ZVEZDA RAZBILA CIBONU: Crveno-beli TROJKAMA uništili protivnika i u dobrom raspoloženju putuju na DERBI sezone u Podgorici! VIDEO

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savldali su Cibonu u zaostaloj utakmici 14. kola ABA lige, u hali " Aleksandar Nikolić". rezultatom 85:63

"Crveno-beli" su serijom trojki, čak šest uzastopnih, već u startu stekli prednost što im je na kraju četvrtine i donelo dvocifrenu prednost - 21:10.

U drugoj četvrtini Cibona je u jednom momentu uspela da se primakne na -7, ali je Zvezda pojačala gas i na poluvreme otišla sa +13, 41:28.

U nastavku meča Zvezda je zaigrala još bolje i uvećala prednost za još četiri poena pred poslednju četvrtinu, da bi na kraju rutinski slavila sa 22 poena razlike.

Meč je obeležila sjajna partija Džordana Lojda, Amerikanac je ubacio 25 poena dok je Jagodić-Kuridža upisao 14 poena

Kod Cibone najefikasniji je bio Roko Prkačin sa 13 poena

Crvena zvezda nastavlja svoj sjajan pobednički niz u ABA ligi, ovo je bio 17. trijumf "crveno-belih" na Jadranu ove sezone.

U sledećem kolu Zvezda gostuje u Podgorici, gde je po svemu sudeći očekuje derbi sezone protiv domaće Budućnosti

Cibona se sa skorom od sedam pobeda i 13 poraza nalazi na osmom mestu. a u narednom kolu gostovaće FMP-u.

KRAJ MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA:

38. minut - 78:57, trojku pogađa i Kori Volden, egzibicija crveno-belih

35. minut - 68:47, sjajni Džordan Lojd , nova trojka, 25 poen Amerikanca

33. minut - 62:45, Duop Rit se upisuje u listu strelaca

Zvezda, Cibona

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 55:40, sjajna asistencija Hola za Kuridžu koji lagano poentira

29. minut- 53:37, sjajno zakucavanje Marka Simonovića

27. minut - 51:37, Prkačin pogađa posle sjajne minijature

24. minut - 47:33, trojku pogađa i Marko Simonović

22. minut - 44:33, pogađa Prkačin uz faul, siguran na dodatnom bacanju.

1 / 7 Foto: Aba

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - 39:28, Noko pogađa nakon sjajne kombinacije sa Kuridžom

18. minut - 37:28, lep prodor i poeni Radončića

15. minut - 32:23, Trojkom Lojda i poenima Noka iz reketa, Zvezda prekida seriju Cibone.

13. minut - 27:20, Marić pogađa dve uzastopne trojke i vraća Cibonu u igru

11. minut- 23:10, Kuridža otvara poenima iz reketa drugu četvrtinu

PRVA ČETVRTINA:

8. minut.- 18:5. Neverovatan rafal Zvezde za tri poena, još dve trojke, obe postiže Hol

6. minut - 12:1, Radanov pogađa za tri, a pre njega i Kuridža

4. minut - 6:1, trojku pogađa i Lojd

1. minut - 3:0, Zvezda trojkom otvara meč, pogađa Hol.

1. minut - Utakmica je počela

Trener crveno-belih Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da je Cibona u poslednje vreme podigla kvalitet igre i da će njegova ekipa predstojećem meču morati da pristupi "energetski i sa velikom koncentracijom

"Cibona je pokazala da je u poslednjim utakmicama podigla kvalitet svoje igre. To je tim sa puno izuzetno talentovanih igrača i odličnim trenerom koji ih vodi. Moramo da im ukažemo puni respekt", rekao je Radonjić, a preneo je sajt kluba

Dejan Radonjić

Strateg crveno-belih je posebno naglasio:

"U poslednja dva kola savladali su ekipu Partizana kao gosti i igrali su egal meč protiv Budućnosti. Energetski i sa jakom i velikom koncentracijom moramo da pristupimo toj utakmici, i kroz sam meč da gradimo rezultat, koji će nam omogućiti da možemo da nastavimo dalje u pozitivnom ambijentu", ocenio je Radonjić.

Zvezda posle do sada odigranih utakmica u regionalnom takmičenju ima 16 pobeda i dva poraza, dok Cibona ima skor 7/12.

Zvezda je zagrebački tim pobedila u poslednjih 14 utakmica, a trenutni skor je 28/11 za crveno-bele