! Jovanović pogađa oba slobodna bacanja - 60:66! Tomić sa linije penala smanjuje - 62:66. Zvezda ima skoro 11 sekundi za poslednji napad. braun nije bio precizan za tri, ali Zvezda vodi na kraju treće četvrtine.

29. minut - Zvezda vodi! Panter postiže trojku - 60:61!

28. minut - Dženksins sa distance smanjuje rezultat - 60:57.

26. minut - Gist zakucava uz prekršaj - 58:54. Veoma dobra partija Amerikanca u ovom meču.

25. minut - Dobrić sa linije penala smanjuje na 56:52. Dejvis je u ovim trenucima razigran - 58:52.

23. minut - Trener Crvene zvezde Dragan Šakota je dobio tehničku grešku pošto se bunio zbog nedosuđenog prekršaja u korist svog tima. Mirotić je precizno izveo slobodno bacanje - 53:48.

23. minut - Mirotić i Dejvis prave miniseriju 5:0 za 52:48.

22. minut - Trojkaški obračun na startu treće četvrtine, po dve na obe strane - 47:48.

2. ČETVRTINA

20. minut - Mirotić smanjuje rezultat - 41:42. To je i krajnji rezultat posle 20 minuta!

19. minut - Jovanović sa linije penala donosi izjednačenje - 39:39. Trojka Štimca! Zvezda vodi - 39:42!

18. minut - Dženkins za 39:38.

17. minut - Zonska odbrana Zvezde je izbacila Barselonu iz ritma, Štimac postiže nove poene - 38:36.

16. minut - Ribas postiže trojku - 38:31. Gist uzvraća trojku - 38:34.

15. minut - Higins drži Barselonu u ovom periodu, njegovih 6 poena - 35:29.

14. minut - Odlična odbrana i nova ukradena lopta i laki poeni - 31:27. Higins prekida nalet Zvezde od 8:0 - 33:27. Poluhorog Štimca za 33:29. Zvezda je uhvatila ritam.

13. minut - Gist za nastavak serije Zvezde - šest uzastopnih poena i crveno-beli teraju Pešića na tajm-aut - 31:25.

12. minut - Braun razbija odbranu Barselone u situaciji kada se ona nije postavila - 31:21. Panter prolazi kroz reket i postiže poene - 31:23.

11. minut - Higins otvara drugu četvrtinu - 31:19.

Antoan Grizman
Antoan Grizmanfoto: Printskrin

1. ČETVRTINA

10. minut - Premekano Zvezda igra u odbrani, primila je skoro 30 poena. Higins je precizan - 29:19.

9. minut - Mirotić je nezaustavljiv, njegovih 14 poena za 8 minuta - 23:15.

7. minut - Klaver donosi izjednačenje - 13:13. Mirotić uz faul postiže poene - 16:13. Nezaustavljiv je Mirotić, ukrao je loptu i zakucao. Njegovih 9 poena - 18:13.

6. minut - Kuzmić odličan u uvodu utakmice, njegovih šest poena. 11:13.

5. minut - Barselona se bez neke igre vraća u egal - 11:11.

3. minut - Kuzmić posle ofanzivnog skoka postiže nove poene. 2:9. Kjurik postiže prvu trojku za Barselonu, a Braun napada nepripremljenu odbranu Barselone - 5:11.

2. minut - Mirotić postiže prve poene za Barselonu, a Simanić uzvraća trojkom. 2:7.

1. minut - Zvezda je dobro započela meč. Kuzmić i Dobrić postižu prve poene na meču - 0:4.

Košarkaši Crvene zvezde od 21 čas gostuju Barseloni u utakmici 21. kola Evrolige.

Crveno-beli trećeplasiranoj ekipi koju sa klupe predvodi Svetislav Pešić gostuju u nezgodnom trenutku.

Beogradski tim se bori za ulazak u plej-of (učinak 9-11) a u "Blaugrani" će igrati bez nekolicine igrača. U timu nisu Dejan Davidovac, Marko Jagodić Kuridža, Filip Čović, Stratos Perperoglu i Branko Lazić.