CRVENA ZVEZDA ZA KORAK BLIŽA EVROLIGI: Dobrić i Lojd vodili crveno-bele do startne pobede protiv Budućnosti VIDEO

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost u prvom meču finalne serije plej-ofa regionalne ABA lige.

Tim Dejana Radonjića je posle drame savladao renomiranog rivala sa 82:78 (20:20, 24:18, 19:17, 19:23).

1 / 6 Foto: Starsport©

Ognjen Dobrić i Džordan Lojd su sa po 23 poena predvodili svoj tim. Dejan Davidovac je dodao 12 poena.

U ekipi Budućnosti Vili Rid je postigao 26 poena, a Nikola Ivanović 16.

Zvezda je imala čak 18 ofanzivnih skokova i čini se da je to presudilo u ovoj utakmici, uz odličnu odbranu Zvezdinih bekova nad spoljnom linijom gostujućeg tima.

Crveno-beli su u finišu treće i početkom četvrte četvrtine napravili seriju 15:0 i činilo se da će privesti meč kraju lakše nego se očekivalo. Ipak, gosti su uspeli da unesu dramu i priđu na jedan posed lopte, ali su promašili dva bitna šuta za tri poena.

4. ČETVRTINA

Budućnost je promašila napad za tri poena. Crvena zvezda vodi sa 1:0 u finalnoj seriji!

40. minut - Lojd 19 sekundi pre kraja sa linije penala pogađa - 82:78.

40. minut - Drama u Pioniru. Na 28 sekundi pre kraja Popović smanjuje na 80:78.

39. minut - Davidovac i Dobrić drže prednost Zvezde. Kobs je imao otvoren šut za tri poena - 80:76.

37. minut - Rid zakucava za 76:72.

34. minut - Rid je jedini koji nešto čini u napadu Budućnosti, njegovih 22 poena - 74:67.

36. minut - Ivanović u naletu, dva plus jedan za 72:65. Lojd uzvraća sa dva poena za 74:65.

35. minut - Izuzetno bitni poeni Dobrića za 72:62. Prekinuta je serija rivala od 7:0. Njegovih 21 poen.

35. minut - Ivanović trojkom nastavlja seriju Budućnosti - 70:62.

34. minut - Danilo Nikolić sa dva poena prisiljava Radonjića na tajm-aut. 70:59.

34. minut - Serija 15:0 Crvene zvezde, od 55:55 do 70:55 za pet minuta. Seriju prekida Rid, najbolji pojedinac u redovima tima iz Podgorice.

33. minut - Raspucao se Ognjen Dobrić, njegova trojka, za tim dobra odbrana i asistencija za Lojda. Crvena zvezda ima prvi put u meču dvocifrenu prednost - 68:55.

31. minut - Poslednja deonica počinje četvrtom ličnom greškom Lendija Noka.

Džordan Lojd, Crvena zvezda, Budućnost

3. ČETVRTINA

30. minut - Sjajna završnica Zvezde! Noko uz zvuk sirene postiže dva poena za 63:55! Zvezda sa osam poena viška ulazi u poslednju četvrtinu!

30. minut - Zvezda u naletu, alej-up Noka posle dodavanja Lojda za 61:55.

29. minut - Razigrao se Dobrić, njegovih osam vezanih poena za 59:55!

27. minut - Budućnost posle dužeg vremena vodi. Mitrović je postigao dva poena za 54:43.

25. minut - Period kada Budućnost hvata priključak, šest poena Rida za 49:47.

23. minut - Uskoković hrabrim prodorom postiže prve poene iz igre za Zvezdu u trećoj deonici - 47:41. Lojd sa nova dva poena donose Zvezdi velikih osam poena - 49:41.

22. minut - Prvi koš iz igre u trećoj četvrtini postiže Ivanović - 45:40.

Lojd predvodi Zvezdu sa 15 poena, prati ga Davidovac sa 10. U timu Budućnosti Rid je jedini dvocifren sa 14 poena, ostali su daleko ispod.

