LOJD PROMAŠIO ŠUT ZA POBEDU: Crveno-beli stigli zaostatak od 13 poena, ali na kraju ruski gigant odneo pobedu iz Pionira! (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Zenita u Beogradu sa 76:75, u 25. kolu Evrolige.

Zvezda je vezala četiri poraza i na pretposlednjem je, 17. mestu sa skorom 7/17.

Zenit je pobedio posle tri utakmice i osmi je na tabeli.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Džordan Lojd sa 21 poenom, dok je 13 postigao Ognjen Dobrić.

Lojd je tri sekunde pre kraja imao ulaz i šut za pobedu, ali je promašio.

Ruski klub je sa 25 poena predvodio Kevin Pangos.

Predstavnici Zvezde pre utakmice su uručili poklone nekadašnjim igračima crveno-belih, a sada Zenita, Biliju Beronu i Kej-Si Riversu.

Zvezda će narednu utakmicu u Evroligi igrati u utorak protiv Žalgirisa u Kaunasu.

1 / 5 Foto: Starsport

Kraj meča!

Rivers je pormašio oba penala, ali nije bilo vremena za napad Zvezde. Probao je Uskoković sa celog terena, ali nije bio precizan.

Lojd je promašio šut za pobedu, još 3 sekunde do kraja. Penali za Riversa.

Zvezda ima napad na 15 sekundi do kraja.

40. minut - 75:76 - Gudaitis promašio jedna penal, skok Ponitke u napadau, povratna za Pengosa koji pogađa trojku. Tajm-aut Radonjić.

40. minut - 75:72 - Trojka Dobrića.

39. minut - 72:72 - Trojka Davidovca.

39. minut - 69:72 - Pengos događa uz dosta kontakta, tajm-aut Zvezda.

38. minut - 69:70 - Zubkov sa penala vraća prednost gostima.

38. minut - 69:69 - Pogodio je Uskoković uz faul, egal u Pioniru.

37. minut - 66:69 - Zakucavanje Dobrića.

35. minut - 64:69 - Nako poena Lojda sa penala, Zubkov pogađa dugu trojku.

34. minut - 62:66 - Pet vezanih poena Pengosa.

33. minut - 62:61 - Davidovac pogađa posle sjajne odbrane, Zvzeda vodi. Tajm-aut Zenit.

33. minut - 60:61 - Dobrić uz zvuk sirene.

31. minut - 58:61 - Pogađa Radanov sa penala, Zvezda nikad bliža.

Zvezda, Zenit

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 56:61 - Trojka Davidovca uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala i nadu Zvezde.

30. minut - 53:61 - Trojka Dobrića posle tajm-auta.

29. minut - 50:58 - Tomas sa penala uveća prednost gostiju.

28. minut - 50:56 - Zvezda se vraća u meč.

24. minut - 47:54 - Igra se koš za koš. Tajm-aut Zenit.

22. minut - 40:50 - Uskoković pogađa sa penala.

21. minut - 38:48 - Kuzmić uz puno sreće ubacuje prve poene u nastavku.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 36:48 - Kraj prvog poluvremena.

20. minut - 34:45 - Nova trojka Pengosa, loša odbrana Zvezde.

19. minut - 34:42 - Trojka Pengosa posle greške Lazića, a onda i Brankova trojka na drugoj strani.

18. minut - 29:39 - Trojka Kuridže, njegovi prvi poeni na meču.

17. minut - 27:39 - Pengos pogađa sa poludistance, na drugoj strani 15. poen Lojda.

15. minut - 22:35 - Šuterska rapsodija ruskog tima u Pioniru.

14. minut - 20:30 - Lojd posle skoka u napadu ubacuje deveti poen na meču.

13. minut - 18:30 - Tri od tri trojke Riversa, tajm-aut Radonjić.

12. minut - 18:27 - Prva trojka Berona, njegov 5 poen na meču.

11. minut - 16:24 - Prvi poeni Berona na meču.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 16:22 - Kraj prvog kvartala.

10. minut - 14:22 -Radanov prekida seriju gostiju.

9. minut - 12:22 - Druga trojka Riversa na meču.

9. minut - 12:19 - Dobra odbrana gostiju, laki peoni Pengosa, tajm-aut Radonjić.

8. minut - 12:15 - Novi poeni Lojda, sada sa penala.

7. minut - 10:15 - Rivers ušao sa klupe i odmah ubacio trojku.

6. minut - 10:10 - Kuzmić ubacuje prve poene iz ofanzivnog skoka.

5. minut - 8:8 - Peti poen Lojda na meču, pogodio je uz zvuk sirene.

4. minut - 6:6 - Egal u Pioniru.

3. minut - 6:4 - Atraktivno zakucavanje Kolinsa.

2. minut - 6:2 - Trojka Branka Lazića.

1. minut - 3:2 - Zenit sa penala dolazi do prvih poena na meču.

Trener Dejan Radonjić izjavio je da njegov tim očekuje težak posao.

„Zenit je ove sezone pokazao mnogo, igraju sjajno ne samo u Evroligi, već i u VTB ligi gde su lideri na tabeli. Ekipa od koje se može mnogo očekivati i u nastavku sezone. Imaju kvalitet, iskustvo, kvalitet igre. Moraćemo da budemo spremni da odgovorimo koliko je to moguće u ovim okolnostima“, rekao je Radonjić.

On je na treningu pred današnji meč imao 11 igrača, a priključeni su i juniori Vujičić i Šaranović.

„Naravno, vrlo je delikatno pričati sada o nekim očekivanjima u situaciji kada imamo na raspolaganju ovaj broj igrača. Sa nama će biti na klupi i dvojica juniora… Šta je tu je, trudićemo se da pružimo dobar otpor. Vrlo je teško i realno vrlo nezahvano baviti se prognozama. Ako uzmete u obzir da mi analiziramo našeg protivnika koji dolazi u trenutku kada imamo 50 posto igrača van tima, onda je prilično jasno u kakvoj atmosferi i ambijentu pričamo o tom meču“, rekao je trener crveno-belih.

Prvotimac Džordan Lojd biće jedna od najvećih uzdanica crveno-belih na ovom meču.

„Znam dosta o ekipi Zenita, posebno o Kevinu Pengosu koji je njihov lider na terenu i odlično kontroliše ritam ekipe i utakmice. Sve ekipe u kojima je igrao su igrale dobro, nisam iznenađen njihovim igrama i rezultatima. Imaju mnogo ‘oružja’ dobrih igrača… Mi igramo u skraćenoj rotaciji, ali verujem da će neko ‘iskočiti’ od ostalih saigrača igrača i da ćemo moći da odigramo dobru utakmicu i ravnopravno se nosimo u ovim okolnostima sa tako dobrom ekipom u ovom trenutku“, rekao je Lojd.