PARTIZAN PORAŽEN OD CIBONE U POLUFINALU LIBURNIJA KUPA: Crno-beli sa Cedevitom za treće mesto

LIBURNIA KUP

Košarkaši Partizana poraženi su u polufinalu Liburnija kupa od Cibone rezultatom 71:64 (22:11, 14:22, 9:11, 26:20).

Crno-beli će u petak igrati za treće mesto protiv Cedevita Olimpije koja je u prvoj utakmici izgubila od Pezara.

Tim Željka Obradovića se nije predstavio u lepom izdanju na početku priprema. Mnogo toga, posebno u napadu, nije štimalo u redovima crno-belih i jasno je da treba uigravanja. Treba napomenuti da Obradović nije mogao da računa na Kevina Pantera i Alena Smailagića zbog lakših povreda, a čeka se i dolazak prvog centra.

Madar je sa 12 poena bio najefikasniji u timu Partizana, Lidej je postigao poen manje, uz 9 skokova.

Po 9 poena su postigli Zagorac i Avramović. Mur je postigao šest poena, Kuruks pet.

U timu Cibone Branković i Rivers su postigli po 13 poena, a Vidoza je ubacio 10 poena.

Partizan je šutirao 37 odsto iz igre, za dva 41 odsto, a za tri 30 odsto (7/23). Cibona je imala 42 odsto šut iz igre, za dva 42 odsto, za tri 44 odsto (8/18).

Partizan je nadskočio rivala, imao sedam skokova više ukupno (41-34), uz 11 ofanzivnih skokova. Crno-beli su zatajili kada su assistencije u pitanju samo 11 u odnosu na 20 Cibone. Imali su samo četiri osvojene lopte i 16 izgubljenih. Cibona je imala šest osvojenih i 13 izgubljenih lopti.

Partizan će u petak od 17 sati igrati protiv Cedevita Olimpije, a finale je na programu od 20 sati.

4. ČETVRTINA

39. minut - Rivers povećava razliku - 57:65.

38. minut - Mur je trojkom smanjio zaostatak - 54:60, može li Partizan do preokreta u poslednja tri minuta? Zagorac postiže novu trojku za crno-bele - 57:61. Prkačin na drugoj strani postiže poene pod faulom - 57:63.

37. minut - Mustapić uvećava prednost Cibone - 50:59. Avramović smanjuje sa penala - 51:59.

36. minut - Ledej postiže nove poene - 50:57. Njegovih devet poena.

35. minut - Branković je ponovo precizan, Cibona pravi razliku - 48:57.

34. minut - Ledej je sa penala smanjio na 48:52. Njegovih sedam poena. Branković na drugoj strani postiže trojku - 48:55.

32. minut - Balša Koprivica upisuje nove poiene - 46:47. Vildoza postiže trojku, CIbona ide na 46:50.

Partizan, Cibona

3. ČETVRTINA

30. minut - Cibona je vezala nekoliko poena, pa je povela sa 45:44 na isteku treće četvrtine. Partizan je imao seriju 15:0 i poveo, ali ćemo gledati neizvesnu završnicu.

26. minut - Dalas Mur je postigao prve poene iz igre - 42:38.

25. minut - Cibona je poentirala posle pet minuta - 40:38.

23. minut - Ledej u kontri zakucava sa 40:36. Partizan je u velikoj seriji.

22. minut - Miletić je bio polovičan sa linije penala za 34:36. Zagorac koristi solo prodor za 36:36. Faul nad Zagorcem, precizan je sa linije penala - 38:36, Partizan vodi posle dužeg vremena. Serija 13:0.

Partizan, Željko Obradović

2. ČETVRTINA

Cibona je vodila većim delom utakmice. Partizan ima veliki broj izgubljenih lopti, čak deset u prve dve četvrtine. Madar ima 8 poena, Kurucs 5, Dangubić 4. Kod Cibone Rivers ima 10 poena, Nakić 8.

20. minut - Zagorac je postigao prve poene, Partizan se približio Ciboni sa minus 12. Zonski presing daje rezultat - 33:36.

19. minut - Madar koristi dodatno bacanje posle prekršaja nad njih - 31:36.

18. minut - Dangubić sa linije penala smanjuje rezultat - 28:36.

17. minut - Prvi poeni Alekse Avramovića, i to trojka - 25:34.

15. minut - Partizan ima veliki broj izgubljenih lopti, čak 11 u prvih 15 minuta. Rivers sa penala povećava prednost Cibone - 22:33.

14. minut - Jam Madar postiže svoju prvu trojku - 22:29. Rivers se razigrao, vezao je pet poena - 22:31.

13. minut - Kuruks je prvo pogrešio i omogućio kontru Ciboni za 16:26, a zatim je postigao trojku i smanjio rezultat na 19:26. Loše igraju crno-beli. Rivers vraća trojku za 19:29.

12. minut - Prva trojka za Partizan, Ledej je precizan - 14:22. Nakić na drugoj strani postiže dvojku - 14:24. Kuruks se upisuje u strelce, dvojka za 16:24.

1. ČETVRTINA

10. minut - Dvojka Dangubića, Partizan posle dužeg vremena postiže poene - 11:20. Gnjidić uz zvuk sirene postiže poene za konačnih 11:22 posle prve četvrtine.

10. minut - Raste serija Cibone, sada već iznosti 15:0 - 9:20. Partizan već pet minuta bez poena.

8. minut - Gnjidić nastavlja seriju Cibone, tri vezane trojke Zagrebčana za 9:16. Cibona je u seriji 11:0, a Obradović zove tajm-aut.

7. minut - Cibona je naletu sa pet vezanih poena i prvo vođstvo zagrebačkog tima - 9:10.

5. minut - Ledej se upisuje u listu strelaca - 9:5.

4. minut - Branković je izjednačio na 5:5, postigao je sve poene za svoj tim.

3. minut - Cibona je u prve poene postigla posle kontre, Vranković je strelac - 3:2. Madar postiže svoje prve poene - 5:2

1. minut - Miletić je otvorio utakmicu sa 2+1.

Partizan je utakmicu počeo sa petorkom Madar, Avramović, Trifunović, Stepanović, Miletić.

Partizan

Posle dve sedmice bazičnih priprema na Zlatiboru i utakmice protiv Čajetine, košarkaši Partizana su se preselili u Opatiju, gde će danas i u petak biti učesnici jakog pripremnog turnira zajedno sa Cedevitom Olimpijom, Cibonom i Pezarom.

Crno-beli će u polufinalu Liburnia kupa igrati protiv Cibone čuveni Balkanski klasik. Pobednik ovog meča će u petak igrati u finalu protiv boljeg iz meča Cedevita Olimpija - Pezaro.

Trener Željko Obradović nije na put poveo Kevina Pantera koji ima lakšu povredu ramena, a neće moći ni da računa na Alena Smailagića takođe zbog lakše povrede oka.

Popularnom Žocu su na raspolaganju 13 igrača: Rade Zagorac, Nemanja Dangubić, Uroš Trifunović, Aleksa Avramović, Zek Ledej, Dalas Mur, Rodion Kuruc, Aleksa Stepanović, Dušan Miletić, Balša Koprivica, Jam Madar, Đorđije Jovanović i Gregor Glas koji trenira s ekipom, ali nema ugovor.