Zvezda ima devet ofanzivnih skokova, šet više u odnosu na rivala. Posle 20 minuta gosti imaju veći indeks korisnosti, precizniji su, ali Zvezda ima više napada zahvaljujući ofanzivnom skoku.

Crvena zvezda, Budućnost, ABA liga

2. četvrtina

20. minut - Lazić uz zvuk sirene pogađa za dva poena za konačnih 44:38 posle 20 minuta igre!

Upozorenje za navijače Crvene zvezde zbog vređanja. Iz ABA su najavili da se tokom finalne serije neće tolerisati uvrede sa tribina.

18. minut - Lojd i Rid postižu nova dva poena za svoje ekipe - 40:36.

17. minut - Lojd je proigrao, njegova dva poena za 38:31. Dela Vale vraća trojkom Budućnost - 38:34.

16. minut - Davidovac postiže trojku koja se nadovezuje na poene Lojda za 36:31.

15. minut - Mini serija gostiju od četiri vezana poena, Rid zakucava u kontri za 29:29. Radonjić zove tajm-aut.

14. minut - Duop Rit postiže trojku za 29.25.

14. minut - Lojd je flotingom povećao seriju Zvezde na 6:0 za 26:22, ali je Kobs u nastavku sva tri penala pretvorio u poene za 26:25.

13. minut - Poenima Luke Mitrovića Budućnost je u 13. minutu prvi put povela na meču - 20:22.

1. ČETVRTINA

10. minut - Zoran Nikolić devet sekundi pre isteka četvrtine donosi izjednačenje svom timu, a Dobrić u preostalom vremenu ne uspeva da postigne koš. Posle 10 minuta igre rezultat je 20:20.

9. minut - Zvezda prima trojku posle velikog nesporazuma u odbrani. Petar Popović je bio potpuno sam i smanjio na 20:18.

7. minut - Budućnost u mini-seriji 6:0. 18:15.

6. minut - Dobrić u tranziciji pogađa trojku - 18:9.

6. minut - Dejan Davidovac nastavlja tamo gde je stao u trećoj utakmici protiv Igokee. Sjajno je ušao u meč, postigao je sedam od 15 poena Zvezde - 15:9

5. minut - Budućnost je prilično indisponirana u napadu, ali Danilo Nikolić prvom trojkom ublažava konfuzan početak gostiju. 11:7

4. minut - Nalet Zvezde, pet poena u nizu. Zvezda je skupila reket i sa dva kontranapada napravila prvu osetniju prednost.

3. minut - Tehnička greška za trenera Budućnosti Dejana Milojevića. Milojević je reagovao posle dosuđene greške u napadu Džastinu Kobsu.

3. minut - Tvrda utakmica na startu, mali broj poena u uvodnim minutama. 6:4 posle tri minuta igre.

Na tribini je i Dejan Stanković, trener fudbalera Crvene zvezde.

Dejan Stanković

Trener Dejan Radonjić neće moći da računa na Korija Voldena, ali će njegov tim ima ti podršku određenog broja navijača sa tribina. Prema slobodnoj proceni u hali "Aleksandar Nikolić je oko 1.000 navijača Zvezde.

Crvena zvezda, navjiači, Pionir

Volden je imao problema sa leđima, pokušali su fizioterapeuti domaćeg tima da ga osposobe za utakmicu, ali je povreda bila jača.

Košarkaši Crvene zvezde i podgoričke Budućnosti sutra će u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 18.30 časova otpočeti veliku borbu za šampionski trofej, a ujedno će pokušati da se domognu mesta u Evroligi za narednu sezonu. Serija se igra na tri pobede i nema sumnje da će svaki duel imati posebnu težinu.

ABA liga odlučila je da prvi meč u prestonici Srbije predvodi jedan arbitar iz Slovenije i dvojica iz Hrvatske.