KOŠARKA U KOLICIMA: Poraz Srbije od favorita Hrvatske na startu EP

KOŠARKA

Favoriti u prvom meču na ovom prvenstvu reprezentacija Hrvatske opravdala je taj epitet ali ni približno kako su mnogi očekivali.

Meč je kasnio 15-ak minuta zbog ogromne gužve u delu gde se vrši Kovid testiranje.

Na samom početku sjajno otvaranje utakmice Hrvata i blaga prednost a onda peh za naše momke.

Zbog problema sa kolicima (točkić) naš kapiten Željko Ćirković morao je u petom minutu da izađe van igre. Međutim na iznenađenje svih naši momci su krenuli još čvšće i agresivnije te je na polivremenu bilo 28-30 i naslućivalo se veliko iznenađenje.

Početkom drugog poluvremena stigli smo i do izjednačenja 30-30 ali tada se desio peh sa semoforom i nastupila je pauza koja je potemetila tok igre pa su Hrvati krenuli na sve ili ništa agresivnijim napadom i igrom na ivica faula.

To im se isplatilo uz dosta naših nerealizovanih prilika pa je meč ušao u rezultatsku razliku koja po svemu viđenom nije najrealnija. Na kraju rezultat 65-43 i sportski pozdravi oba tima u "Dvorani mira i prijateljstva".

Sutra nas očekuje meč sa Litvanijom koji će biti uvertira pred plasman u četvrtfinale.