PARTIZAN NA RUBU AMBISA: Mega ubedljivom igrom savladala crno-bele i došla na korak od finala VIDEO

plej-of

Košarkaši Mege savladali su Partizan (94:86) u prvom meču polufinalne serije plej ofa Superlige Srbije i došli na korak od plasmana u finale.

Drugi meč serije koja se igra do dve pobede, igra se u četvrtak od 19 časova u Hali sportova Ranko Žeravica, a u petak seriju počinju Crvena zvezda i Borac.

Na počeku su motivisaniji bili igači Mege, koji su rešetali crno-bele iz svih pozicija, dok gosti nisu našli način da zaustave raspoložene Kazalona i Petruševa.

Domaći su posle početkog "opipavanja pulsa" došli do prednosti, koju su, malo po malo uvećavali. Imali su šest, osam, pa deset poena viška, da bi najveću prednost stekli u finišu četvrtine, kada je na semaforu pisalo - 31:15.

Jednostavno, nisu znali košarkaši Partizana šta ih je snašlo, poletni košarkaši Mege su nametnuli ritam i činilo se da crno-belima jednostavno nema povratka. Tome u prilog svedoči činjenica da domaći nisu dozvolili Partizanu ni da se približi u prvom poluvremenu, a sve što su crno-beli uspeli da urade, jeste da priđu na minus sedam.

Međutim, u drugom poluvremenu je viđena nešto drugačija slika - Partizan je serijom uspeo da priđe na samo tri poena zaostatka (58:55), što je "upalilo alarm" kod čete Vlade Jovanovića.

Jesu crno-beli prišli, ali do preokretanisu mogli. Jer, Mega je u finišu napravila nestvarnu seriju od 10:0, pa je od plus pet otišla na čak 15 poena viška. Najzaslužniji za takav rasplet situacije na terenu bio je Dragan Milosavljević, bivši kapiten Partizana, koji je ušao u seriju.

Košarkaši Partizana su pokušali da se u finišu vrate u meč, ali je posle minus 17 to bilo zaista teško. Jesu prišli ponovo na onih "magičnih" pet poena zaostatka, međutim nedostajao je završni udarac izabranika Aleksandra Matovića. Mega je uspela da odbije i taj, poslednji nalet na meču, pa je privela meč kraju i slavila sa 94:86.

.Najefikasniji u pobedi Mege bio je Kazalon sa 23 poena, dok je Petrušev ubacio jedan manje.

Na drugoj strani Mika je imao 22, dok je Zagorac ubacio dva manje.

Četvrta četvrtina

40. minut 86:94 - Kraj meča

40. minut 86:94 - Zagorac uz faul

40. minut 92:84 - Petrušev je blokirao Jaramaza, pa u kontri poentirao uz faul i realizovano dodatno bacanje

39. minut 84:89 - Lopta je za Partizan jer je Simonović napravio faul

39. minut 84:89 - Duga dvojka Zagorca

39. minut 82:89 - Trojka Zagorca

38. minut 77:87 - Nova trojka Kazalona

38. minut 77:84 - Dobar potez Mike

36. minut 75:83 - Trojka Petruševa

35. minut 75:80 - Trojka Dangubića

34. minut 72:79 - Jaramaz pogađa

34 minut 70:79 - Mika je sa nekoliko dobrih poteza, koliko - toliko vratio Partizan u život

33. minut 65:79 - Pogađaju Veličković na jednoj i Matković na drugoj strani

32. minut 63:77 - Trojka Jaramaza

30. minut 75:60 - Trojka i Simanića

30. minut 60:72 - Trojka Milosavljevića uz faul, drugi put na meču

28. minut 60:65 - Trojka Dangubića

26.minut 55:61 - Dve trojke Petruševa

24. minut 52:56 - Trojke Milosavljevića i Jaramaza

23. minut 49:53 - Trojka Veličkovića, serija gostiju 7:0

21. minut 42:53 - Trojka Milosavljevića

Treća četvrtina

20. minut 42:50 - Trojka Jaramaza za kraj

20. minut 39:49 - Trojka Kazalona, ima već 18 poena

20. minut 39:46 - Partizan je uspeo da priđe na sedam poena zaostatka i praktično se vrati u meč

