BRAVO, NIKOLA: Milutinov srušio šampiona Evrope! Rolerkoster i Berlinu, Kampaco izjednačio Jovićev rekord (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su večeras šampiona Evrope, CSKA, u Atini sa 72:59, u 24. kolu Evrolige.

Olimpijakos je zabeležio 10. pobedu, važnu u borbi za plasman u narednu fazu Evrolige.

CSKA sada ima skor 16-8 i zauzima četvrto mesto na tabeli.

Domaćin je pobedio, iako bez povređenih Spanulisa i Ročestija, a sjajan meč odigrali su Nikola Milutinov koji je zabeležio dabl-dabl (11 poena, 12 skokova) i Kostas Papanikolau (19 poena, sedam skokova, pet ukradenih lopti, četiri asistencije) uz indeks koristnosti 27.

Real Madrid je u Berlinu pobedio Albu rezultatom 103:97.

Real je u prvoj četvrtini dao 41 poen i vodio je čak 23 razlike, međutim Alba se u drugoj deonici potpuno "vratila" u utakmicu.

Nemačka ekipa je na poluvreme otišla sa 10 poena prednosti.

Real Madrid nije dopustio iznenađenje, u drugom poluvremenu je napravio preokret i na kraju je zabeležio 18. pobedu ove sezone u Evroligi.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Entoni Rendolf i Džejsi Kerol sa po 27 postignutih poena, dok je Džefri Tejlor ubacio 13 u koš protivnika. Kod domaćina je najefikasniji bio Rokas Gedraitis sa 17 poena.

Mora se dodati da je plejmejker Reala Fakundo Kampaco izjednačio rekord Stefana Jovića po broju asistencija - 19. Argentinac je i dao deset poena.