JOKIĆ BLISTAO, ALI UZALUD! Nagetsi pred ispadanjem: Golden Stejt napravio brejk u Denveru (VIDEO)

NBA

Košarkaši Golden Stejta slavili su nad Denverom sa 118:113 i poveli sa 3:0 u plej-ofu NBA lige.

Nikola Jokić je na ovoj utakmici bio fantastičan: na parketu je proveo 38 minuta, postigao je 37 poena, uz 18 skokova, 5 asistencija i 3 ukradene lopte.

Jokić je jedinu osetniju pomoć imao u Eronu Gordonu (18 poena i 12 skokova), dok je Vil Barton ubacio tek 13.

Kod Voriorsa je bilo dosta raspoloženih igrača - Džordan Pul je ubacio 27 poena, baš kao i Stef Kari, dok je Klej Tompson ovom triju pridodao još 26 poena.

Denver je vodio veći deo drugog poluvremena, ali je u završnici Golden Stejt pojačao odbranu i nije dozvolio protivnicima da postignu koš u šest uzastopnih napada. Barton je 23 sekunde pre kraja postigao koš za 117:113, ali Nagetsi više od toga nisu mogli i izgubili su sedmu uzastopnu utakmicu u plej-ofu.

Naredna četvrta utakmica igra se u nedelju u Denveru. Ekipe koje su u plej-ofu NBA lige gubile sa 0/3 imaju skor 0/143.