SJAJNA ZVEZDA SLAVILA U PIREJU Crveno-beli po 2 put ove sezone pobedili u "bratskom" derbiju i naneli prvi poraz Olimpijakosu kući

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Olimpijakos sa 76:72 (22:21, 15:15, 19:16, 20:20), u 23. kolu Evrolige. Ovo je prvi poraz Olimpijakosa na domaćem terenu u ovogodišnjoj Evroligi.

Zvezda je bolje počela meč i dobrom odbranom uspela da stigne do dvocifrene prednosti. Medjutim, Olimpijakos je uzvratio serijom od 11:0 i vratio meč u egal. Do kraja poluvremena igrao se koš za koš, i na pauzu se otišlo sa poenom prednosti za crveno-bele, 37:36.

U drugom delu, Zvezda je ponovo bolje krenula i stigla do osam poena prednosti. Ali kao i u prvoj četvrtini Olimpijakos je uspeo brzo da se vrati u meč. Sve do dva minuta pre kraja meča rezultat je bio egal, kada Zvezda uspeva da se odlepi na plus šest poena, i prednost zadrži do kraja meča.

Zvezdu su do pobede predvodili Ognjen Dorić sa 14 poena i četiri asistencije i Nikola Kalinić sa 12 poena, pet skokova i četiri asistencije. Pratili su ih Nejt Volters sa devet i Eron Vajt i Nikola Ivanović sa po osam poena.

Kod Olimpijakosa najbolji je bio Saša Vezenkov sa 20 poena i osam skokova. Kod Atinjana dvocifren je još jedino bio Kostats Slukas sa 13 poena.

Zvezda je upisala osam pobeda i 12 poraz i zauzima 14. mesto na tabeli. Olimpijakos je peti sa skorom od 12 pobeda i osam poraza.

U narednom kolu Crvena zvezda će dočekati Milano, dok će Olimpijakos gostovati Real Madridu.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

Kraj - 72:76!

40. minut - 69:76 - Luka Mitrović je siguran sa penala.

40. minut - 69:74 - Pogađa Slukas na sedam sekundi do kraja.

40. minut - 67:74 - Zakucava Dobrić posle sjajne odbrane Zvezde.

39. minut - 67:72 - Pogađa Luka Mitrović pored Mustafe Fale.

38. minut - 67:68 - Pogodio je Fal posle skoka u napadu, njegov 9. poen na meču.

37. minut - 65:66 - Ubacio je svoj 20. poen Saša Vezenkov i doneo novu dramu u ovaj meč. Traži tajm-aut Dejan Radonjić kako bi malo "podigao" svoju ekipu pred finiš meča u Pireju.

37. minut - 63:66 - Pogađa Slukas uz faul, a onda je bio siguran i sa penala.

36. minut - 60:66 - Ivanović sa penala siguran.

36. minut - 60:65 - Trojka za domaće posle tajm-auta za novu dramu u Pireju.

35. minut - 57:65 - Novi poeni Slukasa, a onda i Kalinić sa distance. A, odmah zatim i ukradena lopta i laki poeni Ivanovića, pa tajm-aut domaći.

34. minut - 54:61 - Trojka Ivanovića za prednost Zvezde u finišu meča.

33. minut - 54:58 - Domaći sa penala smanjuju zaostatak.

32. minut - 52:58 - Pogađa Mitrović prve poene u poslednjem kvartalu.

Treća čertvrtina:

30. minut - 52:56 - Novo brutalno zakucavanje domaćih, a onda nova trojka Kalinića za njegov 8. poen na meču.

28. minut - 50:53 - Trojka Branka Lazića koji čuva prednost gostiju, a onda istom merom vraćaju domaći.

27. minut - 46:50 - Četvrta trojka Vezenkova, njegov 18. poen na meču. Tajm-aut je tražio Radonjić.

26. minut - 42:50 - Šesti poen Kuzmića, sada na pas Lazića.

24. minut - 42:48 - Mini serija Zvezde, tajm-aut domaći.

23. minut - 42:42 - Treća trojka Vezenkova, bez promašaja je u šutu za tri poena.

Druga četvrtina:

20. minut - 36:37 - Poluvreme u Pireju.

19. minut - 36:37 - Pogodio je Slukas sada uz faul i ne dozvoljava Zvezdi da se ocepi u Pireju.

18. minut - 33:35 - Brzi poeni na obe strane, igra se dosta čvrsto sada i pametno pod oba reketa.

17. minut - 31:31 - Ušao je Kvinsi Ejsi i odmah pogodio trojku na pas Slukasa. Odmah je Radonjić zatražio tajm-aut.

16. minut - 28:29 - Šarl ubacuje svoje prve poene na meču.

14. minut - 26:29 - Trojka Kalinića, njegovi prvi poeni na meču, a sve nakon tehničke domaćih.

14. minut - 26:26 - Sjajna odbrana Lazića i laki poeni Holinsa za novi egal u Pireju.

11. minut - 26:22 - Dvanaesti poen Vezenkova koji je nezaustavljiv večeras.

Prva četvrtina:

10. minut - 21:22 - Pogodio je Lazarević za kraj prvog kvartala koji je bio pun preokreta.

10. minut - 21:20 - Preokret domaćih, dreveti poen Vezenkova, tajm-aut Radonjić. Serija Grka od 11:0.

9. minut - 16:20 - Serija domaćih 6:0, prvi poeni Slukasa.

8. minut - 10:20 - Cirbes ubacuje prve poene preko Vokapa za dvocifrenu prednost Beograđana.

7. minut - 10:18 - Ubacuje sa distance prve poene Ivanović.

7. minut - 10:16 - Kuzmić siguran sa penala za najveću prednost Zvezde na meču. Ovo su njegovi prvi poeni na utakmici.

6. minut - 10:14 - Sjajna igra Zvezde, tajm-aut traže domaći.

5. minut - 7:12 - Dobrić pogađa uz faul i donosi najveću prednost Zvezdi na meču.

4. minut - 7:9 - Prva trojka domaćih na meču, a onda i flouter Dobrića.

3. minut - 2:7 - Prva trojka na meču, pogodio je Volters.

3. minut - 2:4 - Vajt donosi prednost Zvezdi.

2. minut - 2:2 - Prve poene za Zvezdu ubacuju Volters.

1.minut - 2:0 - Dorsi ubacuje prve poene na meču.

1. minut - 0:0 - Utakmica je počela.

U prvom duelu "bratskih" crveno-belih timova u Beogradu bilo je 81:76 za Zvezdu, a posle veoma neizvesne završnice. Beograđani su u nizu od tri vezana poraza u Evroligi, pošto su gubili od Efesa, Zenita i Asvela.

Trenutno se nalaze na 14. mestu sa skorom 7-12, dok je Olimpijakos na četvrtom mestu sa skorom 12-7. Olimpijakos je vezao dva poraza u Evroligi, pošto je na prethodne dve utakmice poražen od Makabija i Fenerbahčea u gostima.

Ali, na svom parketu ne znaju za poraz u Evroligi ove sezone, pošto su ostvarili svih devet pobeda u devet odigranih mečeva u dvorani "Mira i prijateljstva".

Svoje protivnike u Evroligi na domaćem terenu pobeđuju sa prosekom od 16 poena. Olimpijakos i Crvena zvezda odigrali su četiri meča u Evroligi u Pireju i svaki put je pobedio grčki tim.