ZVEZDA BILA BLIZU ČUDA U MOSKVI, ALI DOŽIVELA PORAZ: Crveno-beli vodili veći deo meča, CSKA u finišu slomio otpor gostiju

4. kolo Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su posle velike borbe od CSKA u Moskvi rezultatom 78:76 u utakmici 4. kola Evrolige.

Crveno-beli su doživeli drugi poraz, dok je ruski tim ostvario treći trijumf.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Albu, a CSKA ekipu Olimpijakosa.

U timu Zvezde Volters je postigao 16 poena, Kuzmić 14, Kalinić 11 poena, Dobrić 10. Zvezda je i ovog puta igrala bez Lazića, Cirbesa i Vajta.

U domaćem timu Klajbern je pogodio 18 poena, Šved 16, a Vojtman 12. Trener Dimitris Itudis nije mogao da računa na Grigonisa i Šengeliju, takođe ni na Milutinova.

Crveno-beli su imali 30 minuta vođstvo u Moskvi, ali su u finišu pali. U odsudnim trenucima raspucali su se Šved i Lundberg i napravili razliku koju crveno-beli nisu mogli da stignu.

Crvena zvezda, CSKA, Evroliga

4. ČETVRTINA

40. minut - Ivanović i Kalinić uz zvuk sirene samo su uspeli da ublaže poraz - 78:76.

38. minut - Lundberg dodatno uvećava prednost CSKA - 78:71.

37. minut - Lunberg probija odbranu Zvezde za 73:71. Šved za tri - 76:71. CSKA ponovo pravi razliku.

36. minut - Zvezda vodi, serija 9:0, prvo Kuzmić onda i Volters - 69:71. Kurbanov donosi izjednačenje - 71:71.

34. minut - Fenomenalni Volters dodatno smanjuje rezultat - 69:67.

35. minut - Klajburn ponovo precizan - 69:62. Kalinić je za tri precizan - 69:65.

33. minut - CSKA u naletu, Klajburn za dva precizan - 67:59. Volters prekida seriju rivala - 67:62.

32. minut - Lazarević sa linije penala smanjuje rezultat - 60:59. Vojtman trojkom i Šved u kontranapadu podižu prednost CSKA - 65:59.

31. minut - Klajburn otvara poslednju četvrtinu svojom trećom trojkom na meču - 60:57.

CSKA, Crvena zvezda, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Šved u poslednjoj sekundi trojkom donosi izjednačenje - 57:57.

30. minut - Vrlo važni poeni Simonovića, prekida post Zvezde - 54:57.

29. minut - Minute bez poena prekida Klajburn trojkom - 54:55.

27. minut - Lundberg pogađa za 51:52, a Ivanović svojom drugom trojkom diže prednost Zvezde na 51:55.

26. minut - Davidovac se upisuje u strelce - 47:52. Bolombej uzvraća - 49:52.

24. minut - Volters je precizan za dva - 43:50. Bolombaj smanjuje na 45:50. Klajburn smanjuje na 47:50.

23. minut - Kuzmić u sjajnoj seriji - 43:48.

22. minut - Kuzmić nastavlja da dominira - 42:46.

21. minut - Odlični Kuzmić otvara treću četvrtinu - 42:44.

Dejan Radonjić

2. ČETVRTINA

Ognjen Dobrić je jedini dvocifren sa 10 poena. Nejt Volters je ubacio sedam poena, Ognjen Kuzmić šest. Kod domaćina Vojtman ima devet poena, Šved osam, Klajburn šest.

Crveno-beli imaju sjajnih 73 odsto za 2 poena, šutirali su 4/12 za 3 poena, a imaju 10 skokova, tri manje u odnosu na rivala.

Zvezda ima tri osvojene lopte i šest izgubljenih, a CSKA jednu osvojenu i pet izgubljenih.

20. minut - Šved u kontri postiže nove poene - 42:39. Njegovih osam poena. Volters uz zvuk sirene postiže trojku za izjednačenje - 42:42!

19. minut - Šved sa poludistance donosi novo izjednačenje - 37:37. Volters na drugoj strani postiže poene - 37:39. Klajburn posle tajm-auta za vođstvo CSKA posle dugo vremena - 40:39.

