ZVEZDA HEROJSKOM IGROM SRUŠILA KRALJA: Crveno-beli nakon ROVOVSKE BITKE srušili favorizovani Real u grotlu Pionira!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Real u odloženoj utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 65:62 (16:15, 19:13, 8:14, 22:20)

Najefiksaniji kod Zvezde bili su Dejan Davidovac i Nikola Ivanović sa po 13 i Nejt Volters sa 12 poena. Ognjen Dobrić je zabeležio devet, a Nikola Kalinić osam poena.

Kod Reala najbolji je bio Serhio Ljulj sa 20 poena, a pratio ga je Valter Tavares sa 11 poena i 11 skokova.

Crveno-beli su ušli meč sa dosta energije. Čvrsto su igrali u odbrani, što je Real pokušavao da reši šutevima sa distance, ali nije bio preterano uspešan. Dobru igru u odbrani Zvezda nije uspela da valorizuje u napadu, pa je prvu deonicu završila sa poenom prednosti 16:15.

U drugoj četvrtini Zvezda je nastavila sa dobrom igrom u odbrani, ali je za razliku od prve četvrtine, uspela da dobru igru prenese i u fazu napada i na poluvreme ode sa sedam poena prednosti 35:28.

Zvezda

Zvezda je u nastavku uspela da prenese dobru energiju. Polovinom treće deonice crveno-beli su stigli do maksimalnih plus osam. Tada su stali u napadu i dozvolili Realu da se u potpunosti vrati u meč i u poslednju deonicu se ušlo sa poenom prednosti za Zvezdu 43:42.

U poslednjoj deonici Zvezda je uspela da zadrži čvrstinu i energiju koju je imala tokom čitavog meča. Real nije uspeo da isparira Zvezdi i da pronadje odgovor na odličnu odbranu crveno-belih. I pored nekoliko minuta praznog hoda u napadu, Zvezda je uspela da iskoristi lošu igru Reala u napadu i stigne do pobede 65:62.

Zvezda je sa skorom od 10 pobeda i 12 poraza na devetom mestu na tabeli. Real je na drugoj poziciji sa 16 pobeda i šest poraza.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Makabi, a Real će ugostiti Milano.

1 / 10 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nakon faula pogađa Ivanović oba bacanja, Real nije iskorsitio poslednji napad, POBEDA ZVEZDE!

40.minut - Ljulj pogađa za tri 63:59, posle promašenog napada, Ljulj još jednom za tri 63:62

39. minut - Real je promašio napad, Davidovac opet na liniji penala, siguran 63:56

39. minut - Davidovac ima tri bacanja, pogađa dva 61:56

38. minut - Davidovac pogađa 59:56

37. minut - Ljulj pogađa za tri 57:53, a potom i Abalde 57:56

36. minut - Volters pogađa izuzetno važne poene 57:50

Zvezda

35. minut - Dobrić pogađa od tablu, 55:48

33. minut - Jabuseli pogađa za tri, ali vraća Dobrić 53:48

32. minut - Kalinić još jednom, pa trojka Voltersa 50:45

31. minut - Kalinić postiže prve poene u poslednjoj četvrtini, potom Ljulj pogađa sva tri penala 45:45

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut- Tavareš sa penala donosi izjednačenje Realu 42:42, a potom Davidovac takođe sa linije slobodnih bacanja polovičan 43:42

28. minut - Kuzmić je promašio oba penala, Hanga kažnjava nakon prodora 42:40

27. minut - Pogađa Ertel, mini serija Reala 42:38

Zvezda

25. minut - Trojka Ivanovića, maksimalnih +8 za Zvezdu 42:34

24. minut - Hanga pogađa iz teške pozicije, vraća Ivanović 39:34

22. minut - Kalinić dva od tri penala 37:32

22. minut - Bolji start Reala u drugom poluvremenu, mini serija 4:0, pogađa Tavareš, 35:32

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Serija promašaja na obe strane, prekida je Volters sjajnim prodorom 35:28

18. minut - Volters, serija Zvezde 31:26

17. minut - Volters pogađa za tri, 27:26, a potom i Dobrić iz kontre 29:26

16. minut - Real je krenuo šut za tri, pogađaju Tomkins i Ljulj, Dobrić poentira za Zvezdu 24:26

Zvezda

15. minut - Davidovac sjajna finta 22:20

14. minut - Zvezda se muči u napadu, previše grešaka., lošu seriju prekida Davidovac, 20:20

12. minut - Tomkins pogađa za tri, 18:20

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Ivanović siguran sa penala 16:15 . Potom Ivanović krade loptu, ali je izostala realizacija u kontri.

9. minut - Trojka Ljulja, uzvraća Vajt iz reketa 12:13

8. minut - Tavareš dominira u skoku, koš uz faul 8:10

7. minut- Hanga za Jabuselia, 8:7

Zvezda

5. minut - Holins fauliran pri šutu za tri, bez greške, 8:5

4. minut- Sjajna akcija Reala i zakucavanje Tavareša 5:5

2. minut - Holins siguran sa penala 4:1

1. minut - Kalinić postiže prve poene za Zvezdu sa distance, 2:1

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Zvezda kreće u petorci Volters, Holins, Davidovac, Kalinić i Kuzmić

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je u najavi meča da njegov tim očekuje duel sa Real Madridom koji je jedna od najboljih ekipa u Evroligi.

"Oni su jedna od najboljih ekipa u Evroligi. Imaju i ogromno iskustvo. Mi ćemo dati sve od sebe pred našim navijačima, od kojih očekujem da nam pruže značajnu podršku. Imamo dosta utakmica, sada smo u periodu koji je možda i najteži deo sezone", izjavio je Radonjić, a preneo klupski sajt.

Ognjen Dobrić

Košarkaš Zvezde Ognjen Dobrić je rekao da očekuje da navijači budu vetar u leđa njegovom timu.

"Svi znamo ko je Real Madrid. Igramo pred našom publikom i imaćemo vetar u ledja. Nadam se dobroj igri i dobrom rezultatu. Real je u lošoj seriji, ali to može da ih podigne da odigraju dobru utakmicu. Ali ipak sve zavisi od nas", izjavio je Dobrić.

Kraljevski klub ne dolazi baš u najboljem momentu u Beograd.

Real je izgubio poslednja tri meča, od Barselone, Žalgirisa i Baskonije, pa dolazi u Beograd na megdan Crvenoj zvezdi u teškom trenutku.

Spekuliše se da se usled loših rezultata drma stolica legendarnom treneru Reala Pablu Lasu.

Utakmice počinje u 19h, u hali Aleksandar Nikolić.