ZVEZDA POSLE VELIKE DRAME STIGLA DO MEČ LOPTE ZA TITULU: Crveno-beli u finišu slomili drugi put otpor Partizana

bitka

Košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 2:0 u finalnoj seriji ABA lige protiv Partizana

Crveno-beli su posle velike drame pobedili sa 85:81 (29:18, 18:22, 15:13, 23:28).

Zvezdu je predvodio Nikola Kalinić sa 25 poena uz četiri skoka i četiri asistencije, Luka Mitrović postigao je 14 poena uz šest skokova, a Nikola Ivanović 12 poena.

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Aleksa Avramović sa 21 poenom uz četiri ukradene lopte, Matijas Lesor postigao je 18 poena uz sedam skokova, Dalas Mur 14 poena, a Zek Ledej 11 poena uz sedam skokova.

Ekipe su na početku dobro šutirale za tri poena, Partizan je posle "trojke" Kevina Pantera poveo sa 15:9, a crveno-beli su predvodjeni Ognjenom Kuzmićem uzvratili serijom 14:0 za prednost 19:9. Seriju je prekinuo Mur "trojkom" pa Panter bacanjima, ali je Zvezda odbila taj nalet i stekla 13 razlike (29:16) u završnici.

1 / 8 Foto: Starsport

Partizan je u nastavku zaigrao bolje u odbrani, ali se mučio u napadu. Posle tri minuta druge četvrtine osim Pantera i Ledej je imao tri lične greške. Zvezda je čuvala prednost, koju je u završnici Partizan uspeo u jednom trenutku da smanji na pet poena (40:45).

Domaći su vodili i u nastavku, Partizan je u nekoliko navrata smanjivao zaostatak na pet poena ali nije uspevao da iskoristi napade kojima bi se više primakao. Posle toga "trojku" je pogodio Branko Lazić, a "dvojku" Mitrović za 10 poena prednosti Zvezde (62:52).

Partizan se vratio u utakmicu u poslednjoj deonici, pogadjali su Mur i Lesor, kao i Avramović, koji je "zakucavanjem" doneo 62:64. Avramović je zatim vezao dve "trojke" za vodjstvo Partizana 68:66, a Kalinić je vratio sa druge strane. Ledej je zatim takodje bio precizan za tri poena, a sa druge strane "trojku" je ponovo vratio Kalinić za vodjstvo Zvezde 72:71.

Crveno-beli su predvodjeni Mitrovićem, ali i zahvaljujući greškama protivnika, poveli sa 78:73, tri minuta pre kraja. U samoj završnici igrači Zvezde pogadjali su sa penala, 83:79, a zatim su napravili prekršaj pre nego što je Partizan izveo loptu iz auta, a kada se to dogodi u poslednja dva minuta utakmice dosudjuje se nesportska lična greška.

Ledej je od dva bacanja pogodio jedno, zatim je u napadu ponovo napravljen faul i Partizan je ponovo pogodio samo jedno bacanje. Crno-beli su loše odigrali odbranu, Mitrović je ostao sam i lako pobedio za pobedu.

Treća utakmica igra se u sredu od 20.30 a domaćin će biti Partizan.

Serija se igra na tri pobede.

Evo kako je izlgedao tok meča:

40. minut - Pukla je odbrana Partizana, Mitrović stavlja tačku na ovu utakmicu - 85:81.

40. minut - Lesor je fauliran 10,6 sekundi pre kraja.Nijedna ekipa nema više tajm-aut. Lesor pogađa prvo, drugo je namerno promašio, a lopta je za Zvezdu - 83:81.

40. minut -Lazić je faulirao Ledeja, gleda se da li je nesportski faul ili ne. Sudije su presudile da je nesportski prekršaj pošto lopta nije bila ubačena u igru. Dva slobodna bacanja za Ledeja i lopta sa strane za Partizan. Ledej pogađa jedno od dva - 83:80.

40. minut - Ivanović je 11 sekundi pre kraja polovičan sa linije slobodnih bacanja - 83:79.

40. minut - Lesor 12 sekundi pre kraja smanjuje na 82:79.

40. minut - Kalinić 19 sekundi pre kraja pogađa oba bacanja - 82:77. Tajm-aut za Obradovića.

40. minut - Kalinić greši, Ledej smanjuje na 80:77. Tajm-aut za Radonjića.

39. minut - Mitrović izrasta u junaka Zvezde - 80:73. Avramović je polovičan sa linije bacanja - 80:74. Lesor je polovičan sa linije penala - 80:75.

38. minut - Mitrović je ponovo siguran - 78:73. Tajm-aut za Obradovića.

37. minut - Holins sjajno zakucava posle ukradene lopte - 76:73.

36. minut - Mitrović postiže svoj osmi poen - 74:71. Ledej u padu pogađa za dva - 74:73.

35. minut - Ledej pogađa trojku na trojku - 69:71. Dve vezane trojke Kalinića - 72:71. Pogađa Mur, sudije sviraju korake.

34. minut - Još jedna trojka Avramovića, Partizan vodi prvi put posle uvodnih minuta - 66:68. Kalinić vraća trojku, njegova četvrta trojka - 69:68.

