IZBLEDELI CRNO - BELI: Očajna odbrana Partizana i Anđušić za treći poraz u Evrokupu VIDEO

MNOGO RAZLOGA ZA BRIGU

Košarkaši Partizana poraženi su od francuskog Burga (76:89) u meču petog kola Evrokupa.

Izabranici trenera Vlada Šćepanovića na kraju prvog kruga grupne faze imaju dve pobede i tri poraza, dok Burg ima dve pobede i poraz, jer je zbog problema sa koronavirusom odlagao dva meča.

Partizan naredne srede od 20.30 dočekuje Hunetud.

Burg, kome je ovo bio prvi duel posle tri nedelje, je u trećem periodu imao maksimalnih 21 poen prednosti, a jedino što je Partizan uspeo je da se približi na minus 11 u poslednjoj deonici.

Crno-beli su do kraja utakmice uspeli da se približe, ali ne i da zaostatak smanje na jednocifreni iako su imali nekoliko prilika. U tim trenucima kao po običaju Danilo Anđušić je bio nepogrešiv.

Najefikasniji na meču bio je fantastični Pelos koji je uz 28 poena imao i 6 skokova. Njemu je uz rame bio Danilo Anđušić sa 23 poena, dok je dvocifren bio i Alen Omić sa 10 koševa. Napomenimo da su gosti doputovali i bez prvog trenera, pa je na klupi bio pomoćnik Boban Savović.

U ekipi Partizana četvrorica košarkaša imala su dvocifren učinak. Gordić je ubacio 15, Pejdž 14, Erik Mika 12, a Kodi Miler Mekintajer 10 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:89 - Kraj utakmice

37. minut 71:85 - Partizan je propustio mnogo prilika da zaostatak smanji na jednocifren, a sada je na rubu poraza

34. minut 65:76 - Nakon poena Anđušića Partizan je postigao trojku, a trener Šćepanović je zbog pribogora dobio tehničku

33. minut 62:74 - Partizan je opet zaigrao bolju odbranu, ali propušta prilike da dodatno smanji zaostatak

30. minut 58:74 - Teška situacija za Partizan koji je možda imao priliku da se koliko toliko vrati u meč, ali je Burg napad odbio sa pet vezanih poena Anđušića

28. minut 52:70 - Trojka Anđušića

27. minut - 52:67 - I Gordić i Anđušić su pogodili oi dva penala

26. minut 50:65 - Trojku pogađa i Miler Mekintajer

25. minut 47:65 - Treća trojka Pejdža

24. minut 44:62 - Partizan ima bolji pristup u odbrani u nastavku

23. minut 44:57 - Dobar potez Zagorca

22. minut 42:57 - Mika posle presečene lopte postiže prve poene u nastavku

Treća četvrtina

20. minut 40:57 - Uz slabu defanzivu problem je i 12 izgubljenih lopti, posle kojih su Francuzi uglavnom poentirali. Partizan ima tri skoka više, ali je potpuno nadigran

19. minut 36:51 - Odbrana Partizana kao da ne postoji

16. minut 28:40 - Partizan ima mnogo problema u odbrani, a uz to i osam izgubljenih lopti

13. minut 26:31 - Za sada su napadi bolji na obe strane. Francuzi koji zbog problema sa koronom nisu trenirali desetak dana deluju sveže, rastrčano i pogađaju šuteve sa distance

Druga četvrtina

10. minut 19:22 - Pejdž je sa zvukom sirene pogodio drugu trojku na meču

9. minut 16:18 - Partizan se probudio i počeo da pogađa

7. minut 11:16 - Trojka Trifunovića, a zatim poeni Mike

3. minut 4:10 - Dobra akcija i poeni Zagorca

3. minut - Partizan je loše počeo, pa je trener Šćepanović zatražio minut odmora

2. minut 2:5 - Nikola Janković pogađa prve poene za Partizan i to posle skoka u napadu

1. minut 0:5 - Burg je bolje počeo meč

Prva četvrtina

Crno-beli u meč ulaze u dobrom raspoloženju, posle pobede u Turskoj u prošlom kolu protiv Bahčešehira, druge u takmičenju.

Uz to, ekipa trenera Vlada Šćepanovića vezala je i dva trijumfa u regionalnoj ligi i polako podiže formu.

"Dolazi nam Burg koji je u jednoj specifičnoj situaciji, ekipa se kompletirala ali su imali kolektivnu pauzu. Takva pozicija ima i svojih prednosti i mana, pa ostaje da vidimo kako će se na njih odraziti. Sa druge strane, bez obzira na rivala, nama bi od velike važnosti bilo da pobedom potvrdimo brejk iz Istanbula i sa pozitivnim skorom dočekamo početak drugog dela grupne faze. Imamo svoje probleme, ali uprkos njima želimo da odigramo hrabro i odgovorno u oba pravca. Samo tako ćemo doći do cilja, a to je uvek pobeda", istakao je Šćepanović.

Sa druge strane, Burg je jedno od prijatnih izenanađenja ove sezone, i dobro gura i u Evrokupu (istina odigrali su zbog kovid situacije samo dve utakmice sa polovičnim učinkom) i u francuskom prvenstvu, gde su u samom vrhu.

Dobar deo zasluga za to ide i srpskom igraču i bivšem članu crno-belih Danilu Anđušiću. Uz njega u timu su još dva ovdašnjim ljubiteljima košarke znana imena Luka Ašćerić i Alen Omić.

Meč u Hali sportova ”Ranko Žervivca” počinje u 20.30.