DEBAKL CRVENO-BELIH U VITORIJI: Novi poraz košarkaša Zvezde u Evroligi! Baskonija servirala HLADNU OSVETU (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras od Baskonije u gostima sa 87:67, u 26. kolu Evrolige.

Zvezda je vezala šest poraza i pretposlednja je u Evroligi sa skorom 7/19.

Najefikasniji u srpskom klubu bio je Džordan Lojd sa 14 poena, dok je Baskoniju sa 20 predvodio Jusuf Fal.

Baskonija je pobedila četvrti put uzastopno i 11. je u Evroligi.

Zvezda će u narednom kolu dočekati Bajern Minhen u utorak.

Efes je prethodno kao gost pobedio Fenerbahče sa 106:74, uz 37 poena srpskog košarkaša Vasilija Micića.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Kraj - 87:67!

39. minut - 87:64 - Zvezda bez odbrane, domaći lako dolaze do poena.

38. minut - 84:64 - 12. poen Polonare.

37. minut - 82:63 - Poeni za domaće sa penala.

36. minut - 78:61 - 14. poen Lojda na meču, ovog puta sa penala.

35. minut - 76:58 - Trojka Pitersa, njegova treća na meču, a onda greška Uskokovića i laki poeni Polonare. Tajm-aut Radonjić.

34. minut - 71:58 - Čevrti faul Fala, novi poeni Voldena sa penala.

33. minut - 69:53 - Posle greške i faula Radanova novi poeni za domaće sa penala.

31. minut - 67:51 - Dva plus jedan za Voldena.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 66:48 - Vildoza pogađa uz faul za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 63:46 - Pogađa Dobrić trojku uz faul, njegov 6. poen na meču.

28. minut - 61:40 - Trojka Kuridže, njegova prva na meču.

27. minut - 61:37 - 16. poena Fala na meču koji je nezaustavljiv.

26. minut - 57:37 - Druga trojka Pitersa na meču, njegov 6. poen.

24. minut - 54:35 - Prvi poeni Uskokovića na meču.

23. minut - 51:33 - Gedraitis vraća trojku.

22. minut - 48:33 - Još jedna trojka Davidovca, njegov 8. poen na meču.

21. minut - 48:30 - Davidovac trojkom otvara drugo poluvreme.

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - 48:27 - Koš Vildose uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

19. minut - 46:27 - Trinaesti poen Lojda, Zvezda je konačno spustila zaostatak ispod 20 poena.

18. minut - 44:22 - Prvi poeni Davidovca za prekid serije domaćih.

17. minut - 42:20 - Vildosa pogađa uz faul, Baskonija gazi Zvezdu.

16. minut - 37:20 - 11. poen Fala, treći faul Kuzmića, serija domaćih 12:2. Zvezda u problemu.

15. minut - 31:20 - Novi poeni Džekirija, dominacija centara domaćih.

14. minut - 29:20 - Prvi poeni za Dobrića kojom su prekinuli seriju domaćih.

12. minut - 25:16 - Serija domaćih 4:0, tajm-aut Radonjić.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - 21:16 - Sjajnom igrom igrača sa klupe i serijom Lojda Zvezda se vratila u meč.

8. minut - 19:12 - Prvi poeni Voldena na meču.

8. minut - 19:10 - Nakon serije Zvezde, Alek Piters ubacuje prvu trojku za domaće na meču. Fal je konačno izašao iz igre.

6. minut - 14:6 - Trojka Simonovića, prva za Zvezdu na meču.

6. minut - 14:3 - Fal ubacuje nove poene, njegov čak 8. do sada.

5. minut - 12:3 - Novi poeni za Fala, Zvezda nema rešenje za njega.

4. minut - 8:3 - Kuridža sa penala ubacuje novi poen za Zvezdu.

3. minut - 8:2 - Fal muči Zvezdu. Kuzmić je izašao zbog dva brza faula.

2. minut - 4:2 - Lojd ubacuje prve poene za Zvezdu.

1. miunt - 2:0 - Domaći ubacuju prve poene na meču.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da njegovu ekipu, koja je i dalje oslabljena, čeka teška utakmica protiv Baskonije u Evroligi.

"Ekipa Baskonije u borbi za Top osam, s obzirom da ima još dovoljno vremena do kraja ligaškog dela, traže svoju šansu, a po igrama koje su prikazali sigurno pripadaju borbi za samu završnicu. Ekipa koja je u odličnom statusu, poslednje tri utakmice su dobili, svaku ubedljivije od prethodne (Žalgiris, Real u Madridu i Himki u Moskvi). Svesni smo da nas očekuje dobra ekipa sa velikim kvalitetom i težak meč", rekao je Radonjić za klupski sajt.

Košarkaši Zvezde igraju u petak od 19 časova u Španiji protiv Baskonije, utakmicu 26. kola Evrolige.

Trener crveno-belih najavio je da će Kori Volden biti u ekipi.

"Još jedno teško gostovanje, još jedan težak meč u okolnostima u kojima se i dalje nalazimo. Volden je tu sa nama i pomoći će nam makar da provede malo vremena na terenu. Videćemo koliko će doprineti, ali to u ovom trenutku nije prioritet, važno je da je sa nama, sačekaćemo neko vreme da dodje do nivoa koji nam je potreban", naveo je Radonjić.

U beogradskom timu ponovo neće biti Lengstona Hola, Duopa Rita, Lendrija Noka i Hoakima Koloma.

Košarkaši Zvezde su u četvrtak trenirali u Beogradu, a put u Vitoriju planiran je na dan utakmice. Ekipa će se vratiti u Beograd odmah po završetku utakmice.

U prvom delu sezone u Beogradu Zvezda je pobedila 90:73.

Kapiten Zvezde Branko Lazić rekao je da je Baskonija u dobroj formi i da je svaka utakmica u Vitoriji teška, ali da očekuje napredak u igri crveno-belih.

"Očekujem da napravimo iskorak, vraća nam se Kori Volden koji neće moći u punoj meri da nam pomogne, potrebno je vreme. Očekujem svakako napredak u našoj igri, bez obzira što nismo imali mnogo vremena da se pripremimo za ovu utakmicu. Odlazimo u Vitoriju sa željom da odigramo dobro, jači za tog jednog igrača i u tom delu očekujem iskorak", naveo je Lazić.

Posle 25 utakmica u Evroligi Zvezda je pretposlednja, 17. na tabeli sa sedam pobeda i 18 poraza, a Baskonija zauzima 11. mesto sa 12 pobeda i 13 poraza.