18. minut - Prva trojka Nikole Kalinića - 32:35. Vraća trojku Vojtman - 35:35. Kalinić pod prekršajem pogađa - 35:37.

17. minut - Šved postiže prve poene iz igre, ukupno četvrti njegov poen - 30:32. Radonjić traži tajm-aut. Lumberg donosi izjednačenje ekipi CSKA - 32:32.

16. minut - Klajburn je polovičan sa linije penala - 26:30. Kuzmić posle ofanzivnog skoka asistira Dobriću za nova dva laka poena - 26:32. Lumberg se upisuje u listu strelaca - 28:32.

15. minut - Sjajna rola Kuzmića, prvo je blokadom zaustavio kontru CSKA, zatim i poentirao za 25:30. Tajm-aut za Itudisa.

14. minut - Šved postiže prve poene na ovoj utakmici, i to sa linije penala - 25:28.

13. minut - Holins posle tajm-auta Radonjića trojkom daje Zvezdi novu prednost - 23:26. Odličan potez Kuzmića za 23:28.

13. minut - Raspucali su se domaći košarkaši, druga vezana trojka i izjednačenje - 23:23.

12. minut - Antonov trojkom smanjuje rezultat - 20:21. Ivanović je u ritmu, pet njegovih poena - 20:23.

Crvena zvezda, CSKA, EVroliga

1. ČETVRTINA

Odlična četvrtina za Zvezdu, Dobrić sa osam poena najefikasniji.

10. minut - Pik en rol Ivanovića i Mitrovića za 15:21, najveće vođstvo Zvezde. Heket pogađa za 17:21.

9. minut - Klajburn je sa linije penala smanjio rezultat, a zatim je Ivanović postigao prvu trojku na meču - 15:19.

8. minut - Vojtman smanjuje, a Dobrić nastavlja svoju seriju - 13:16. Osam njegovih poena.

7. minut - Ognjen Dobrić polako namešta ruku - 11:12. Dobrić ponovo za 11:14.

6. minut - Vojters sa linije penala uvećava prednost ruskog tima - 9:6. Dobrić je na drugoj strani precizan - 9:8. Vojtman je precizan, odmah Zvezda vraća preko Mitrovića - 11:10.

5. minut - Prvo vođstvo Crvene zvezde, Vojtman koristi kontru - 5:6. Bolomboj ponovo vraća prednost svom timu - 7:6.

3. minut - Kuzmić smanjuje na 5:4.

2. minut - Ostin Holins je prvi košarkaš Zvezde koji se upisuje u strelce - 3:2. Bolomboj je na drugoj strani precizan - 5:2.

1. minut - Kurbanov uz prekršaj postiže prve poene na utakmici - 3:0.

Ni dva dana od pobede nad Žalgirisom, košarkaše Crvene zvezde očekuje novi ispit u Evroligi.

I to kakav!

Od 19 časova u Moskvi CSKA dočekuje crveno-bele u okviru 4. kola.

Obe ekipe su do sada upisale po dve pobede, uz jedan poraz. Crveno-beli su posle startnog poraza u Istanbulu od Fenerbahčea vezali dve pobede, nad Makabijem u Tel Avivu i nad Žalgirisom u Beogradu.

CSKA, koji svake godine ima najviše aspiracije u Evroligi, imao je isti put kao i Zvezda. Poražen je u prvom kolu, i to na gostovanju Armaniju u Milanu, a zatim je vezao pobede u Istanbulu nad Efesom i u Moskvi nad Zenitom.

"CSKA svake godine napada vrh, ima iste ciljeve. Tako je i ove sezone. Već na početku je pokazao da je među favoritima za osvajanje. Tim pun kvaliteta, iskustva, trofeja. Čeka nas težak posao u Moskvi i biće potrebno da budemo jako dobri da bi parirali CSKA. Treba da vidimo kako ćemo da odgovorimo na taj kvalitet koji poseduju. Da vidimo koliko možemo da budemo konkurentni protiv favorita za osvajanje i na osnovu toga ćemo praviti analize i davati konkretne odgovore", rekao je Dejan Radonjić.