ČETVRTINA O KOJOJ PRIČA PLANETA: Ovo su potezi Jokića i Denvera koji su doneli preokret u trećem kvartalu (VIDEO)

ZA UŽIVANJE

Neverovatnim preokretom u trećem kvartalu košarkaši Denvera su savladali Los Anđeles Kliperse 111:98 i izborili majstoricu u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

Do 3:3 u seriji Denver je došao posle fantastične igre u drugom poluvremenu, kada su nadoknadili minus od 19 poena, koliko je tim iz Los Anđelesa imao na početku treće četvrtine kada je Pol Džord ubacio trojku. To kao da je razljutilo Jokića i ekipu i Denver je već krajem trećeg kvartala imao nekoliko napada da preuzme vođstvo.

To se nije dogodilo, tada, već početkom poslednje deonice, kada je Krejg sa pet vezanijh poena preokrenuo rezultat i tok meča.

Nikola Jokić je ponovo bio neverovatan i meč je završio sa 34 poena (13/22), 14 skokova, sedam asistencija uz blokadu i ukradenu loptu. Pratio ga je Džamal Marej sa 21 poenom i po pet skokova i asistencija, ali su nemerljiv doprinos odbranom dali i Geri Heris 16 i Pol Milsap sa 6 poena.

Ključni meč ove serije igraće se u noći između utorka i srede.