KARIJEVA NOĆ ZA ZABORAV: Glavni kandidat za MVP podbacio, Bjelica ODLIČAN u porazu Voriorsa! (VIDEO)

NBA

Košarkaši Finiksa pobedili su Golden Stejt sa 104:96 i ostvarili 17. uzastopnu pobedu u NBA ligi.

Sanse je predvodio Deandre Ejton sa 24 poena i 11 asistencija. Kris Pol pobedi je doprineo sa 15 poena, 11 asistencija, šest skokova i pet ukradenih lopti, a Dže Krauder i Kameron Džonson sa po 14 poena.

Devin Buker povredio je levu tetivu u drugoj četvrtini, a za 15 minuta postigao je 10 poena i imao je dva skoka za Finiks.

Finiks je 17. uzastopnom pobedom izjednačio rekord franšize iz sezone 2006/2007, a priliku da postavi novi ima u utakmici protiv Detroita. Poslednji put Sansi su izgubili 27. oktobra od Sakramenta.

Finiks i Golden Stejt su trenutno najbolje ekipe u ligi, skorom od po 18 pobeda i tri poraza.

U ekipi Golden Stejta najefikasniji je bio Džordan Pul sa 28 poena uz pet skokova. Oto Porter postigao je 16 poena uz šest skokova, a Stefen Kari 12 poena.

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica utakmicu je završio sa četiri poena, šest skokova i dve asistencije.