PARTIZAN OVERIO PRVO MESTO: Crno-beli se namučili, ali trojkama slomili Megu i poslali je nadomak ispadanja! KURIR TV

ABA LIGA

Košarkaši Partizana pobedili su večeras ekipu Mega Bemaksa 102:88 (24:22, 19:20, 32:24, 27:24 ) u Štark areni u 21. kolu ABA lige.

Partizan je tako potvrdio prvo mesto u regularnom delu ABA lige, i to prvi put posle sezone 2010/11.

Izabranici Andree Trinkijerija ovim trijumfom došli su do skora 17-4, dok je Mega pred poslednje kolo na 11. mestu sa šest pobeda i 15 poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili Brajan Angola, Nemanja Gordić i Markus Pejdž sa po 16 poena, dok je Džejms Mekadu ubacio tri manje.

Ognjen Jaramaz i Vil Mozli ubacili su po 12.

U timu Mege istakao se Kendirk Peri sa 21 poenom, Marko Simonović je dodao 17, a Luka Ašćerić jedan manje.

Posle neizvesne i velike borbe u prvom poluvremenu gde je Mega imala vođstvo u finišu, crno- beli su prelomili meč sredinom treće deonice.

Tada je Markus Pejdž pogodio dve vezane trojke, pa je tako Partizan stekao osetniju razliku.

Ta prednost je u jednom trenutku bila dvocifrena, a za to se potrudio Nemanja Gordić koji je ubacio šut za tri poena, a sve je ispratio Vil Mozli.

Crno-beli su pred odlučujućih 10 minuta imali plus devet, Mega se nije predavala i u jednom trenutku uspela da se približi na šest poena zaostatka, ali više od toga nije mogla.

Domaći tim na kraju je slavio pobedu sa 14 poena trazlike.

Partizan u poslednjem kolu gostuje Ciboni, dok će Mega biti domaćin Mornaru.

1 / 9 Foto: Starsport©

Treća četvrtina:

102:88 - Kraj!

39 minut - 100:85 - Zakucavanje Trifunovića kao šlag na tortu!

38. minut - 95:82 - Dva plus jedan Angole, njegov 18 poen na meču!

37. minut - 88:82 - Dva od dva za Atića!

36. minut - 88:80 - Dvanaesti poen Jaramaza na meču!

36. minut - 86:80 - Zakucavanje Miškovića... jedan navijač izbačen je iz dvorane.

35. minut - 86:78 - Peti poen Atića na meču!

35. minut - 83:76 - Trojka Gordića, samo dno mrežice, tajm-aut Mega!

34. minut - 81:74 - Mišković lako pogađa, Partizanu pala koncentracija!

33. minut - 79:74 - Treća trojka Simonovića! Tajm-aut Mega

32. minut - 79:68 - Još jedno zakucavanje Mekadua, njegov 9 poen na meču!

31. minut - 77:68 - Zakucavanje Mekadua posle alej-upa sa Pejdžom.

30. minut - 75:66 - Mesiček smanjuje razliku na jednocifrenu.

30. minut - 75:64 - Trojka Gordića.

29. minut - 72:64 - Mozli polovičan sa penala.

28. minut - 71:64 - Ašćerić ne greši iz slobodnih bacanja, daje sva tri.

28. minut - 71:61 - Gordić siguran s penala.

28. minut - 69:61 - Stiže odgovor! Trojka Ašćerića. Košarkaši Mege su na 50 odsto šuta van linije 6,75.

28. minut - 69:58 - Trojka Gordića, 13. za Partizan večeras. Crno-beli su se odlepili, pa je Milojević tražio tajm-aut.

27. minut - 66:58 - Mozli daje "dva plus jedan".

27. minut - 63:58 - Ne da se Mega! Peri vraća trojku!

27. minut - 63:55 - Pejdžova peta trojka iz isto toliko pokušaja.

1 / 6 Foto: Starsport©

26. minut - 60:55 - Angola je na 11 poena.

25. minut - 58:55 - Vraća trojku Ašćerić.

