PARTIZAN POBEDOM ZAVRŠIO REGIONALNU LIGU: Crno-beli poslali Split u baraž za opstanak VIDEO

ABA liga

U poslednjem 26. kolu regionalne ABA lige košarkaši Partizana savladali su Split (80:58) i poslali hrvatski tim u baraž za opstanak u ligi.

Pobednik meča u Hali sportova na Novom Beogradu, koja pamti i mnogo slavnije i dramatičnije duele dva tima, odlučen je još u prvom kvartalu kada je Partizan na krilima tada odličnog Mike stekao dvocifrenu prednost. Amerikanac je već posle deset minuta košarke imao deset poena na kontu.

Split je samo početkom drugog poluvremena smanjio zaostatak na 14 poena, ali je tada Partizan blago pojačao i otklonio i najmanju dilemu oko konačnog ishoda.

Tim trenera Aleksandra Matovića će sezonu u ABA ligi okomčati sa 13 pobeda što će biti dovoljno za šesto mesto na tabeli.

U taboru crno-belih izdvojili su se Jaramaz i Pejdž sa po 13 poena, a dvocifreni je bio još i Mika koji je imao poen manje.

U redovima gostiju dominirali su Luka Babić sa 13 i Marko Luković sa 12 poena.

Četvrta četvrtina

40. minut 80:58 - Kraj utakmice

36. minut 70:48 - Daleka trojka Ilije Đokovića za goste

34. minut 67:45 - Odlična kontra i zakucavanje Erika Mike

34. minut 65:45 - Trener Matović je počeo da kalkuliše sa minutažom, pa u igru šalje i Đorđija Jovanovića i Nikolu Radovanovića

30. minut 61:43 - Partizan je u jednom periodu igre uspeo da odbije pokušaj gostiju da se približe, a zatim je serijom poena sve vraćeno na stanje sa kojim se otišlo na poluvreme

27. minut 51:34 - Lepa akcija i trojka Jaramaza

25. minut 46:32 - Posle dve vezane trojke Lukovića, Matović traži minut odmora

22.minut 44:24 - Novo treće snažno zakucavanje Mozlija

Treća četvrtina

20. minut 42:21 - Dangubić pogađa petu trojku za Partizan

17. minut 35:18 - Trojka Pejdža, Split nema načina da se suprotstavi crno-belima

15. minut 30:17 - Mozli u skoku kupi promašaj i zakucava! Partizan je za pet minuta ubacio samo 4 poena

Druga četvrtina

10. minut 26:13 - Partizan je dobio prvu četvrtinu u kojoj je sve vreme imao prednost. Interesanto je pomenuti, da je u jednom delu prvog kvartala na terenu u dresu Partizana bilo pet stranaca. Erik Mika već ima 10 poena

9. minut 22:12 - Lep prodor i zakucavanje Marka Lukovića

8. minut 20:10 - Posle dobre akcije Pejdža Mozli kuca za prvu dvocifrenu prednost na meču

7. minut 18:10 - Dobar potez Mike, za prekid serije Splićana, a zatim i trojka Pejdža

6. minut 13:10 - Trojka Sanija Čampare, gosti prvi put prilaze

5. minut 11:5 - Partizan za sada ima veoma dobar procenat šuta iz igre

2. minut 7:2 - Jaramaz pogađa trojku, Partizan dobro počinje

1. minut 2:0 - Poeni Tomasa

Prva četvrtina

Gost crno-belima je ekipa Splita, koja u ovoj utakmici traži slamku spasa.

Partizan je trenutno sedmi sa 12 pobeda i 13 poraza i svakako ima za cilj da završi sezoni sa šestom vezanom pobedom i tako izbegne negativan skor.

Sa druge strane, Split je u grupi timova koji imaju po osam pobeda i gori im pod nogama kako bi izbegli 13. mesto i baraž. Pored Splita, u istoj situaciji su Borac i Krka.

Zanimljivo je da Split nikada u ABA ligi nije pobedio Partizan, međusobni skor je 11-0 za crno-bele.

Tako je bilo i u prvom delu sezone kada je Partizan u Splitu slavio rezultatom 86:74.