LOŠA ZVEZDINA PREMIJERA U EVROLIGI: Saša Obradović debitovao porazom od Kokoškova i Fenerbahčea

novi početak

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Fenerbahčea (63:77) u mečiu prvog kola Evrolige, koji je igran u Istanbulu.

Meč je rešen u drugoj deonici kada Zvezda šest minuta nije usepela da poentira, što su igrači tima, koji trenira selektor Srbije Igor Kokoškov iksoristili i stvorili prednost, koju do kraja meča nisu ispuštali.

Košarkaši Crvene zvezde mnogo su grešili u napadu, iamli su problem sa izgubljenim loptama i slabom realizacijom napada, tako da je osim u uvodnih nekoliko minuta Fenerbahče, imao potpunu kontrolu meča.

Kod Fenera najefikasniji doskorašnji igrač Zvezde Lorenco Braun sa 17 poena, pratili su ga Ulanovas sa 13, De Kolo sa 12 (6as), kao i Dikson sa 11 poena.

Kod zvezde 15 poena Džordana Lojda, ali uz jako loš šut iz igre (5/16), pratili su ga večeras vrlo dobri Hol sa 12 poena. Volden je dodao devet, Kuzmić sedam uz isto toliko skokova.

Četvrta četvrtina

40. minut 63:77 - Kraj utakmice

39. minut 61:77 - Obradović je nezadovoljan odbranom koju igra tim koji trenira

36. minut 57:70 - Lojd pogađa trojku, to je njegov 13 poen

35. minut 50:67 - Trojka Bartela, kojom je utisak je Fener odbio i ovaj napad Zvezde

34. minut 48:62 - Zvezda je dva puta izgubila loptu na minus 12, a zatim je Veseli zakucao

33. minut 46:60 - Trojka Lorenca Brauna

32. minut 46:57 - Lojd je pogodio dvojku, a Dobrić trojku

30. minut 41:57 - Zvezda teško dolazi do šuta i igre

28. minut - 41: 55 - Trojke Voldena i Dobrića

27. minut 35:55 - Veseli za plus dvadeset! Odbrana Fenera je veoma agresivna i porektljiva, što Zvezdi ne dozvoljava otvorene šuteve

24. minut 35:50 - Hol je pogodio trojku posle koje je Kokoškov zatražio minut odmora

21. minut 32:42 - Kuzmić je pogodio prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 30:42 - Lojd je prvim poenima zatvorio Zvezdino prvo poluvreme

18. minut - 28:35 - Posle šest minuta bez koša, Dobrić je pogodio trojku

15. minut 25:30 - Zvezda tri napada nije šutirala na koš

12. minut 24:28 - Kuzmić kucanjem 0,3 sekunde pre kraja napada rešava akciju Zvezde

Druga četvrtina

10. minut 20:24 - na kraju prve četvrtine Dikson je pogodio dve trojke za Fener (Turci ih do sada imaju pet), a Rit četiri poena za Zvezdu

7. minut 15:18 - Hol i Ulanovas su se raspucali na startu

6. minut 13:12 - Posle zakucavanja Veselog Fenerbahče vodi, ali zatim Volden pogađa trojku i vraća prednost na stranu Zvezde

4. minut 10:8 - Ulanovas je do sada pogodio dve trojke

3. minut 8:3 - Hol je odlično počeo meč i kažnjava povlačenje igrača Fenera

1. minut 2:0 - Hol je postigao prve poene na utakmici

Prva četvrtina

Dva tima evroligašku sezonu počinju sa novim trenerima i sa znatno izmenjenim sastavima u odnosu na prethodnu, koja je prekinuta zbog pandemije koronavirusa.

Za crveno-bele će na klupi u prvom zvaničnom meču debitovati trener Saša Obradović, dok će na drugoj strani sedeti debitant u Evroligi, srpski selektor Igor Kokoškov.

"Očekuje nas teška utakmica, na prvom mestu i zbog činjenice da je prva nakon duge pauze. Gostujemo ozbiljnoj ekipi koja je doživela promene između dve sezone. Nema sumnje da će svi želeti da se dokažu na premijeri, svojim navijačima, novom treneru Igoru Kokoškovu. Zbog tih promena formiran je utisak u javnosti da je taj tim slabiji nego prošle sezone, ali to jednostavno nema svoje uporište u činjenicama", rekao je Obradović.

Kokoškov, koji se posle 20 godina provedenih u NBA ligi vratio u evropsku klupsku košarku, raduje se novom početku.

"Veoma smo uzbuđeni, posle duge pauze kreće akcija. Prvi meč u novoj sezoni igramo na domaćem terenu, nažalost bez navijača, ali znamo da ćemo se susresti sa dobrim protivnikom, kog izuzetno poštujemo”.

Po mom mišljenju, okupili su dobru grupu igrača. Nismo mogli da igramo protiv njih u Antaliji na pripremnom turniru, ali videli smo da su jedna energična, borbena i tvrda ekipa. I moraćemo na to da odgovorimo, ali prvo ćemo morati da se fokusiramo na sebe i na ono šta treba da radimo. Sezona će biti duga, svi smo uzbuđeni zbog novog početka", rekao je Kokoškov.