ZVEZDA OTVORILA 2022. GODINU TRIJUMFALNO: Crveno-beli ostali bez Kalinića, pa slavili u Splitu

14. kolo

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u prvoj utakmici u novoj 2022. godini.

Crveno-beli su u okviru 14. kola ABA lige slavili protiv Splita kao gosti rezultatom 66:62 (16:9, 18:18, 15:15, 17:20) i upisali 13. pobedu.

Ivanović je sa 11 poena bio najefikasniji u timu Zvezde. Poen manje je postigao Vajt. Po devet poena su postigli Lazarević i Lazić, a osam Volters.

U domaćem timu Šorter je postigao 24 poena, a Runjić 13.

Dejan Radonjić je ostao bez Nikole Kalinića pred ovaj meč. Iskusni krilni centar je bio pozitivan na korona virus, pa je morao u izolaciju.

Zvezda je očajno šutirala za tri poena, tek 7 od 33, ali je u finišu pogodila dve bitne trojke i uspela da zadrži prednost.

Crvenu zvezdu u 15. kolu očekuje derbi protiv Budućnosti u Podgorici, dok Split stiže na noge Partizanu.

4. ČETVRTINA

Split je uhvatio priključak, ali Zvezda drži prednost od najmanje dva poseda lopte. Ivanović je sa linije penala povisio prednost na 50:45.

Barič u 34. minutu smanjuje na 47:50. Ivanović trojkom vraća solidnu prednost svom timu - 53:47, tačno šest minuta pre isteka vremena. Bio je to njegov prvi koš iz igre. Inače, Zvezda ima 5/27 za tri poena.

Vajt u 37. minutu pogađa za dva poena, a zatim posle ofanzivnog skoka dobija dva slobodna bacanja. Pogodio je jednu, ali je Šorter trojkom vratio neizvesnost.

Ivanović vraća trojku za 61:55 dva minuta pre kraja.

Crvena zvezda, Split

3. ČETVRTINA

Split je u naletu na početku treće četvrtine. Splićani su prišli na dva poena minusa u 22. minutu - 35:37.

Lazić prekida nalet domaćina za 39:35.

Kuzmić i Simonović održavaju vođstvo Zvezde, Split je u nekoliko navrata prišao na četiri poena minusa, ali dvojica iskusnih igrača vraćaju razliku - 39:47.

Zvezdi je u prilog išla i tehnička greška domaćeg trenera Subotića.

2. ČETVRTINA

Zvezda sjajno igra u odbrani, već je pet minuta bez primljenog koša.

Lazić otvara drugu četvrtinu dvojkom za 18:9. Odmah zatim i trojka kapitena crveno-belih za 21:9.

Split je uzvratio trojkama Šortersa. Amerikanac je vezao dve trojke, kasnije pogodio i slobodno bacanje, pa je Split uspeo da se šuterski vrati. Ipak, Zvezda u napadu funkcioniše kako treba, pa je Cirbes u 18. minutu poenima doneo Zvezdi 10 poena viška - 32:22.

1. ČETVRTINA

Runjić je trojkom otvorio utakmicu, a prve poene za Zvezdu je postigao Lazarević, i to sa linije penala.

Volters je doneo Zvezdi prvo vođstvo u meču za 4:3, da bi Bajo i Ukić posle tri minuta doneli Splitu prednost 7:4.

Volters je raspoložen na početku, novi njegovi poeni, zatim i trojka Vajta za vođstvo crveno-belih 12:9.

Mitrović se u 8. minutu upisao u listu strelaca za 14:9. Dobrić se vratio u tim i upisao prve poene, pa je to serija Zvezde 7:0.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Splitu, u meču 14. kola ABA lige.

Drugog dana nove 2022. godine crveno-beli će na parket u Hrvatskoj, protiv rivala kog su otvorili ovu sezonu ABA lige.

U prvom meču u Beogradu bilo je 97:61 na zvaničnom otvaranju nove sezone.