ZVEZDA I MATEMATIČKI OBEZBEDILA PLEJ-OF: Crveno-beli u Železniku overili plasman u Top 4 ABA lige! VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su i matematički plej-of regionalne ABA lige pošto su danas u Železniku bili bolji od ekipe FMP-a sa 87:79 u meču 21. kola.

Kasnije danas svoje mečeve odigraće ekipe Patizana i Mege, ali i Budućnosti i Cedevita Olimpije pa će tada stanje na tabeli biti dosta jasnije.

Zvezda je zabeležila 14. pobedu i treća je na tabeli regionalnog takmičenja kolo pre kraja.

FMP ima skor 10/11.

Najbolji u redovima crveno-belih bio je Vladmir štimac sa 17 poena, dok su po 13 postigli Stratos Perperoglu i BoriŠa Simanić.

Kod domaćina Ilija Đoković bio je najefikasniji sa 14 poena.

U poslednjem kolu Zvezda dočekuje Zadar, dok FMP gostuje Budućnosti u Podgorici.

1 / 10 Foto: ABA

Četvrtina četvrtina:

Kraj - 79:87!

40. minut - 78:87 - Pot pogađa uz faul.

39. minut - 76:85 - Trojka Radovanovića!

39. minut - 73:85 - Poluhorog Simanića iz reketa!

38. minut - 71:82 - Ponovo sa penala FMP smanjuje zaostatak!

37. minut - 69:82 - Radovanović sa penala smanjuje zaostatak!

36. minut - 65:81 - Zakucavanje Rita!

35. minut - 62:81 - Trojka Uskokovića!

33. minut - 58:79 - Pot sa distance.

32. minut - 56:79 - Oba penala pogađa Uskoković.

Treća četvrtina:

30. minut - 54:77 - Kraj trećeg kvartala!

29. minut - 53:73 - Gist vraća trojku!

28. minut - 53:70 - Nova trojka Đokovića!

27. minut - 50:68 - Treća trojka Đokovića.

27. minut - 47:68 - Gist pogađa oba slobodna bacanja, a u narednom napadu precizan je Štimac.

27. minut - 47:64 - Trojku daje i Rit.

26. minut - 44:64 - Štimac promašuje zicer, ali se ispravlja.

25. minut - 44:62 - Trojka Đokovića, četvrta danas za domaći tim.

24. minut - 41:62 - Rit siguran na obruču.

23. minut - 39:61 - Igra se koš za koš, poeni Pecarskog.

22. minut - 37:61 - Braun siguran u kontri.

22. minut - 37:59 - Lazić sa poludistance.

21. minut - 37:57 - Ulubaj koristi zicer.

21. minut - 35:57 - Drugo poluvreme je počelo namernom ličnom Lazarevića i jednim pogotkom Lazića sa linije penala.

Druga četvrtina:

20. minut - 35:56 - Kraj prvog poluvremena!

20. minut - 33:56 - Radovanovića sa penala smanjuje zaostatak domaćina!

19. minut - 30:53 - Sada je trojku pogodio Perperoglu!

18. minut - 28:50 - Treća trojka za redom Simanića, tajm-aut FMP!

17. minut - 28:47 - Dve uzastopne trojke Simanića!

15. minut - 24:41 - Odžo sa penala uvećava prednost Zvezde.

15. minut - 24:39 - Trojka Rita!

13. minut - 21:37 - Trojke Perperoglua, tajm-aut FMP.

12. minut - 21:34 - Panter pogađa i uvećava prednost Zvezde.

11. minut - 16:28 - Odžo sa penala ubacuje prve poene u drugom kvartalu.

Prva četvrtina:

10. minut - 16:26 - Kraj prvog kvartala!

9.minut - 14:22 - Zvezda iskusno čuva prednost.

8. minut - 12:22 - Štimac pogađa iz reketa!

7. minut - 12:18 - FMP sa penala smanjuje zaostatak.

5. minut - 6:11 - Gist ponovo pogađa, sada iz rolinga.

4. minut - 4:9 - Braun sa penala povećava prednost!

4. minut - 4:7 - Gist poentira pod košem.

3. minut - 4:5 - Đorđević jedini strelac za domaćina.

2. minut - 2:5 - Promašaj Gista, Štimac beleži ofanzivni skok i poentira.

2. minut - 2:3 - Trojka Dženkinsa.

1. minut - 2:0 - Đorđević je prvi strelac na meču.

Kod domaćina nema Čovića i Kuzmića, jer nemaju pravo nastupa, a kod gostiju nema Berona i Dobrića.

To je prvi od tri današnja meča, jer je zatim sastaju i Cedevita Olimpija - Budućnost (19.00) i Partizan - Mega (21.00).

"Panteri" (10-10) su sigurni u sredini tabele, dok bi crveno-beli pobedom overili treće mesto pred plej-of.

Tim trenera Dragana Šakote u Železnik stiže na krilima uspeha u Evroligi, u kojoj je u petak deklasirao Makabi.

Zvezda je dobila poslednjih 25 mečeva protiv FMP-a, koji je poslednji put protiv crveno-belih slavio u maju 2011. godine.

Ipak, Šakota poziva na oprez podsećajući da je Zvezda prošli meč protiv "pantera" dobila tek posle produžetka (95:89).

"Pristup prvoj utakmici koju smo odigrali sa FMP-om kao domaćini nije bio na nivou koji sam želeo i sama dešavanja na tom meču podsećaju da moramo da budemo maksimalno oprezni", rekao je Šakota.