PARTIZAN SE SUROVO OSVETIO ZVEZDI: Parni valjak na krilima Grobara DEKLASIRAO večitog rivala! NESTVARNI Avramović HEROJ pobede!

ABA LIGA

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u derbi meču 21. kola ABA lige rezultatom 98:84

Najbolji učinak u pobedničkom timu imao je Aleksa Avramović sa 33 poena i šest asistencija, Kevin Panter je postigao 22 poena, uz pet skokova, dok je Matijas Lesor dodao 15 poena, uz sedam skokova.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Dejan Davidovac i Ostin Holins sa po 17 poena. Davidovac je upisao i 10 skokova, a Nejt Volters je postigao 10 poena, uz četiri dodavanja.

Ovo je Partizanu bila prva ovosezonska pobeda nad "večitim" rivalom, pošto su prethodna dva puta slavili crveno-beli.

Prvi duel u ABA ligi Zvezda je dobila rezultatom 71:56.

Oba tima smenjivala su se u vodjstvu na početku utakmice, a u završnici prve deonice do osetnije prednosti dolazi Partizan (28:21).

Tokom cele druge četvrtine crno-beli su bili u prednosti, uz vodjstvo od 33:21. Ipak do kraja prvog poluvremena Zvezda je uspela da smanji rezultat na šest poena razlike.

I treća deonica protekla je u vodjstvu domaćeg tima, ali je Zvezda u finišu serijom 15:3 prišla na samo poen razlike.

Poslednji deo igre počeo je trojkom Nikole Ivanovića, a tim pogotkom crveno-beli su došli do prve prednosti, nakon prve četvrtine (64:66).

U nastavku je Partizan napravio seriju 9:0 i do kraja meča je povećavao prednost.

Partizan je sada vodeći na tabeli ABA lige sa 17 pobeda i tri poraza, ali ima utakmicu više od gradskog rivala, koji na drugom mestu ima skor 17/2.

Crno-beli će u sledećem kolu gostovati Budućnosti u Podgorici, a Zvezda će dočekati Studentski centar.

1 / 23 Foto: Starsport

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

40. minut - Pogađa Davidovac nakon odbitka 98:84

39. minut - Davidovac pogađa za tri, 91:78, potom Mur trojka nakon tajm-auta 94:78

38. minut - Sjajno zakucavanje Lesora uz faul, 91:74, delirijum u Pioniru

38. minut - Radonjić isključen

37. minut - Šou jednog čoveka Alekse Avramovića, 87:74

36.minut- Neverovatni Aleksa Avramović, a pre njega i Mur, Partizan na korak od pobede 84:72

35. minut - Nova trojka Avramovića , Vajt pogađa iz reketa 78:72

34. minut - Mini serija Zvezda, Davidovac i Vajt, prekida je Mur 75:70

večiti derbi, Partizan, Crvena zvezda, Pionir

33.minut - Pogađa Mur, serija Partizana 9:0, 73:66

32. minut - Lesor pogađa težak šut 69:66, pa nakon promašaja Zvezde , pogađa još jednom 71:66

31. minut - Ivanović dovodi Zvezdu u vođstvo, uzvraća ko drugi nego Avramović 67:66

Večiti Derbi

Treća četvrtina:

30. minut - Lesor polovičan sa penala, Kalinić takođe 64:63

29. minut- Mitrović promašuje oba bacanja, Kalinić pogađa nakon skoka, potom Davidovac serija od 5 poena 63:62, Zvezda se vratila iz dvocifrenog minusa

27. minut - Fantastični Aleksa Avramović 61:48, pogađa i Dobrić 61:51

27. minut - Panter pogađa posle dužeg vremena 58:48

26. minut - Isti akteri još jednom, ovog puta trojke, 56:46

25. minut - Holins za Zvezdu, Avramović za Partizan 53:43

24. minut - Volters pogađa u svom stilu 51:41

23. minut- Nova trojka sjajnog Avramovića 48:39

22. minut - Fantastično zakucavanje Holinsa. Potom Avramović sa jedne i Volters sa druge strane 45:39

21. minut - Avramović trojkom otvara drugo poluvreme 43:34

Druga četvrtina:

20. minut - Trojka Lazića, Lesor prekida seriju Zvezde 38:34

19.minut - Kalinić promašuje oba bacanja, Lesor potom promašuje u napadu Partizana, pa Davidovac 36:31

17. minut - Davidovac pogađa nakon kontre 36:29. Obradović reaguje tajm -autom

16. minut - Davidovac polovičan sa penala 36:27

15. minut - Trojka fantastičnog Kevina Pantera , njegovih 18 poena 36:26

14. minut - Zek Ledej pogađa za dva, a Holins prekida lošu seriju Zvezde 33:24

12. minut - Lesor promašuje oba penala, ali ni Zvezda ništa ne može da pogodi, potom Lesor 31:21

