PARTIZAN POSLE NEVIĐENE DRAME I PREOKRETA POBEDIO SLASK Crno-beli nadoknadili 5 poena za 80 sekundi, sami na prvom mestu VIDEO

Čudesna pobeda

Košarkaši Partizana savladali su Slask rezultatom 75:73 (22:15, 15:20, 17:17, 21:21) u utakmici 7. kola grupe A Evrokupa.

Partizan je ostvario šestu pobedu i osamostalio se na vrhu tabele.

Velika drama je viđena u Areni pred oko 6.000 gledalaca. Partizan je vodio većim delom meča, ali je u finišu Slask uspeo da preokrene rezultat. Zbog pet ličnih crno-beli su ostali bez Koprivice i Smailagića, a zbog povreda bez Glasa i Trifunovića.

Slask je u 39. minutu poveo sa pet poena razlike (68:73), ali je u finišu Dangubić postao junak. Vezao je četiri poena, uz dva ofanzivna skoka, posle kojih je Partizan pet sekundi pre kraja poveo sa 74:73.

Slask nije pogodio u napadu, a potom je Avramović faulisan 0.4 sekunde pre kraja. Bek Partizana je pogodio prvo, promašio drugo i to je bio kraj utakmice.

Gregor Glas je sa 18 poena bio najefikasniji u timu Partizana. Uroš Trifunović je postigao 12 poena, a Zek Ledej i Aleksa Avramović po 10 poena. Partizan je i na ovom meču igrao bez Kevina Pantera.

U gostujućem timu Kerem Kanter je postigao 21 poen, a po 12 su ubacili Aleksander Džieva i Ivan Ramljak.

Partizan u narednom kolu gostuje Lokomotivi u Rusiji.

4. ČETVRTINA

40. minut - Slask je promašio napad, a zatim je Avramović fauliran 0,4 sekunde pre kraja. Bek Partizana je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje, pa je to značilo i kraj utakmice.

40. minut - Dangubić je fauliran 20,7 sekundi pre kraja. Precizan je oba puta - 72:73. Ukrali su loptu košarkaši Partizana, Dangubić posle ofanzivnog skoka pogađa pet sekundi pre kraja - 74:73.

39. minut -. Kerem Kanter je nezaustavljiv - 68:73. Manje od dva minuta do kraja, tajm-aut za Partizan. Avramović iz kontre lako poentira zakucavanjem - 70:73. Tajm-aut za goste.

38. minut - Kerem Kanter postiže trojku i Slask vodi - 68:71. Tajm-aut za Obradovića na 2:44 do kraja. Obradović je ostao bez pola tima, zbog pet ličnih su van terena Smailagić i Koprivica, a zbog povreda Glas i Trifunović.

36. minut - Džieva koristi situaciju da ga čuva Smailagić sa četiri lične i smanjuje na 68:65. Smailagić i Koprivica su van terena zbog pet ličnih. Kanter pod faulom postiže poene, a sa linije penala donosi izjednačenje - 68:68.

35. minut - Vrlo bitna trojka Dalasa Mura - 66:60. Karolak vraća trojku - 66:63. Dangubić je precizan sa linije penala - 68:63.

34. minut - Kanter postiže poene za 61:58. Smailagić zakucava na drugoj strani - 63:58. Partizan je izašao iz bonusa, pa su Poljaci na liniji bacanja, Karolak za - 63:60.

33. minut - Trifunović krade loptu i zakucava za 60:56, ali se povredio posle zakucavanja pa je i on van terena. Jeziv pad Trifunovića koji je pritom povredio arkadu, pa je i on posle Glasa van terena.

32. minut - Ledej ponovo precizan - 58:54. Loša vest po Partizan da je najbolji strelac Gregor Glas iznesen sa terena, požalio se na povredu noge. Džieva sa linije penala smanjuje na 58:56.

31. minut - Ledej postiže poene za 56:52, Dževa vraća na 56:54.

3. ČETVRTINA

30. minut - Glas nastavlja svoju seriju, njegovih 18 poena za 54:46. Kanter pod faulom pogađa - 54:49. Kolender ubacuje trojku - 54:52. Ponovo Poljaci bolje finiširaju četvrtinu.

29. minut - Glas postiže svoj 18. poen - 49:42. Kanter je sa linije penala smanjio rezultat - 49:44. Zek Ledej postižetrojku - 52:44, crno-beli ponovo stiču komotnije vođstvo. Kolenda smanjuje na 52:46.

27. minut - Džastis smanjuje na 47:42. Partizan je igrao sa najmlađom petorkom, gde je Smailagić najstariji na terenu. Pored njega tu su Trifunović, Glas, Madar i Koprivica.

26. minut - Uroš Trifunović postiže deseti poen - 47:40.

25. minut - Glas postiže važnu trojku, njegov 14. poen - 45:40.

24. minut - Koprivica je precizan, Partizan vodi 42:38. Ramljak posle ofanzivnog skoka postiže svoj 12. poen - 42:40.

23. minut - Ramljak koristi kontru i smanjuje na 40:38.

21. minut - Otvorena trojka za Uroša Trifunovića, Partizan vodi 40:35.

Duško Vujošević, Zoran Savić

2. ČETVRTINA

Glas je posle 20 minuta najefikasniji u timu Partizana sa 11 poena, Avramović je postigao sedam, a Koprivica šest. Kod gostiju Ramljak ima osam, Džastis i Džijeva po šest.

20. minut - Kanter je polovičan sa linije penala - 37:32. Džastis trojkom završava seriju Poljaka 8:0 za 37:35 na poluvremenu.

