ZVEZDA MELJE: Crveno-beli SILNI na turniru u Antaliji: Lojd i Davidovac DOMINIRALI! FOTO

glorija kup

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo pobedili Turk Telekom na startu Glorija kupa koji se održava u Antaliji rezultatom 83:54

Crveno-beli su vodili od starta meča i prednost je tokom utakmice samo rasla iz minuta u minut do konačnih +29.

Saša Obradović je na ovom meču imao priliku da testira veliki broj igrača jer je njegov tim obezbedio pobedu praktično već na poluvremenu.

Posle prve četvrtine šampion Srbije je došao do prednosti od pet poena, ali se u drugoj još više raspucao.

Crveno-beli su taj deo igre dobili rezultatom 28:17 i na poluvreme otišao sa 16 poena prednosti.

Zvezda ofanzivno nije bila preterano raspoložena u trećem kvartalu i postigla je svega 16 poena, ali je defanzivno bila odlična pa je samo uvećala prednost

Obradović je u četvrtoj četvrtini na teren pustio pretežno rezerviste, igrače koji su prošle sezone uglavnom nosili dres FMP-a, ali su i oni uspeli da nadigraju Turke.

U sastavu srpske ekipe nije bilo lakše povređenog Korija Voldena, a najefikasniji su bili Džordan Lojd i Dejan Davidovac sa po 17 poena.

Diop Rit je dodao 13 poena i 10 skokova, Lengston Hol 9 i Ognjen Dobrić po 9, Aleksa Radanov 6, Ognjen Kuzmić i Boriša Simanić po 4, a Marko Simonović i Marko Jagodiž-Kuridža po 2.

Jedini koji se nisu upisali u listu strelaca, a da su nosili crveno-beli dres, bili su Aleksa Uskoković i Branko Lazić.

Zvezda će naredni meč igrati u petak od 19.30 protiv Karšijake, koja je prethodno savladala Fenerbahče Igora Kokoškova.

Pored crveno-belih, na turniru u Antaliji učestvuju i Anadolu Efes, Fenerbahče, Himki, Galatasaraj, Tofaš, Karšijaka i Turk Telekom.