NOVI PORAZ CRNO-BELIH U EVROKUPU! Partizan nemoćan u Kazanju protiv raspucanog Uniksa! VIDEO

edebakl

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Kazanju od Uniksa sa 93:70 (22:13, 15:19, 30:21, 26:17), utakmici trećeg kola Grupe A u Evrokupu.

Partizan je igrao bez ideje u napadu i energije u odbrani i zasluženo je doživeo težak poraz. Ovo je četvrti zvanični meč koji je Partizan izgubio od pet odigranih od starta sezone.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Nikola Janković sa 12 poena i četiri skoka. Ognjen Jaramaz je postigao 11, a Kodi Miler-Mekentajer i Stefan Janković po 1o poena. Erik Mika je dodao devet poena, uz četiri skoka.

Uniks su predvodili Ajzea Kenan sa 23 i Džordan Morgan sa 22 poena, a u pobedi su se istakli i Džon Holand i Džon Braun sa po 16 poena. Džamar Smit je upisao 13 poena.

Partizan je igrao bez Rašon Tomasa i Brajana Angole, koji nisu doputovali u Rusiju. Vil Mozli je odigrao samo tri minuta na početku meče, posle kojih nije ulazio u igru.

Uniks je bolje počeo meč, bio je agresivniji u odbrani, dok su u napadu lakše nalazili rešenja. Sa druge strane, Partizan je imao problema sa pozicionom odbranom Uniksa, teško je stizao do poena i prvu deonicu je završio zaostatkom od devet poena, sa svega 13 postignutih koševa.

Druga četvrtina je počela u istom ritmu, Uniks je stigao do plus 13, dok se Partizan mučio sa linije slobodnih bacanja. Partizan je tada stao u zonu, uspeo da odbrani dva napada i u brzoj tranziciji postigne poene, i zaustavi nalet Uniksa.

Uspeo je Partizan da zadrži energiju, i dobrom odbranom stigne na tri poena zaostatka.

Partizan je poluvreme završio sa minusom od pet poena (37:32), ali sa mnogo boljim utiskom nego u prvoj deonici.

1 / 5 Foto: KK Partizan

Kao i na početku, Uniks je bolje startovao i u drugom poluvremenu, i sa pet vezanih poena naterao trenera Vladu Šćepanovića da zatraži tajmaut, ali nije uspeo da trgne ekipu.

Partizan nije uspevao da pogodi šut za tri poena, za razliku od Uniksa koji je vezao četiri trojke i na tri minuta do kraja treće četvrtine stigao do 22 poena prednosti.

Do kraja treće deonice, Partizan je uspeo da se konsoliduje i trojkom Markusa Pejdža smanji zaostatak na 14 poena (67:53).

U četvrtu deonicu, Uniks je ušao opuštenije i dozvolio Partizanu da smanji prednost na deset poena.

rener Uniksa Dimitris Prifitis tajmautom uspeva da ponovo pokrene svoju ekipu i ne dozvoli da se Partizan spusti ispod deset poena zaostatka. Partizan ponovo ulazi u seriju grešaka, i dozvoljava Uniksu da se lako ponovo odlepi na 20 poena prednosti. Uniks je na kraju trijumfovao sa 23 poena razlike 93:70.

Posle tri kola Partizan ima dva poraza i jedan poraz, dok je Uniks zabeležio dve pobede i jedan poraz.

U narednom kolu Partizan će gostovati Bahčešehiru, dok će Uniks gostovati Burgu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

93:70 - KRAJ!

39. minut - 89:68 - Nezaustavljivi su domaći sada, žele da dobiju što veću prednost u ovom meču.

39. minut - 86:68 - Ponovo je pogodio Kenan, njegova 5 trojka na meču.

38. minut - 81:68 - Novi poeni Jaramaza, sada sa penala.

37. minut - 77:65 - Trojka Jaramaza.

36. minut - 77:62 - Mekintajer sa penala smanjuje zaostatak crno-belih. Njegov 10 poen na meču na šta je dodao čak 7 ukradenih lopti.

35. minut - 77:61 - Nova serija domaćih i novi poeni Kenana.

33. minut - 71:56 - Spektakularno zakucavanje Morgana, njegov 17 poen.

31. minut - 69:56 - Nova trojka Pejdža!

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 67:53 - Posle trojke Pejdža zakucava Mekintajer, tajm-aut domaći.