19. minut - Avramović kao furija u kontranapadu poentira - 37:27. Lendževajn smanjuje - 37:29. Ramljak u kontri poentira - 37:31.

18. minut - Ivan Ramljak koristi rupu u odbrani Partizana i zakucava - 35:27.

17. minut - Koprivica upisuje svoj šesti poen, laki poeni za Partizan posle dobre odbrane - 35:25.

16. minut - Mejers smanjuje rezultat na 33:25.

15. minut - Ramljak sa linije penala, potom i Kolenda u šutu za dva smanjuju rezultat na 30:23. Ledej trojkom prekida mini seriju Poljaka - 33:23.

14. minut - Kolenda je precizan sa linije slobodnih bacanja - 30:19.

13. minut - Koprivica zakucava za 28:17. Prethodno je Langevin prekinuo niz Partizana 18:0. Trifunović diže razliku posle kontranapada - 30:17. Partizan je zaigrao snažnije u odbrani na prvu liniju napada Slaska, poremetio njihov napad i napravio veliku seriju.

12. minut - Odlični Glas postiže svoj šesti poen - 26:15.

11. minut - Koprivica nastavlja Partizanovu seriju - 24:15.

Milica Mandić, dvostruka olimpijska šampionka
Milica Mandić, dvostruka olimpijska šampionkafoto: KK Partizan

1. ČETVRTINA

10. minut - Trojka Jana Madara, Partizan je od 8:15 stigao do 22:15.

9. minut - Uroš Trifunović trojkom vraća prednost Partizanu - 17:15. Crno-beli su u seriji 9:0. Gregor Glas povećava na 19:15.

7. minut - Madar sa linije penala smanjuje na 12:15. Odmah ukradena lopta, ponovo Madar precizan - 14:15.

6. minut - Gregor Glas prekida nalet Poljaka - 10:15.

Tokom prvog tajm-auta organizovan je minut ćutanja za Harisa Brkića koji je tragično preminuo pre tačno 21 godinu.

Haris Brkić

6. minut - Džijeva zakucava, raste prednost Poljaka - 8:15.

5. minut - Avramović lepo probija i postiže poene pod faulom. Pogodio je i dodatno slobodno bacanje - 8:9. Džijeva je fauliran, precizan je oba puta - 8:11. Kanter posle ofanzivnog skoka - 8:13.

4. minut - Kanter posle ofanzivnog skoka uvećava prednost svog tima - 5:9.

3. minut - Džijeva posle ofanzivnog skoka donosi novo vođstvo Poljacima - 5:7.

2. minut - Avramović postiže prve poene iz igre za crno-bele - 3:2. Džastis postiže prvu trojku na utakmici - 3:5. Glas donosi Partizanu izjednačenje - 5:5.

1. minut - Ramljak donosi Slasku prvo vođstvo na meču pošto je prethodno Smailagić pogodio samo jedno slobodno bacanje - 1:2.

U Areni je prisutno oko 6.000 navijača. Partizan kreće sa petorkom Avramović, Dangubić, Glas, Ledej i Smailagić. Gosti sa Kolendom, Kanterom, Džastisom, Džijevom i Ramljakom.

Duško Vujpšević, Zoran Savić, Partizan

PARTIZAN - SLASK Hala: Arena, Beograd Sudije: Karlos Kortes, Hugo Tepenijer, Stiv Bitner

PARTIZAN: Kururc, Ledej, Zagorac, Avramović, Koprivica, Dangubić, Smailagić, Miletić, Mur, Glas, Trifunović, Madar. Trener: Željko Obradović

SLASK: Kolenda, Karolak, Kanter, Džastis, Gordon, Džijeva, Lanževin, Gabinski, Mejers, Ramljak. Trener: Andrej Urlep

Košarkaši Partizana u 7. kolu grupe A Evrokupa u Areni će dočekati poljski Slask iz Vroclava.

Utakmica je na programu od 20:30.

Partizan je trenutno na deobi prvog mesta, zajedno sa Lokomotivom iz Krasnodara. Obe ekipe imaju učinak 5-1. Slask je na osmom mestu sa jednom pobedom u šest utakmica.

Trener Partizana Željko Obradović neće moći da računa na povređenog Kevina Pantera.

"Slask je ekipa koju moramo da poštujemo iz razloga što imaju kvalitet, što su poslednju utakmcu Evrokupa izvanredno odigrali protiv Hamburga. Ekipa koja gaji specifičan način igre, pre svega u odbrani. To kako oni brane 'pik end rol' i igru dva na dva je nešto što nije baš uobičajeno i nešto što je iziskivalo posebnu pripremu. Ekipa su koja mnogo voli da igra u tranziciji, imaju šutere, zaustavljaju se i šutiraju za tri poena. To su neke najbitnije stvari o kojima smo pokušali da vodimo računa, informišemo igrače i da radimo na treningu. Ono što moramo jeste da se vratimo na način igre u odbrani tokom cele sezone, sem ove poslednje utakmice gde smo primili mnogo lakih poena i gde je u nekim trenucima ekipa bila bez energije. Razgovarali smo o tome i nadam se da ćemo izgledati puno bolje", poručio je Obradović.

Plejmejker crno-belih, Jam Madar je pred duel sa Slaskom rekao:

"Spremni smo za utakmicu, idemo da se borimo i pobedimo. Ovo je važan test za nas da pokažemo kako kao tim reagujemo posle poraza. Radili smo kao tim, analizirali greške iz prošle utakmice, trudimo se da iz njih naučimo i sutra zabeležimo pobedu", istakao je Madar.