11. minut- Druga četvrtina počela je tehničkom greškom za Dejana Radonjića

Večiti derbi

Prva četvrtina:

10. minut - Panter siguran sa penala 25:19, a potom Kuzmić iz reketa 25:21. Lazić je faulirao Pantera koji ima 3 slobodna bacanja, bez greške 28:21

9. minuta- Dobrić poentira nakon prodora 21:19, a onda Panter neverovatan pogodak iz pada 23:19

9. minut - Avramović pogađa nakon kontre 21:17, plus 4 za Partizan, Radonjić reaguje tajm- autom

8. minut - Sjajno zakucavanje Arona Vajta, 15:16. Potom Smailagić sa penala siguran 17:16

7. minut - Pogađa Nikola Ivanović 13:14

6. minut- Holins zakucava nakon ukradene lopte 8:10, potom Ledej pogađa za tri 11:10

5. minut - Kalinić pogađa nakon kontre,uzvraća Panter 7:8

3. minut - Zakucavanje Ledeja, 5:3

2. minut- Holins pogađa trojku, 2:3, Panter polovičan sa penala 3:3

1. minut - Panter postiže prve poene na meču, 2:0

1. minut - Utakmica je počela

1 / 2 Foto: Starsport

Treća epizoda. U prethodne dve crno-beli su bili sporedni glumci. Sada žele da preuzmu glavne uloge. Neće to biti nimalo lako, jer crveno-beli su u fantastičnoj formi. Partizan - Crvena zvezda, treći ovosezonski derbi, na programu je večeras od 18.30 u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Kreće bitka u ABA ligi za što bolju poziciju pred početak plej-ofa. Zvezda je lider sa samo jednim neuspehom iz 18 mečeva, dok Partizan ima skor od 16 pobeda i tri poraza. Večiti do kraja sezone imaju težak raspored, pre svega zbog gostovanja Budućnosti, što čeka i jedne i druge. Zato je ulog na derbiju još veći.

Bukmejkeri su Partizanu dali malo veće šanse za pobedu u večerašnjem derbiju. Pre svega zbog prednosti domaćeg terena. Dobra vest za tim Željka Obradovića je da im se vraća Alen Smajilagić, koji zbog povrede nije igrao u finalu Kupa u Nišu.

Zvezdi ovaj meč pada između dva teška ispita u Evroligi. Prvi su rešili u svoju korist protiv Baskonije, a drugi ih očekuje već u utorak, kad dočekuju Real. Samo dva dana kasnije, u četvrtak, igraju protiv Makabija. Pakleno težak raspored za crveno-bele.

Svi se nadamo da će predstojeći derbi proteći u sportskoj atmosferi. Ostoja Mijailović pozvao je sve navijače Partizana da navijaju fer i sportski.

- Dok svi nestrpljivo iščekujemo meč, ovom prilikom pozivam sve navijače da s punim poštovanjem ugostimo našeg gradskog rivala, fokusiramo se na to da pružimo podršku našoj ekipi! Ostanimo gospoda, neka bolji pobedi - poručio je prvi čovek crno-belih.

Crvena zvezda, Partizan

5 PREDNOSTI PARTIZANA

* Domaći teren! Bez dileme izuzetno važan faktor. Dvorana će biti puna, a crno-beli će imati ogromnu podršku.

* Povratak Smajilagića. Centar crno-belih može da donese prevagu pod košem. Videlo se koliko je nedostajao na derbiju u finalu Kupa...

* Motivacija za revanš zbog debakla u Nišu. Sigurno će želeti izabranici Željka Obradovića da pokažu da je ono bio samo loš dan.

* Odmorniji su! Crno-beli od finala Kupa nisu imali nijedan takmičarski meč. Doduše, reprezentativci su im bili u dresu Srbije, ali svakako su odmorniji za ovaj meč, jer je Zvezda u međuvremenu odigrala tri meča u Evroligi.

* U poslednjih gotovo godinu dana, Partizan je kao domaćin izgubio samo dve utakmice - od Mege i Cedevita Olimpije.

Crvena zvezda

5 PREDNOSTI CRVENE ZVEZDE

* Forma! Sjajno igraju crveno-beli u poslednje vreme. Evidentan je uspon forme i to se vidi po igrama i rezultatima.

* Rasterećenost. Zvezda je prva u ABA ligi i tu će i ostati bez obzira na ishod derbija. Za nijansu manji imperativ je na strani tima Malog Kalemegdana.

* Veliki broj raspoloženih igrača. Više se ne zna od koga u Zvezdi dolazi veća pretnja za rivale. Svaki put neko drugi iskoči u prvi plan.

* Odlične igre na gostujućim terenima. U poslednjih 13 mečeva, crveno-beli imaju 10 pobeda i samo tri poraza. Sva tri "tesna" - Asvel, Efes i PAO.

* Pet vezanih pobeda u večitim derbijima, od toga dve izuzetno ubedljive u tekućoj sezoni.