PRVA POBEDA ZVEZDE NA GOSTOVANJU U EVROLIGI: Crveno-beli PREGAZILI Asvel, nova BRUTALNA partija Lojda! VIDEO

sjajan meč

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima ekipu Asvela sa ubedljivih 89:68 (17:21, 27:17, 23:15, 22:15), u odloženoj utakmici četvrtog kola Evrolige.

Zvezda je prekinula niz od dva uzastopna poraza i upisal treći trijumf u sedam odigranih mečeva. Na drugoj strani, Asvel posle pet odigranih utakmica ima skor 1/4.

Crveno-bele su do pobede vodili vrlo raspoloženi Džordan Lojd sa 29 i Kori Volden sa 20 postignutih poena. Duop Rit je dodao devet, a Ognjen Dobrić osam poena.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Alerik Frimen sa 14 poena, a po 11 su dodali Dejvid Lajti i Geršon Jabusele.

U narednom, osmom kolu, košarkaši Zvezde će dočekati Real Madrid, a Asvel ekipu Zenita.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj meča - 68:89.

40. minut - 68:84 - Frimen pogađa.

39. minut - 66:84 - Tehnička za Perija, domaći su smanjili zaostatak.

38. minut - 62:84 - Hol sa poludistance.

38. minut - 61:82 - Četvrti poen Lazića na meču! Najveća prednost Zvezde na meču.

37. minut - 60:80 - Trojka Rita uz zvuk sirene.

36. minut - 60:77 - Prvi poeni Kuridže na meču.

35. minut - 58:75 - Posle sjajne asistencije Voldena ubacio je 29. poen Lojd.

34. minut - 58:73 - Ponovo je pogodio Volden, tajm-aut domaću.

33. minut - 58:71 - Trojka Jabuselea.

32. minut - 55:71 - Ponovo je Lojd pogodio, raste prednost Zvezde.

31. minut - 53:69 - Ponovo je pogodio Lojd sa penala.

TREĆA ČETVRTINA:

Kraj!

30. minut - 53:67 - Fol sa penala smanjuje zaostatak.

30. minut - 51:67 - Mini serija Lojda 4:0. Najveća prednost Zvezde na meču. 23 poena Lojda na meču

29. minut - 51:63 - Trojka Davidovca iz kornera, najveća prednost Zvezde na meču.

28. minut - 51:60 - Ponovo Volden i ponovo sa penala.

27. minut - 51:58 - Novi poeni Voldena, sada sa penala.

26. minut - 51:56 - Koš Voldena sa poludistance.

24. minut - 48:54 - Nova trojka za Lojda, njegova treća na meču iz isto toliko pokušaja.

23. minut - 48:51 - Prvi poeni Branka Lazića.

23. minut - 44:49 - Trojku pogađa Dio, na drugoj strani vraća istom merom Volden .

22. minut - 41:46 - Lojd ubacuje na drugoj strani nove poene, prve u nastavku!

21. minut - 41:44 - Trojka Lajta na startu drugog poluvremena.

DRUGA ČETVRTINA:

Kraj prvog poluvremena - 38:44.

20. minut - 36:44 - Nova trojka Lojda.

20. minut - 34:41 - Rid donosi najveću prednost Zvezde na meču.

19. minut - 33:39 - Raste prednost Zvezde.

Hit scena sa početka utakmice.

18. minut - 33:37 - Volden ubacuje trojku preko Fola.

17. minut - 31:34 - Novi poeni za Lojda.

15. minut - 31:29 - Jabusele ponovo donosi prednost domaćih.

14. minut - 26:29 - Dobrić vraća trojku.

13. minut - 26:26 - Jabusele pogađa trojku za novi egal.

13. minut - 23:24 - Smanjuj domaći zaostatak.

12. minut - 21:24 - Trojka Ročestija, tajm-aut domaći.

12. minut - 21:21 - Volden sa penala donosi egal.

11. minut - 21:19 - Davidovac ubacuje prve poene na meču.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - 21:17 - Volden sa penala smanjuje zaostatak.

8. minut - 19:16 - Trojka Voldena u tranziciji.

8. minut - 19:13 - Lajt povećava prednost domaćina.

6. minut - 17:13 - Sedmi poen Lojda na meču.

6. minut - 17:11 - Još jedna trojka Frimena.

5. minut - 14:11 - Sada Frimen pogađa trojku.

5. minut - 11:9 - Gaudi vraća trojku!

4. minut - 8:9 - Trojka Lojda preko Fola.

Meč je nastavljen.

Utakmica je prekinuda jer je jedan igrač domaćih slučajno povredio sudija Garisju.

3. minut - 4:4 - Sa poludistance pogađa Duop Rit.

2. minut - 4:2 - Frimen sa penala povećava prednost domaćih.

1. minut - 3:2 - Dio pogađa trojku za domaće.

1. minut - 0:2 - Prvi koš za zvezdu ubacio je Ognjen Kuzmić.

Trener Saša Obradović je izjavio da očekuje mnogo bolju igru nego u pretodnim duelima.

"Asvel je skup izvanrednih atleta, ekipa koja igra timsku košarku i koja u svojim redovima ima vrlo iskusne igrača, ali i nekolicinu mladjih i kao takvi su odličan miks. U nekim periodima utakmice uz tu atletsku košarku, dosta forsiraju igru na Mustafu Fola. Mi, s druge strane, uz sve navedeno u prethodnom periodu napredujemo, ne računajući utakmicu u Kopru, fizički status ekipe koji je vrlo važan, posebno u ovakvom rasporedu utakmica je sve bolji iz dana u dan. ;Očekujem da ćemo igrati dobru utakmicu i mnogo bolje u završnici nego neke u prethodnom periodu", rekao je Obradović u najavi utakmice.

Utakmica u Lionu igraće se u sredu od 20.45.

Zvezda će gostovati Asvelu u utakmici koja je trebalo da se igra u oktobru, kada je odložena zbog zaraženih korona virusom u francuskom klubu.

Košarkaš crveno-belih Ognjen Dobrić je naveo da njegova ekipa nije imala mnogo vremena da se spremi za duel sa Asvelom.

"Ali, znamo kakav je raspored. U novembru će zaita biti izazovno, i zbog rejtinga rivala u Evrologi, rasporeda, putovanja i svega što nas okružuje. Očekuje nas fizički izuzetno snažna ekipa, koja dosta polaže na taj aspekt igre, i u tom delu znamo da ćemo morati da igramo čvrsto i borbeno. Potrudićemo se da izbegnemo padove u igri koje smo dozvolili u Moskvi i Minhenu, i igramo svih 40 minuta koncentrisano, kako bismo došli do pobede. Posao neće biti lak, čeka nas tim koji je pokazao da je nakon pauze zbog Korone, spreman, što su pokazali i protiv Baskonije", kazao je Dobrić.

Crvena zvezda će se u Beograd vratiti odmah posle utakmice jer je u petak čeka novi duel u Evroligi, protiv Real Madrida u dvorani "Aleksandar Nikolić".