ZVEZDA SE NAMUČILA U DRAŽENOVOM DOMU: Crveno-beli TEŠKOM MUKOM savladali Cibonu u Zagrebu i blizu su prvog mesta pred plej-of

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu u utakmici 23. kola ABA lige rezultatom 78:72 (20:12, 18:20, 16:24, 24:18)

Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić sa po 14 poena.

Pratili su ih Nejt Volters sa 12 i Nikola Ivanović sa 11 poena. Luka Mitrović zabeležio je dabl-dabl učinak sa 11 poena i 10 skokova.

Kod Cibone su se izdvojili Amar Gagić sa 19 poena, sedam skokova i pet asistencija, Danko Branković sa 17 poena i šest skokova i Toni Nakić sa 16 poena i šest skokova.

Zvezda je zabeležila 19 pobeda i dva poraza i zauzima drugo mesto na tabeli, sa utakmicom manje od prvoplasiranog Partizana koji je na skoru od 19/3.

Cibona je na osmom mestu sa devet pobeda i 12 poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Krku, dok će Cibona gostovati Budućnosti.

1 / 3 Foto: Cibona / Mihal Jacić

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

Zvezda je stisla odbranu u poslednjoj četvrtini, serija 9:0, Cibona još bez koša u ovoj deonici.

Tajm - aut za domaćina.

Cibona se ponovo trojkom vraća u meč 61:65.

Cibona se neverovatno vratila u meč. od - 9, do 56:65, do 68:67, u finišu, tri minuta pre kraja.

Tajm-aut Radonjić.

Zvezda je opet stisla odbranu, Cibona je u bonusu i crveno-beli to koriste sa linije penala 68:73

Domaćin je preko raspoloženog Nakića stigao do 72:75, ali je Dobrić trojkom rešio sve dileme.

Zanimljivo je da su crveno šutirali čak 30 trojki, a pogodili samo 8.

Kalinić je šutnuo čak 13, a pogodio svega tri puta.

Treća četvrtina:

Cibona je bolje ušla u drugo poluvreme.

Serijom 6:0 domačini su izjednačili rezultat.

Zvezda je potom povela, ali domačin sa dve vezane trojke ponovo dolazi u vođstvo., maksimalnih +5, 47:42

Crveno beli imaju čak 14 izgubljenih lopti i imaju katastrofalan šut za tri 4 od 17

Kalinić je u finišu treće četvrtine popravio Zvezdin procenat za tri sa dve vezane trojke, međutim domaćin igra sa mnogo više energije i dominira u ofanzivnom skoku.

Amar Gegić blista kod Cibone postigao je 15 poena.

Druga četvrtina:

Zvezda je katastrofalno ušla u drugu četvrtinu.

Nakon početnih poena Cibona pravi seriju 14:0, Radonjič izuzetno besan zatražio tajm-aut.

Nakon minuta odmora Zvezda je odgovorila mini serijom 6:0

Cibona je potom preuzela vođstvo, ali je Zvezda serijom ‚10:0 ipak otišla na poluvreme sa 6 poena prednosti 32:38

Najbolji kod Zvezde su Dobrić sa 9 i Volters sa 8 poena

Kod Cibone istakao Branković sa 12 poena

Prva četvrtina:

Zvezda je od starto krenula agresivno i jako u odbrani.

Cibonu u igri održava Branković koji je postigao 8 od prvih 9 poena domaćina.

Na +6 za Zvezdu trener Cibone je reagovao tajm-autom, ali uzalud.

Zvezda je otišala na +11, a Nakić trojkom u poslednjoj sekundi prve četvrtine smanjio prednost.

Kod Zvezde raspoređeni poeni, maltene svi su upisali u listu strelaca

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić ponovo ima problema da sastavi tim, budući da neće moći da računa na Branka Lazića, Ostina Holinsa i Majka Cirbesa.

Svesni su i na Malom Kalemegdanu težine gostovanja Ciboni, uprkos oreolu nepobedivosti. Naime, Crvena zvezda u Zagrebu gaji decenijski niz pobeda i poslednji put je poražena još 2011. godine.

"Idemo u Zagreb da odigramo meč protiv jako talentovane ekipe koja je u odličnoj formi. Na nažu žalost posle Barselone imamo novi problem i opterećenje jer nam se povredio Branko Lazić koji će odsustvovati 2-3 nedelje što nam dodatno otežava situaciju. Podsećamo, i dalje nemamo Holinsa i Zirbesa koji još nije počeo sa treninzima. Moramo biti svesni da u ovako otežavajućim okolnostima moramo da odigramo dovoljno dobro i dođemo do pobede, što zbog potrošnje tima i novih povreda neće biti uopšte lako", rekao je Radonjić u najavi meča.

U prvom meču ove sezone koji je odigran u hali "Aleksandar Nikolić" crveno beli su slavili 86:72.