29. minut - 66:47 - Gordić konačno ubacuje poene za Partizan.

28. minut - 64:43 - Trojka Jankovića koji prekida seriju domaćih, ali onda opet Ajzea Kenan na drugoj strani.

27. minut - 62:40 - Nova trojka domaćih koji igraju kao u transu, Partizan je u ovom kvartalu ubacio samo 8 poena.

26. minut - 59:40 - Trojka Jankovića, pa onda i Kenan vraća na drugoj strani istom merom.

26. miunt - 56:37 - Nova trojka Kenona koji je nezaustavljiv večeras.

25. minut - 53:36 - Domaći raspucani, crno-beli bez rešenja.

24. minut - 51:36 - Sedam poena raspucanog Holanda, Partizan u najvećem zaostatku do sada.

23. minut - 46:36 - Mekintajer prekida seriju domaćih košem sa poludistance.

22. minut - 44:34 - Ponovo je Uniks došao do dvocifrene prednosti, tajm-aut Šćepanović.

22. minut - 42:34 - Trojka Sergejeva.

21. minut - 39:34 - Polard na jednoj, Zagorac na drugoj postižu poene.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 37:32 - Kenan uvećava prednost svoje ekipe sa penala.

20. minut - 35:32 - Zagorac ubacuje trojku.

19. minut - 33:29 - Posle krađe Mekintajer zakucava.

19. minut - 33:25 - Polovičan Nikola Janković sa penala.

18. minut - 32:24 - Janković konačno prekida seriju promaša crno-belih.

18. minut - 32:22 - Morgan uz zvuk sirene preko Zagorca.

16. minut - 30:22 - Morgan prekida seriju Partizana.

15. minut - 28:22 - Mika ponovo pogađa, smanjaju se prednost domaćina.

14. minut - 28:20 - Mika pogađa posle sjajne akcije i alej upa.

13. minut - 28:18 - Serija poena za Stefana Jankovića.

13. minut - 26:15 - Braun ubacuje tri poena u ovom napadu, najveća prednost domaćih na meču.

12. minut - 25:13 - Džamar Smit sa penala ubacuje prve poene u drugom kvartalu.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:13 - Prvi poeni Dangubića.

10. minut - 22:11 - Mini serija Džamara Smita.

9. minut - 20:11 - Gordić sa penala smanjuje zaostatak.

8. minut - 18:10 - Posle duže pauze Partizan pogađa koš, tačnije Janković.

7. minut - 17:8 - Novi laki poeni za domaće posle greške crno-belih i nove izgubljene lopte. Tajm-aut Partizan.

6. minut - 15:8 - Nova serija domaćih, loš strat meča za crno-bele!

5. minut - 13:8 - Jaramaz prekida seriju domaćih, a onda trojka Kenana na drugoj strani.

4. minut - 10:6 - Novi poeni Morgana.

3. minut - 5:6 - Trojku sada vraća Jaramaz.

3. minut - 5:3 - Trojka Holanda za domaće koji prvi put na meču vode.

2. minut - 2:3 - Morgan ubacuje prve poene za domaće posle greške košarkaša Partizana.

1. minut - 0:3 - Mekintajer pogađa sa penala.

1. minut - 0:2 - Prvi koš na meču postiže Erik Mika za Partizan.

Trener Partizana Vlado Šćepanović rekao je da niko ne može da preti Uniksu na domaćem terenu, ali da njegov tim u Kazanj ide sa idejom i željom za trijumfom.

"Ono što tražim od svojih igrača je da daju maksimum u ovom momentu, a za šta će taj maksimum biti dovoljan, videćemo u sredu. Koliko energetski više budemo u utakmici, toliko će nam šanse za trijumf biti veće", istakao je Šćepanović.

Obe ekipe ulaze sa po jednom pobedom i jednim porazom, a kapiten Novica Veličković ističe da tim u Kazanj ne ide s belom zastavom.

"U poslednjih 10-15 godina se konstantno nalaze medju četiri najbolje ekipe u Rusiji. Sa Džamarom Smitom sam igrao u Bambergu, on im je najbolji strelac, sjajan igrač. Očekuje nas teško gostovanje posle teškog puta, ali ne idemo sa belom zastavom. Probaćemo da pružimo što bolju partiju i da pobedimo", poručio je Veličković.