PARTIZAN NA KORAK OD ČETVRTFINALA EVROKUPA: Crno-beli se osvetili Turcima u GROTLU Pionira! KURIR TV

EVROKUP

Košarkaši Partizana pobedili su večeras Darušafaku sa 69:57 (16:17, 19:8, 14:18, 20:14 ), u četrvtom kolu Top 16 faze Evrokupa u hali "Aleksandar Nikolić".

Crno-beli sada imaju skor od tri pobede i jednog poraza, dok turski tim ima učinak 2-2.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Jaramaz sa 15 poena, Novica Veličković ubacio je 11, dok je Nemanja Gordić ubacio jedan manje.

U ekipi Darušafake Džonatan Hamilton sa 17 poena i devet skokova.

Stegnut početak meča obe ekipe doneo je mali broj poena, ali ipak se Darušafaka bolje snašla i prva došla do osetnije prednost.

Crno-beli su se mučili sa šutom, promašili su nekoliko bitnih šuteva, ali su Grodić i Tomas poenima držali priključak crno-belih.

Finiš cetvrtine doneo je bolju realizaciju Partizana, koji je trojkom Trifunovića prišao turskom timu na jedan poen zaostatka.

Prelomni trenutak desio se na startu druge deonice, kada je Partizan serijom 14:0 potpuno neutraslisao gostujući tim, koji je više od pet minuta nije postigao koš.

Mozli, Pejdz, Birčević i Gordić imai su mirnu ruku kada je bilo potrebno, odbrana je odradila svoj posao na pravi način, a prednost iz ovog dela ostala nedostiznna za Darušafaku.

Početak drugog poluvremena doneo je egal igru, Partizan je malo spustio tempo, dok se Darušafaka nije predavala, pa je u odlucucujući deo ušla sa šest poena zaostatka.

Odlucucujućih 10 minuta počelo odličnom odbranom Partizana, a sav posao u defanzivi na pravi način materijalizovali su prvo Gordić trojkom, a potom i Zagorac, koji je posle 10 promašenih šuteva konačno bio precizan.

Crno-beli su ponovo su serijom koseva šokirali gostujući tim, kojem kao i u drugoj deonici šest minuta nisu dozvoli da postigne koš, što je na kraju donelo ubedljivu pobedu izabranicama Andree Trinkijerija.

1 / 5 Foto: Starsportphoto

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Penal završnica, bacanja na obe strane 69:57

40. minut - Volden polovičan sa penala 68:53

39. minut - Egzibicija crno-belih pri kraju meča na oduševljenje publike

37. minut.- Ozdemiroglu sa penala prekida seriju Partizana 63:45

34. minut - Trojka Jaramaza za +15 58:43

33. minut - Zagorac iz kontre uz faul, euforija u dvorani 55:43

32. minut - Trojka Gordića 52:43

U poluvremenu utakmice Zoran Tošić i Lazar Marković, fudbaleri Partizana oprobali su svoje košarkaške mogućnosti.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Gosti vezali četiri poena u pred kraj treće četvrtine 49:43

28. minut - Volden se sjajno izborio za bacanja koja je realizovao 49:39

27. minut -Ozmizrak sa penala 43:36

Košarkaška reprezentacija Rusije do 17 godina specijalni gost na utakmici

24. minut - Hamilton sa visokog posta za dva 40:29

22. minut - Trojka Jaramaza 40:25

Pred kraj prvog poluvremena na delu tribine gde su smešteni Grobari došlo je do opšte tuče!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Kori Volden sjajan koš 35:22

18. minut - Jaramaz polovičan sa penala 33:19

15. minut - Prvi poeni Darušafake u drugoj četvrtini, nakon serije Partizana od 14:0, 30:19

14. minut - Sjajan pogodak Gordića 27:17, pa trojka plejmerka crno - belih, 30:17

13. minut - Pejdž 22: 17

12. minut - Sjajna akcija Gordića i Mozlija i zakucavanje Amerikanca 18:17

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Trojka Džonsa 14:17

8. minut - Trojka Rašona Tomasa 12:14

6. minut - Guler za tri, serija Darušafake 5:11

5. minut - Nervoza na terenu, promašaji sa obe strane

2. minut -Trojka raspoloženog Novice Veličkovića 5:2

1. minut - Hamilton postiže prve poene, Veličković poravnava 2:2

1. minut - Utakmica je počela

Minut ćutanja za Kobija Brajanta i Roberta Arčibalda

Plejmejker Partizana večeras će nastupati u patikama tragino preminulog Kobi Brajanta i tako odati počast legendarnom asu

Gostujuća ekipa dočekana salvom zvižduka.

Pogledajte kakav su doček spremili grobari turskoj ekipi.

Trener Partizana Andrea Trinkijeri izjavio je u najavi utakmice da njegovu ekipu očekuje veliki izazov.

Dva tima sastali su se prošle nedelje u Istanbulu i Darušafaka je pobedila 65:63.

"Kada je važnost utakmice velika, sve ostalo mora da prati tu važnost. Visok nivo energije, velika staloženost, veoma visok nivo koncentracije... Svaki posed lopte će biti važan i svaki detalj će se računati. Pred nama je veliki izazov i ja imam jednu želju, da moji igrači prihvate taj izazov", rekao je Trinkijeri za sajt kluba.

."Utakmica koju smo pre nedelju dana igrali proitv Darušafake je prava ilustracija toga kakav nas meč očekuje sutra. Pred nama je duel u kom moramo da prikažemo našu najbolju igru ako želimo da dodjemo do našeg cilja. Neće biti nimalo lako, ali verujem da ćemo igrati dobru utakmicu pred našim navijačima", kazao je Birčević.

Nakon tri kola Partizan ima dve pobede i poraz, a jedinu utakmicu izgubio je upravo od Darušafake prošle nedelje u Istanbulu

Turska ekipa i Virtus takođe imaju dve pobede i jedan poraz, dok poslednjepalsirani Trento ima skor 0:3

Utakmica u rasprodatoj dvorani "Aleksandar Nikolić" igra se od 20 sati, a počeće minutom ćutanja kojim će biti odata počast Robertu Arčibaldu i Kobiju Brajantu.