TOTALNA LUDNICA U MORAČI: Micov srušio Partizan trojkom u POSLEDNJIM SEKUNDAMA! Budućnost izborila majstoricu za finale!

ABA LIGA

Košarkaši Budućnosti u drugom meču polufinala plej-ofa ABA lige u Podgorici savladali Partizan sa 72:71

Vladimir Micov je doneo pobedu Budućnosti trojkom koju je pogodio u samoj završnici utakmice.

Podgoričani su imali prednost tokom celog meča, ali je Partizan u poslednjoj četvrtini uspeo da smanji zaostatak, pa čak i da stigne do prednosti.

Fantastični Zek Ledej je režirao preokret crno-belih, a nakon poena Jana Madara iz teške pozicije za 69:71, delovalo je da je ekipa Željka Obradovića jako blizu pobedi i plasmanu u finale.

Ipak, iskusni, tridesetosmogodišnji, Micov, je ispalio trojku, nakon koje je usledilo veliko slavlje domaćih navijača, kao i košarkaša Budućnosti.

Nakon prve četvrtine, Budućnost je imala tri poena prednosti, a na poluvremenu je na semaforu pisalo "38:27".

U nastavku je počeo Partizan da topi prednost velikog rivala, a zadnje dve četvrtine su završene identičnim rezultatom - 17:22.

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima bili su Petar Popović i Kendrik Peri sa po 15 poena. Kobs je dodao 13, a Mivov je meč završio sa osam poena.

Za Partizan se istakao Ledej sa 28 poena i fantastičnim šutom iz igre. Krilni centar je pogodio svih šest pokušaja za dva poena, trojke je "pucao" 4/7, a meč je završio sa osam skokova, devet iznuđenih faulova i indeksom od čak 37.

Budućnost - Partizan 72:71

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina

40. minut - Neverovatna završnica utakmice u Morači. Nakon pogotka Madara iz teške pozicije, Vladimir Micov je pogodio trojku na nepune četiri sekunde do kraja utakmice - 72:71.

39. minut - Ledejov 24. poen i izjednačenje - 67:67, pa potom i koš za prvo vođstvo gostiju - 67:69

38. minut - trojka kapitena Partizana Zagorca - 65:62

37. minut - sjajni Ledej pogađa i sada je zaostatak crno-belih samo dva poena - 61:59, ali potom trojka Perija - 64:59

34. minut - promašaj Pantera za tri poena, odmah stiže kazna od Popovića - 61:54

32. minut - Petar Popović povećava prednost domaćina, ali ne koristi dodatno slobodno bacanje - 57:52

31. minut - Ledej odmah pogađa trojku za Partizan - 55:52

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine

30. minut - trojka Avramovića - 53:49, potom nepogrešiv Kobs - 55:49.

28. minut - centar Smailagića siguran za tri poena - 51:45

27. minut - Rade Zagorac pogađa sa strane trojku za Partizan - 51:42

26. minut - laki poeni Barovića - 51:39

25. minut - Trojka Avramovića - 49:39

24. minut - Peri neuhvatljiv za Partizanovu odbranu - 45:34

22. minut - Ledej prvi košarkaš Partizana sa dvocifrenim brojem poena.

21. minut - Lesor zaustavlja centra Podgoričana Nikolića, prve poene postiže Partizanov Izraelac Madar - 38:29

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena!

U prvom poluvremenu košarkaši Partizana nisu iskoristili 10 slobodnih bacanja i imali su osam izgubljenih lopti!

20. minut - rampa Barovića za Lesora, potom trojka Popovića, pa lagani poeni posle greške gostiju i to u samoj završnici prvog poluvremena - 38:27!

19. minut - zakucavanje centra domaćih Nikolića - 33:26

18. minut - veliki promašaj Avramovića za tri poena na isteku napada, promašio ceo obruč, umalo i tablu!

17. minut - zakucavanje Balše Koprivice za smanjenje razlike - 29:23

16. minut - posle nepuna tri minuta i bgrojnih promašaja sa obe strane, madar pogađa sa polu-distance - 27:21

14. minut - prvi poeni za Partizan iz tranzicije, siguran realizator je Izraelac Madar - 26:19

12. minut - Panter promašuje trojku iz teške pozicije, partizan pogodio samo jednom iz šest pokušaja za tri poena!

Prva četvrtina

Prva četvrtina završena vođstvom Budućnosti - 22:17

10. minut - šest poena Perija, polovičan učinak iz slobodnih bacanja - 19:14

9. minut - na parket se vraća bek Partizana Kevin Panter!

8. minut - novi poeni Jagodića - Kuridže - 16:10, Partizan već ima četiri izgubljene lopte

7. minut - Jagodić-Kuridža povećava prednost domaćina na šest poena - 14:8

5. minut - prva i lagana trojka košarkaša Budućnosti Kobsa

2. minut - Nikolić (Budućnost) precizan iz slobodnih bacanja, promena u Partizanu, Avramović menja Pantera

Partizan, KK Partizan, KK Budućnost, Budućnost

1. minut - Peri pogađa trojku za domaćina, sa druge strane precizan Lesor - 3:2

Sudije u Podgorici su: Damir Javor, Tomislav Hordov, Denis Hadžić.

Utakmica je počela, Budućnost ima prvi napad

Košarkaši Partizana žele prvo finale regionalne ABA lige posle skoro jedne decenije, a u polufinalu su poveli protiv Budućnosti ub4edljivom pobedom u prvom meču u Beogradu. Igra se na dve dobijene utakmice.

Košarkaši Budućnosti i Partizana u Podgorici igraju drugu utakmicu polufinalne serije ABA lige. Početak je u 20.45 časova.

Partizan vodi sa 1-0 u polufinalnoj seriji i ukoliko trijumfuje u "Morači" ostvariće prvi plasman u finale regionalnog takmičenja nakon devet godina i Fajnal-fora u Laktašima. Međutim, izabranici Željka Obradovića, zvanično najboljeg trenera ABA lige, biće na teškom iskušenju na vrućem gostovanju u glavnom gradu Crne Gore!

Crno-beli su ove sezone tri puta igrali protiv Budućnosti, uključujući i prvi polufinalni meč. U sve tri utakmice Partizan je slavio.

Partizan će biti kompletan, dok Budućnost neće moći da računa na Vilija Rida koji je završio sezonu zbog povrede još pre par nedelja i to je veliki hendikep za tim koji sa klupe vodi Aleksandar Džikić, inače bivši trener Partizana.

Ukoliko Budućnost trijmfuje, igraće se treća utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu.