CRVENA ZVEZDA U RUŽNOJ UTAKMICI PORAŽENA OD ARMANIJA: Crveno-beli i manekeni iz Milana oborili negativan rekord Evrolige VIDEO

24. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Armanija rezultatom 63:57 (7:8, 19:15, 24:21, 13:13).

Crveno-beli su doživeli 13. poraz i ostali na osam pobeda. Armani je 15. pobedom učvrstio treće mesto.

Po 13 poena su postigli Nikola Kalinić, koji je isključen u finišu utakmice, i Ostin Holins. Ognjen Dobrić je pogodio devet poena.

Sa 18 poena Malkolm Dilejni je bio koban po Zvezdu. Ben Bentil je postigao 12 poena, a Đampaolo Riči 10.

Ova utakmica će biti zapamćena i po negativnom rekordu, dve ekipe su u prvoj četvrtini postigle najmanji broj poena u istoriji Evrolige, svega 15 poena. Iako su ostale četvrtine donele veći broj poena, utakmica je bila veoma "ružna", sa puno promašaja, o čemu svedoči i mali broj poena.

Crvena zvezda već u četvrtak igra novu utakmicu, dočekuje Monako sa bivšim trenerom Sašom Obradovićem.

KURIR SPORT

Crvena zvezda, Armani, Evroliga

4. ČETVRTINA

40. minut - Mitrović je polovičan sa linije penala - 57:63.

39. minut - Nikola Kalinić je isključen pošto je dobio dve tehničke. Kalinić je dobio tehničke zbog prigovora. Rodrigez je promašio oba slobodna bacanja, Armani potom nije iskoristio napad.

38. minut - Hol vraća trojku, njegova prva - 54:61. Mitrović pod faulom postiže poene - 56:61. Dilejni od table postiže svoj 18. poen - 56:63.

37. minut - Meli posle ofanzivnog skoka postiže poene - 51:58. Dobrić pogađa trojku, njegovih devet poena - 54:58.

36. minut - Neverovatan podatak, ali Armani tek u 36. minutu izvodi prva slobodna bacanja na utakmici. Bentil je polovično precizan - 49:56. Dobrić dvojkom smanjuje rezultat - 51:56.

34. minut - Ivanović smanjuje rezultat sa linije penala - 47:55. Ivanović dodatno smanjuje rezultat - 49:55.

33. minut - Hajns posle solo prodora upisuje poene - 45:55.

32. minut - Lazić upisuje prvi poen na utakmici - 45:53.

31. minut - Riči trojkom otvara poslednju četvrtinu - 44:53.

3. ČETVRTINA

30. minut - Holins pogađa novu dvojku - 44:47. Riči pogađa trojku - 44:50.

29. minut - Holins pogađa uz faul - 42:47.

28. minut - Kalinić pod faulom postiže nove poene - 39:44. Bentil pogađa trojku iz nemoguće pozicije - 39:47.

27. minut - Kalinić vraća trojku - 36:42. Hajns upisuje svoj šesti poen - 36:44.

26. minut - Hajnc lagano poentira - 31:39. Kuzmić poentira, njegov četvrti poen - 33:39. Malkolm Dilejni postiže svoju četvrtu trojku, njegovih 16 poena - 33:42.

25. minut - Holins postiže trojku - 31:37.

24. minut - Kalinić smanjuje zaostatak - 26:35. Njegov prvi šut za dva poena na utakmici. Holins osvaja loptu i poentira u kontri - 28:35. Dilejni postiže svoj 13. poen - 28:37.

23. minut - Hol prolazi lako kroz odbranu Zvezde i donosi Armaniju najveću prednost - 23:32. Marković postiže jedan poen sa linije penala - 24:32. Dilejni trojkom povećava prednost Armanija - 24:35.

22. minut - Prvi poeni Hajnsa na utakmici, raste prednost Armanija - 23:30.

21. minut - Hol otvara treću četvrtinu poenima za Armani - 23:28.

2. ČETVRTINA

20. minut - Mitrović postiže poslednje poene u prvom poluvremenu - 23:26.

19. minut - Dilejni pogađa svoju drugu trojku, drugu vezanu za Armani - 19:26. Tajm-aut za Radonjića. Kalinić je na liniji penala - 21:26.

18. minut - Bentil pogađa svoju drugu trojku - 19:23.

17. minut - Dobrić smanjuje na 17:20. Dobrić u kontri zakucava - 19:20. Zvezda je u seriji 7:0.

16. minut - Kalinić postiže trojku, druga trojka Zvezde - 15:20.

15. minut - Još jedna izgubljena lopta Kalinića, Dilejni u kontri postiže poene - 12:20.

14. minut - Kuzmić zakucavanjem smanjuje rezultat - 12:13. Prvi poeni Hola - 12:15. Dilejni postiže trojku, Armani vodi 12:18, a Radonjić zove tajm-aut. Za četiri minuta u drugoj četvrtini je postignut isti broj poena kao u celoj prvoj četvrtini.

12. minut - Riči u kontri povećava prednost svog tima - 8:11. Volters sa linije penala smanjuj rezultat, njegovih pet poena od Zvezdinih 10 - 10:11. Riči još jednom precizan - 10:13.

11. minut - Prvo vođstvo Armanija, Meli se upisao u strelce - 8:9.

1. ČETVRTINA

10. minut - Sjajna akcija Mitrovića, Davidovac je strelac - 8:5. Rodrigez poentira posle solo prodora - 8:7.

9. minut - Bentil postiže prvu trojku za Armani, on je jedini strelac u italijanskom timu - 6:5.

8. minut - Ostin Holins postiže prvu trojku na utakmici - 6:2.

7. minut - Zvezda je izgubila i šestu loptu, a Armani iz 12. pokušaja prvi put pogodio. Bentil je precizan - 3:2.

6. minut - Neverovatno ali samo tri poena u prvih šest minuta! Zvezda ima pet izgubljenih lopti, a Armani ima 11 promašenih šuteva.

2. minut - Volters pod faulom postiže prve poene na utakmici - 3:0.

Crvena zvezda je počela sa petorkom Volters, Dobrić, Vajt, Kalinić i Kuzmić. Na drugoj strani su Dilejni, Hol, Datome, Meli, Hajns.

Darko Miličić

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju Armani iz Milana u utakmici 24. kola Evrolige.

Crvena zvezda je trenutno 14. sa osam pobeda i 12 poraza. Crveno-beli kod kuće imaju učinak 5-4.

Armani zautima treće mesto sa 14 pobeda i šest poraza. "Manekeni" su u gostima na pozitivnom bilansu sa pet pobeda i četiri poraza.

U prvoj međusobnoj utakmici odigranoj 28. oktobra Armani je bio ubedljiv u Milanu sa 79:62.