ZVEZDA OSVOJILA BAR: Crveno-beli savladali Mornar u derbiju Jadrana i potvrdili ŠAMPIONSKE ambicije!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u Baru u derbi meču 16. kola ABA lige rezulatom 78:86

Najefikasniji u Zvezdi je bio Ognjen Dobrić sa 20 koševa, a pratili su ga Džordan Lojd sa 18 i Džejmi O'Brajant sa 14 poena.

Kod Mornara se izdvojio Ajzea Vajthed sa 19 poena.

Zvezda je peta na tabeli sa 11 pobeda i dva poraza, dok je Mornar na prvom mestu sa 12 pobeda i tri poraza.

U narednom kolu Crvena zvezda će dočekati Megu, dok će Mornar ugostiti Borac

Trener crveno- belih Dejan Radonjić isključen je početkom poslednje četvrtine zbog rasprave sa kolegama sa klupe rivala, a trener domaćih Mihailo Pavićević u samom finišu zbig dve tehničke greške.

zvezda

KRAJ MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

39. minut 72:81, Nidam pogađa uz faul, ali promašuje bacanje

38. minut - 70:81, Barani deluju kao da su se predali

36. minut - 68:80, Lojd pogađa trojku, a potom i Dobrić.

35. minut - 68:72, Gordić pogađa nakon prodora uz faul

34. minut - Serija grešaka na obe strane

33. minut - 62:70, Trojka Džordana Lojda

Zbog svađe sa pomoćnim trenerom Mornara, isključen je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, kao i prvi čovek Barana Đorđije Pavićević

31. minut - 61:67, sjajni Dobrić pogađa novu trojku

zvezda

TREĆA ČETVRTINA:

30 minut - 61:64, opet Brajant koji je sjajan u trećem kvartalu

29. minut - 61:62, poeni Vajtheda iz reketa

27. minut - 57:59, na trojku Davidovca , Gabrijel uzvraća istom merom

25. minut - 52:56, Gabrijel pogađa sva tri bacanja, a potom Volden pogađa trojku uz faul

23. minut - 46:52, nova trojka Brajanta

Teška povreda plejmejkera Barana Džejkoba Pulena, sapleo se na klizav parket i povredio koleno. Iznose Amrikanca sa terena, nikako ne izgleda dobro.

22. minut - 43:46, Nidam u padu pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje, u narednom napadu Brajant pogađa za tri.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 38:40, Nidam siguran sa penala, potom Hol pogađa naon sjajnog prodora.

18. minut - 34:38, trojka Dereka Nidama

17. minut - 31:38, trojka Džordana Lojda

16. minut - 29:35, školski potez Dejana Davidovca i lagana realizacija

14. minut - 29:31, na seriju Zvezde odgovara domaćin, poeni Vajtheda i trojka Lazića

13. minut - 24:31, dve vezane trojke Zvezde , nakon Davidovca pogađa i Kolom

Dejan Radonjić

PRVA ČETVRTINA:

10. minut- 17:25, mini serija Zvezde, trojka Lazića, pa potom Lojd poentira nakon prodora

8. minut - 13:18, nakon tajm auta Barana, mini serija domaćina od 5:0. Reaguje Radonjić tajm autom

7. minut - 8:15, Lojd siguran sa penala

6. minut - 8:10, neverovatna trojka Pulena uz faul, pogađa dodatno bacanje

5. minut - 4:8, pogađa Pulen sa distance

3. minut - 1:5, Dobrić postiže prvu trojku na meču

1. minut - 0:2, Noko je postigao prvo poene na utakmici

1. minut - Utakmica je počela

Meč će početi sa 20 minuta zakašnjenja zbog tehničkih problema.Padavine su problem jer prokišanjava krov u Baru pa voda ulazi kroz ventilaciju i kaplje po parketu dvorane "Topolica". Čak je bilo i pitanje da li će utakmica uopšte biti odigrana.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da će njegova ekipa u predstojećem meču protiv Mornara morati da odigra na visokom nivou.

"Mornar igra sjajno ove sezone i ambicije i ciljeve koje su najavljivali, imaju svoje uporište na terenu. Mornar ima odlične rezultate i u ABA ligi i u Evrokupu, inače izvanredan sastav dodatno je pojačan Nemanjom Gordićem koji predstavlja ozbiljan kvalitet više za taj tim", rekao je Radonjić za klupski sajt.

Mihailo Pavićević

Mihailo Pavićević. trener Mornara izuzetno poštuje narednog protivnika.

“Jednostavno, Zvezda je najkvalitetnija ekipa u ABA ligi ove godine, sastavljena da igra Evroligu. To je velika razlika u odnosu na sve ostale. Na početku sezone izgledali su fantastično, dominantno. Nažalost, mi smo im naleteli u tom periodu kad su nas u Beogradu maltene počistili. Posle su naišle neke turbulencije iz kojih oni očito izlaze, što se videlo i u pobedi u Madridu nad Realom. U pitanju je veliki ulog. Zvezda dolazi kompletna, igrači koji su bili van stroja ponovo su u ekipi, tu mislim na Lojda i ovog novog centra. Očekuje nas izuzetno teška utakmica. Nemamo razloga da se plašimo bilo koga, cenimo izuzetno Zvezdu, ali naše igre u poslednjih mesec dana i naš sastav daju nam za pravo da vjerujemo u sebe. Ući ćemo u taj meč kao u svaki drugi. Naš cilj pre početka prvenstva bio je da uđemo u plej-of. Sticajem okolnosti sada smo, zajedno sa Zvezdom na čelu tabele i to je lep osjećaj. Zadovoljstvo je, zaista, videti Mornar na toj poziciji.Onaj ko dobije imaće velike šanse da završi regularni dio prvenstva na prvom mestu, uz svo dužno poštovanje prema Budućnosti, Cedeviti i Igokei, ekipama koje se sa nama ravnopravno bore za jedno od prva četiri mesta.” , objasnio je Pavićević

Barani trenutno, nakon 14 odigranih utakmica, imaju skor 12/2, dok crveno-beli imaju skor 10/2 iz dve utakmice manje odigrane od Barana