MOĆNA BARSA I MIROTIĆ PREKINULI POBEDNIČKI NIZ ZVEZDE: Poraz koji puno ne boli u borbi za top 8! VIDEO

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Barselone rezultatom 82:70

Najbolji učinak u beogradskom timu imao je Ognjen Dobrić sa 17 poena, Nikola Ivanović je postigao 13 poena, a Luka Mitrović je upisao devet poena, uz šest skokova.

U domaćoj ekipi bolji od ostalih je bio Nikola Mirotić sa 19 poena i četiri skoka, Dante Eksum je dodao 13 poena, dok je Brendon Dejvis upisao poen manje, uz šest skokova.

Zvezda je u prvoj četvrtini bila ravnopravan rival, ali je katalonski tim na kraju došao do prednosti 15:22.

U nastavku domaća ekipa je povećavala rezultat, koji je u trećoj četvrtini iznosio najvećih 34:57.

Crveno-beli su dobrom igrom u poslednjoj deonici uspeli da u nekoliko navrata smanje razliku na jednocifrenu, ali je Barselona na kraju slavila sa 12 razlike.

Barselona je vodeća na tabeli Evrolige sa 19 pobeda i pet poraza, dok je Zvezda na osmom mestu sa 11 pobeda i 13 poraza.

Oba tima za narednog protivnika imaju Albu iz Berlina na gostovanju.

Zvezda je tako prekinula seriju od 4 uzastopne pobede, ali nije mnogo umanjila šanse za top 8.

Prosto Barselona je prva na tabeli i nije konkurent crveno - belima.

Ostale su još četiri utakmice sa direktnim rivalima.

Tri vezana gostovanja Bajern, Alba i Žalgiris i za kraj prvak Evrope Efes dolazi u Pionir.

Teško je izračunati, previše je kombinacija, zaostalih mečeva , ali čini se da će crveno- belima za plasman u top 8 biti potrebno dve do tri pobede u zavisnosti od ostalih rezultata.

Barsa

KRAJ MEČA:

Četvrta četvrtina:

39. minut - Eksam čini se rešava sve dileme, 80:70

38. minut - Sjajni Ivanović, pogađa nakon prodora 78 :70

37. minut - Sjajna finta Davidovca 75:68

36. minut - Trojka sjajnog Ivanovića, ali kad god treba tu je Mirotić 75:66

34. minut - Pogađa Ivanović nakon prodora , 69:61

33. minut - Zvezda u naletu, Volters pogađa za jednocifren minus 67:59, Jasikevičijus reaguje tajm-autom

32. minut - Sjajno zakucavanje Lazarevića, 67 :55

Treća četvrtina:

30. minut - Bolja igra Zvezde u finišu treće četvrtine , razigrao se Marković, 65:51

27. minut - Mirotić prekida seriju crveno- belih 61:44

26. minut - Mini serija Zvezde, Dobrić zakucavanjem nakon sjajne akcije smanjuje na 59:44

24. minut - Trojka Stefana Markovića 59:40

23. minut - Mirotić je nezaustavljiv 57:34

21. minut - Barsa nastavlja gde je stala, trojkom otvara drugo poluvreme, 50:32, Šmits pogađa

- Zanimljiva izjava generalnog direktora Partizana

Druga četvrtina:

20. minut - Dobrić pogađa iz nemoguće situacije za tri, 47:32 na poluvremenu

20. minut - Kalinić se odlično snašao i poentirao nakon prodora, Zvezda je malo došla sebi 45:29

18. minut - Lepa akcija Zvezde, zakucava Kuzmić 42:24

16. minut - Dobrić jedina svetla tačka kod Zvezde, njegov deveti poen 39:21

15. minut - Dejvis pravi seriju od šest poena , Barselona igra šampionski 35:17

Brendon Dejvis vezuje šest poena i zakucava posle lob pasa, pa onda i u kontri ponovo posle lob pasa za 35:17.

13. minut- Kuric za tri, Barselona ima veliku prednost 31:17

12. minut- Barselona u naletu, 26:15, Vajt prekida seriju zakucavanjem 26:17

Barsa

Prva četvrtina:

10. minut- Kalates poentira za maksimalnih +7 za Barsu, 22:15

9. minut - Trojka Laprivotole nakon greške Stefana Markovića 18:15, potom Davidovac promašuje , a sve kažnjava Mirotić 20:15, igra fantastično već 13 poena

6. minut - Nakon serije Zvezde 6:0, Barsa uzvraća preko Mirotića sa 5 vezanih poena 13:11

5. minut - Poentira Dobrić nakon kontre, pa Kalinić nakon dobre odbrane i potom prodora 8:9

3. minut - Četiri vezana poena Mirotića, dva sa penala, pa iz reketa 6:3

1. minut- Eksam postiže prve poene na meču, uzvraća Dobrić trojkom 2:3

1. minut - Utakmica je počela

Crveno- beli gostovanjem glavnom favoritu za osvajanje Evrolige započinju seriju od četiri vezane utakmice na strani - Barselona, Bajern, Alba i Žalgiris.

Na tabeli bez ruskih klubova Barselona je trenutno prva sa skorom 18-5, dok je Zvezda na osmom mestu, poslednjem koji vodi u plej sa skorom od 11 pobeda i 12 poraza.

Dejan Radonjić

Trener Dejan Radonjić svestan je kakvom rivalu crveno- beli idu na noge.

"Moramo biti spremni i u odbrani i u napadu da odgovorimo, da budemo skoncentrisani, atletski izuzetna ekipa, koja ima mnogo mogućnosti u oba pravca, svakako nas očekuje izuzetno težak meč u ovom trenutku. Idemo na put bez Holinsa, ali daćemo sve od sebe da budemo konkurentni ekipi Barselone u ovom meču" istakao je Dejan Radonjić u najavi meča.

Ostin Holins

Zvezda u meč ulazi značajno oslabljena.

Pored duže odustnog Majk Cirbesa, utakmicu će propustiti i Ostin Holins koji se povredio se u pobedi nad Makabijem prošle nedelje, kada je nezgodno doskočio.

U postavu bi trebalo da se vrati Stefan Marković, koji se oporavio od povrede. .