BRUTALNI JOKIĆ! Neverovatni tripl-dabl Srbina nedovoljan da Denver izbegne poraz u Detroitu (VIDEO)

NBA LIGA

Nikola Jokić odigrao je fantastičnu utakmicu, ali je Denver ipak izgubio!

Srpski centar zabeležio je neverovatan tripl-dabl: 39 poena, 10 skokova i 11 asistencija!

To, međutim, nije bilo dovoljno Nagetsima da u matine terminu savladaju Detroit.

Pistonsi su kao domaćini trijumfovali posle produžetka - 128:123.

Kod Nagetsa dobri su još bili Vil Barton sa 20, odnosno Monte Moris sa 19 poena.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Andre Dramond sa 21 poenom i 17 skokova. Pratili su ga Džekson sa 20 i Dumbuja sa 17 poena.

Nagetsi su propustili veliku priliku da slave u danu kada se NBA utakmice igraju u ranijim terminima zbog Super boula. Imali su čak 21 poen prednosti već u prvoj deonici, ali je domaćin već do poluvremena uspeo da napravi preokret - 68:65.

U nastavku je domaćin održavao kakvu, takvu prednost, ali su se Nagetsi izborili za produžetak u kome Jokić nije imao adekvatnu podršku saigrača, pa je Detroit zasluženo pobedio.

Denver je doživeo 16. poraz, uz 34 pobede, zauzima treće mesto na Zapadu.

Detroit je prekinuo seriju od čak pet vezanih neuspeha, a ovo mu je bio 18. trijumf.