17. minut 34:43 - Mika radi dobre stvari za Partizan

14. minut 28:36 - Partizan je sa boljom energijom u drugom kvartalu

13. minut 24:36 - Ptrušev pravi mnogo problema Partizanu ima već šest poena i tri skoka

12. minut 24:34 - Partizan je u seriji 6:0, pa klupa Mege reaguje minutom odmora

Druga četvrtina

10. minut 18:34 - Kakva trojka Novaka za kraj prvog kvartala

10. minut 18:31 - Trojka Pejdža

9. minut 14:29 - Milosavljević je pogodio trojku uz faul Dangubića, a zatim i dodatno bacanje

7. minut 11:25 - Brutalno zakucavanje Kazalona i prodor Jaramaza sa druge strane

6. minut 9:22- Na krilima Petruševa, Tepića i Kazalona, domaćin ima ubedljivo vođstvo

5. minut 9:14 - Mika je poentirao uz faul a zatim pogodio bacanje, za prekid poenterskog posta

4. minut 6:14 - Mega je u seriji 9:0 pa je Matović zatražio minut odmora

2. minut 6:5 - Zakucavanje Trifunovića

1. minut 2:2 - Kazalon na jednoj i Mika na drugoj strani poentiraju

Prva četvrtina

Meč je posebno zanimljiv jer će posle duge pauze zbog povrede u dresu Mege biti bivši kapiten Partizana Dragan Milosavljević, Ekipa trenera Vlade Jovanovića, ulazi u seriju kao domaćin sa velikim ambicijama i zna na šta bi posebno trebalo da obrate pažnju.

"Polufinalna serija je već dovoljna činjenica da u tu seriju uđemo jako motivisano. Čeka nas Partizan sa kime smo do sada odigrali dve utakmice, obe rezultatski neizvesne, jako dobro i siguran sam da smo iz te dve utakmice izvukli pouke. Oni su tim koji je bez obzira na rezultat, sastavljen za najviše domete, kako u ABA ligi, tako i u Evrokupu. Imaju dovoljno iskustva i kvaliteta da naprave dobar rezultat. Mislim da je na osnovu prethodnog iskustva jako bitno, i da će se tu utakmica lomiti, da im odgovorimo na fizičkom polju, da zaustavimo njihovo trčanje i izuzetno kvalitetan skok u napadu, zbog čega smo i prethodne utakmice sa njima izgubili. Mislim da će te dve stvari, pored nekih taktičkih zamisli, možda biti i najvažnije za utakmice koje su pred nama. Siguran sam da ćemo izaći jako motivisani i daćemo dati sve od sebe da ostvarimo što je moguće bolji rezultat", rekao je Jovanović.

Plasman u finale izboriće tim koji ostvari dve pobede, a crno-beli imaju i zdravstvene probleme uoči starta, jer je novajlija Trej Dreksel završio sezonu prošlog vikenda zbog loma dva prsta šake.

Partizanov trener Aleksandar Matović rekao je da su u nedelju prvi put na treningu bili i Rašon Tomas i Markus Pejdž, a da će danas videti da li će njih dvojica moći da zaigraju protiv Mege.

"U utorak počinjemo polufinalnu seriju protiv tima koji ima dobru sezonu iza sebe, praktično su se do poslednjih nekoliko kola borili za prva četiri mesta koja vode u plej-of ABA lige. U odnosu na tim koji je igrao tokom sezone, sada su se pojačali sa Simanićem, Milosavljevićem, a u ekipu se vratio i Novak, tako da igramo protiv tima koji ima odličan 'size' veoma talentovan, atletičan, mlad i sa mnogo energije i sa Milenkom Tepićem, Draganom Milosavljevićem i Simanićem, koji su osvajali ABA ligu, dobili su na iskustvu jer to su igrači koji znaju kako se igraju utakmice u plej-ofu", rekao je Matović.

U oba ovosezonska duela dva tima trijumfovao je Partizan, a na putu ka polufinalu crno-beli su eliminisali Mladost iz Zemuna, dok je Mega izbacila Vojvodinu. I jedni i drugi prošli su kroz četvrtfinale brzo - u dve utakmice.

Drugi meč serije Mege i Partizana biće odigran u četvrtak, od 19 časova.