PARTIZAN RAZBIO TRENTO I EGZIBICIJOM NAJAVIO BOLJE DANE: Crno-beli TRIJUMFALNO započeli top 16 fazu Evrokupa!

evrokup

Košarkaši Partizana savladali su Trento u 1. kolu top 16 faze Evrokupa, u okviru grupe F, u Hali sportova "Ranko Žeravica", rezultatom 71:43

Crno-bele su do prve pobede u Grupi F vodili Vil Mozli sa 12 i Džoš Perkins sa 11 poena, uz šest asistencija i pet skokova, dok su Markus Pejdž i Kodi Miler-Mekintajer ubacili po devet poena.

U redovima Trenta bolji od ostalih bio je Džakori Vilijams sa 15 poena.

Posle više od dva minuta bez poena na početku meča, Miler-Mekintajer je sa šest vezanih poena doneo prednost crno-belima na startu meča.

Partizan je vrlo brzo, posle trojke Pejdža, stigao i do prve dvocifrene prednosti (15:5), nakon čega je prvi put u igru ušao Perkins koji je dodatno "povukao" beogradski tim.

Crno-beli su na prvi odmor otišli sa 24:16, da bi i pored slabije napadačke druge deonice, na poluvremenu imali tada maksimalnih plus 15 - 35:20. Drugu četvrtinu je sa pet vezanih poena "zatvorio" Perkins koji je bio i najefikasniji u domaćem timu sa devet poena.

I u nastavku meča Partizan je bio taj koji je kontrolisao dešavanja na terenu, pa je prednost crno-beli rasla do maksimalnih plus 28 poena na kraju meča.

Partizan u narednom kolu gostuje Metropolitansu, dok Trento dočekuje Lokomotivu Kubanj.

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 63:41, laki poeni Rašona Tomasa nakon kontre Partizana

36. minut - 61:41, lep pogodak Dangubića

34. minut - 57:38, Mozli siguran sa penala

33. minut - 55:35, Konti pogađa nakon jako teškog šuta

partizan

TREĆA ČETVRTINA:

29. minut - 52:28, Mika siguran sa bacanja

27. minut - 47:28, asistencija Perkinsa ovog puta i zakucavanje Mozlija još jednom

25. minut - 45:28, sjajna asistencija Dangubića i zakucavanje Mozlija

23. minut - 40:24, trojka Dangubića

22. minut - 37:20, kao i u prvom poluvremenu Mekintajer postiže prve poene.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 9 Foto: Starsportphoto

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut . 35:20, sjajni Perkins pogađa za tri

18. minut - 32:20, Perkins prekida mučenje sjajnim poenom

16. minut - 30:20, konačno neki poeni, barem jedan, Mekintajer polovičan sa bacanja

14. minut - 29:20, opet period bez poena na obe strane, prekidaju ga gosti pogotkom za dva.

11. minut - 27:16, trojka Perkinsa koja blista od kada je ušao u igru , već je upisao četiri poena, tri asistencije i ukradena loptu.

partizan

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 22:14, pogađa Zagorac,

9. minut - 20: 14, trojka Paskola

7. minut - 17:10, sjajno zakucavanje Mozlija na asistenciju Perkinsa

6. minut - 15:10, mini serija Trenta nakon tajm auta

5. minut - 15:5, nakon Mekintajera na scenu je stupio Pejdž i sa dva trojke doneo Partizanu ubedljivu prednost već na startu

3. minut - 6:0, Mekintajer poentira u tri vezana napada i mini serijom dovodi crno-bele u vođstvo

2. minut - Nervozan početak utakmice, serija promašaja na obe strane

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

Pre početka meča održan je minut ćutanja u znak preminule legende srpske košarke Bore Cenića

Trener crno-belih Saša Filipovski rekao je u najavi meča da njegova ekipa nema izgovor za poraz od Borca u ABA ligi i da mora da se okrene predstojećoj utakmici protiv Trenta.

"Ako smo od pravog materijala, odreagovaćemo. Očekujem reakciju u odbrani, očekujem reakciju u napadu. Nema šta da se krije, to što smo izgubili od Borca nije dobro. Da li imamo izgovor? Nemamo izgovor. Ali ne možemo živeti u prošlosti. Imali smo sastanke, gledali utakmicu, detalj po detalj, radili na fundamentima igre na kojim smo pali u odbrani i napadu. Hteli, ne hteli, moramo da okrenemo novi list i da se fokusiramo jer igramo sa Trentom", rekao je Filipovski za klupski sajt.

Novica Veličkovič

Kapiten crno-belih, Novica Veličković rekao je da ekipa mora da odigra bolje nego u Čačku, borbeno i pametno pod oba koša ako želi da pobedi Trento.

"Krećemo u novu fazu koja se igra praktično od nule. U ovom trenutku, s obzirom na sve okolnosti, to nam možda i više odgovara jer se u najvećoj meri broji samo ono što dolazi. Imamo ispred sebe nezgodnog protivnika, ekipu koja ove sezone igra veoma dobro i koja će učiniti sve da već u prvom kolu uzme brejk. Mi to ne smemo da im dozvolimo", naveo je Veličković.

U ovoj grupi se još nalaze ruska Lokomotiva iz Kubanja i francuski Metropoliten iz Pariza.

Francuski tim napravio je iznenađenje u utakmici odigarnoj dan ranije i savladao favorizovane " Lokose" na gostovanju rezultatom 83:79.