ZVEZDA PALA POSLE PRAVE DRAME: Crveno-beli nakon TRILER ZAVRŠNICE poraženi od grčkog velikana! VIDEO

EVROLIGA

Crvena zvezda je poražena od Olimpijakosa u 13. kolu Evrolige nakon prave drame rezultatom 79:81

Zvezda je odlično počela utakmicu i prvu četvrtinu dobila rezultatom 30:16.

Crveno-beli su odličnom odbranom i šutem za tri stekli ubedljivu prednost u prvoj četvrtini.

U drugoj četvrtini Zvezda je bila u slabijem ritmu, u prvim minutima je teško stizala do poena, ali je držala dvocifrenu prednost jer ni Olimpijakos nije briljirao. Do poluvremena Olimpijakos je uspeo da smanji i prvo poluvreme završeno je rezultatom 45:37

U trećoj trećini potpuni preokret briljiao je Harison sa tri uzastopne trojke, a dodatnu nervozu kod Zvezde unele su sudije čudnim kriterijumom.

Serijom 8:0 počela je poslednja četvrtina za veliku i osetnu prednost Olimpijakosa, ali je Zvezda napravila istu seriju i prišla na samo poen zaostatka veoma brzo. Crveno-beli su upeli da povedu minut i po pre kraja kada O'Brajant koristi dva slobodna bacanja.

I onda u poslednjem minutu prava drama.

Prvo je Printezis izjednačio, da bi Volden promašio trojku i Lazić napravio faul na 8 sekundi.

Spanulis je pogodio jedno slobodno bacanje za 78:79, pravili su gosti faul na 6 sekundi do kraja nad O'Brajantom koji pogađa samo jedno za izjednačenje.

Sve je bilo u rukama Printezisa koji po ko zna koji put u karijeri pogađa i rešava ovu utakmicu na 3 sekunde do kraja.

.Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je O'Brajant sa 16 poena, Volden i Lojd su upisali po 13.

Na drugoj strani odlični Printezis je imao 16, Spanulis 14.

Nakon 13. kola Zvezda ima skor od četiri pobede i devet poraza.

Zvezda u narednom kolu Evrolige dočekuje Albu, a Olimpijakos ekipu Valensije.

ČETVRTINA ČETVRTINA:

40.minut - 79:81, Printezis posiže ispostavlja se odlučujuće poene na utakmici

40.minut - 79:79, Brajant polovičan sa penala

40 minut - 78:79, Spanulis pogađa jedno slobodno bacanje

40 minut - 78:78, Printezis poentira

39. minut - 78:76, Brajant sa penala donosi vođstvo Zvezdi

37.minut - 74:76, Davidovac siguran sa penala, pa u novom napadu neprecizan za tri poena

37.minut - 72:74, Volden pogađa trojku uz faul, promašio dodatno bacanje

35. minut - 67:70, pogađa Davidovac nakon promašene trojke Lojda

33. minut - 63:70, Kuridža prekida seriju Olimpijakosa

31. minut - 61:64, Spanulis postiže prve poene u četvrtoj četvrtini

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 60:57, sjajna akcija Zvezde i trojka Dobrića

27. minut - 55:54, Kuridža trojkom prekida lošu seriju Zvezde

25. minut - 52:51, Herison pogađa treću uzastopnu trojku

25. minut - 52:45, Lojd pogađa sa penala

22. minut - 50:42, Lojd trojkom uzvraća na neverovatnu trojku Slukasa

21. minut - 45:39, Printezis postiže prve poene u drugom poluvremenu

1 / 6 Foto: Starsportphoto

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 45:35, sjajan okret i poeni Kuridže

19. minut - 41:33, trojka Spanulisa

17. minut - 38:27, Brajant polovičan sa penala

15. minut - 37:23, poentirao je i Džordan Lojd

14. minut - 35:21, trojku pogađa i Branko Lazić

12. minut - 32:18, sjajan prodor i poeni Davidovca

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Na trojku Spanulisa, istom merom odgovara Brajant

9. minut 22:9, Davidovac siguran sa penala

7. minut 16:7, sjajna akcija i zakucavanje Brajanta

5. minut 14:5, trojka Džonija O Brajanta

4. minut, 8:5, Na trojku Slukasa, istom merom odgovara Volden

2. minut 3:2, trojka Duopa Rita

1. minut - 0:2, Slukas postiže prve poene na meču

1. minut - Utakmica je počela

Trener crveno-belih Saša Obradović rekao je u najavi meča da njegova ekipa mora da igra dobro ako želi da pobedi Olimpijakos u Evroligi.

"Olimpijakos ne izgleda isto u odnosu na pre tri četiri nedelje, imali su problema sa korona virusom, povredama nekih igrača. Sada izgledaju drugačije, svi su tu, i vratili su se na odličan način ovom pobedom u Barseloni. Moraćemo da igramo dobru utakmicu kako bismo došli do bodova", rekao je Obradović i potom detaljnije objasnio:

"Bez obzira na činjenicu da igraju najmanji broj utakmica od svih ekipa u Evroligi, košarkaši Olimpijakosa imaju ogromno iskustvo, pretnje na svim pozicijama, odlične igrače, i rekao bih, najbolji plejmejkerski tandem možda i u celoj ligi, u vidu Slukasa i Spanulisa koji su godinama važni u evropskoj košarci. Odlični 'fizikalci' na pozicijama visokih igrača, koji uz to i odlično trče, pozicioniraju i odlično skaču. To je nešto na šta moramo da obratimo takođe pažnju kako bismo pobedili", zaključio je Obradović

Zvezda će protiv Olimpijakosa biti oslabljena, neće igrati plejmejker Lengston Hol, koji je obnovio povredu.