25. minut - 58:52 - Četvrta trojka Pejdža.

25. minut - 55:52 - Peri ne greši sa slobodnih bacanja.

25. minut - 55:50 - Angola je fauliran na šutu za tri poena, a onda imao stoprocentan učinak sa linije penala.

23. minut - 52:50 - Nastavlja se serija trojki, ovaj put pogađa Jaramaz.

23. minut - 49:50 - Peri u naletu, Mega u vođstvu.

23. minut - 49:48 - Trojku vraća Peri.

22. minut - 49:45 - Trojka Angole!

21. minut - 46:42 - Trojka Jankovića!

Kraj prvog poluvremena!

20. minut - 43:42 - Pogađa Mozli uz faul na asistenciju Veličkovića!

19. minut - 40:41 - Cerovina pogađa posle skoka u napadu!

18. minut - 38:39 - Mega vodi!

17. minut - 38:36 - Sjajno zakucavanje Simonovića, njegov 12 poen!

16. minut - 38:34 - Mekadu posle skoka u napadu pogađa dva penala! Na drugoj strani ponovo Simonović!

15. minut - 34:32 - Nova trojka Simonovića!

14. minut - 34:29 - Trojka Angole.

Druga četvrtina:

14. minut - 31:29 - Peri je u seriji.

14. minut - 31:27 - Pejdž uzvraća trojkom.

13. minut - 28:27 - Trojka Perija.

13. minut - 28:24 - Tomas daje oba slobodna bacanja.

12. minut - 26:24 - Ašćerić ne da Partizanu da se odlepi.

10. minut - 26:22 - Poeni Jaramaza.

Prva četvrtina - 24:22:

10. minut - 24:22 - Pejdž i Ašćerić su razmenili trojke za kraj prve deonice.

9. minut - 21:19 - Upisao se i Paunić, serija Mege 7:0.

8. minut - 21:17 - Ašćerić daje dva slobodna bacanja.

8. minut - 21:15 - Trojka Simonovića.

8. minut - 21:12 - Zakucavanje Mozlija.

7. minut - 19:12 - Treća uzastopna trojka Partizana, ovaj put je precizan bio Trifunović.

6. minut - 16:12 - Trojku pogađa i Gordić.

6. minut - 13:12 - Mišković pogađa tri slobodna bacanja.

6. minut - 13:9 - Trojka Pejdža.

5. minut - 10:9 - Janković je bio najsnalažljiviji pod košem.

5. minut - 8:9 - Zakucavanje Simonovića.

4. minut - 8:7 - Asistencija Tomasa, poeni Jankovića.

4. minut - 6:7 - Trojka Atića.

4. minut - 6:4 - Tehnička za Trinkijerija, koji je pobesneo na sudije! Mega daje samo jedan poen.

2. minut - 6:3 - Janković polovičan sa penala.

1. minut - 5:3 - Jaramaz vezuje pet poena!

1. minut - 0:3 - Trojka Miškovića.

Partizan je lider (16-4), a Mega "fenjeraš" (6-14). Pobeda je i jednima i drugima preko potrebna.

Tim Andree Trinkijerija bi pobedom "overio" pol-poziciju pred plej-of posle današnjeg poraza Budućnosti od Cedevita Olimpije.

Mega bi trijumfom zadržala nadu da u poslednjem kolu može da izbori opstanak.

Crno-beli su dobili 11 uzastopnih mečeva protiv ekipe trenera Dejana Milojevića, a poslednji su odigrali početkom decembra - 77:98.

"Vrlo važna utakmica za nas, protiv ekipe koja se izvanredno digla. U poslednjim utakmicama, posle 10 minuta su vodili po 20 poena razlike. Doveli su dva nova igrača, Perija i Paunića. Iskusni igrači, Peri je bio na našem spisku ovog leta, ali nije bio zdrav. On je vhunski plejmejker koji može da postigne mnogo poena. Što je najbitnije, mi sem Kupa i Superkupa u septembru, ništa veliko još nismo uradili, ali smo na dobrom putu", rekao je Trinkijeri.