33. minut - Avramović krade loptu Kaliniću i u kontri zakucava - 64:62.Partizan ima 9:2 u ovoj četvrtini, a Radonjić traži tajm-aut. Volters poentira - 66:62. Avramović pogađa trojku - 66:65.

32. minut - Odlična akcija Partizana, Lesor zakucava za 62:58. Panter odmah u narednom napadu dobija četvrtu ličnu, koliko imaju Zagorac i Lesor. Volters od tablu pogađa za dva poena - 64:58. Kuzmić je prvi košarkaš Zvezde sa četiri lične greške.Lesor postiže svoj 14. poen - 64:60.

31. minut - Mur trojkom smanjuje na 62:56.

IV ČETVRTINA

30. minut - Mitrović između trojice igrača pogađa - 62:52. Ledej sa linije penala smanjuje na 62:53.

29. minut - Ledej prekida prazan hod obe ekipe, njegovi prvi poeni - 57:52. Lazić sa zvukom sirene pogađa trojku - 60:52.

26. minut - Kalinić pogađa sa linije penala - 57:50.

25. minut - Mur pogađa preko ruke Branka Lazića - 55:50.

24. minut - Veliki broj faulova kvari tempo meča - 53:47.

21. minut - Novi problem za Partizan! Lesor ima četiri lične greške! Podsećamo, Panter i Ledej imaju po tri faula.

21. minut - Avramović krade loptu i poentira u kontranapadu - 47:42.

III ČETVRTINA

Poluvreme. Da rezimiramo viđeno u prvih 20 minuta. Igralo se u serijama i napadi su bolji deo u igri oba tima. Zanimljiva utakmica, a čini se da prava borba tek sledi. Zvezda ima kapital od sedam poena (47:40), međutim, to im nije garancija da će doći do pobede. Sledi još 20 minuta košarkaškog spektakla.

20. minut - Partizan u seriji 7:0! Dobrić je postigao dva poena na kraju, ali generalno odličan finiš prvog poluvremena za gostujući tim - 47:40.

Derbi

19. minut - Tajm-aut traži Radonjić. Partizan je na minus sedam - 45:38. Tehničku grešku zbog prigovora dobio je trener Zvezde.

Derbi

17. minut - Zvezda koristi što Panter ne može da igra maksimalno u odbrani jer ima tri faula - 45:33. Obradović je zatražio tajm-aut gde je povisio ton na svoje izabranike pre svega zbog očajne igre u odbrani.

Derbi

16. minut - Mnogo više energije u igri tima Željka Obradovića u ovim momentima. Međutim, šut ih ne služi kako bi oni želeli - 41:33.

15. minut - Pršti na parketu, ali i tribinama, ofanzivno sjajan meč gledamo u Pioniru - 39:32.

Bandera

13. minut - Ozbiljan problem za Partizan! Panter isto ima tri faula, kao i Ledej.

13. minut - Vezuje gostujući tim četiri poena i primorava Dejana Radonjića da uzme minut odmora - 32:24.

12. minut - Tri šuta ne uspevaju da realizuju crno-beli u jednom posedu. Sa druge strane, Kalinić za tri poena šutira 3/3 - 32:20.

Bandera

II ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine. Mnogo veće energija kod domaćeg tima i potpuno zasluženo imaju dvocifrenu prednost. Gosti moraju mnogo bolje ako žele da dođu do šanse za pobedom.

10. minut - Zek Ledej već ima tri faula! Potencijalno veliki problem za crno-bele - 29:18.

9. minut - Odlična napadačka igra pre svega Zvezde. Dobrić je ponovo sjajan - 26:16.

7. minut - Trojka Mura prekida seriju domaćina - 19:12.

Sramno vređanje Željka Obradovića od strane navijača Zvezde ponavlja se i u ovom meču. Bruka, šta drugo reći za to.

6. minut - Šta se dešava sa crno-belima? Serija Zvezde je čak 14:0 za dvocifrenu prednost - 19:9. Obradović je zatražio tajm-aut.

5. minut - Dominira domaći tim na početku utakmice. Nastavlja se ogromna serija - 17:9. Odbrana Partizana praktično ne postoji.

4. minut - Serija Zvezde 8:0! Za nešto više od minuta - 13:8.

4. minut - Kalinić je pogodio već dve trojke, a sa druge strane Panter je ubacio jedan dalekometražni hitac - 8:9.

3. minut - Čini se da će ovo biti daleko rezultatski uzbudljiviji meč od prvog - 3:6.

1. minut - Počeo je drugi meč finala.

Dvorana "Aleksandar Nikolić" je krcata. Imaće domać tim podršku oko 7.000 navijača.

Košarkaši Crvene zvezde upisali su prvu pobedu u plej-ofu ABA lige nad Partizanom, a večeras (20.00) imaće priliku da je dupliraju. Sa druge strane, crno-beli žele brejk, kako bi dobili priliku da pred svojim navijačima u sredu i petak preotmu trofej najvećem rivalu.

Ulog u finalu ABA lige je ogroman, jer donosi plasman u Evroligu sledeće sezone.

Crvena zvezda je u petak bila ubedljiva protiv velikog protivnika i slavila je sa rezultatom 90:76. Trener Dejan Radonjić upozorava pred današnju utakmicu.

- Neophodno je da budemo koncentrisani tokom cele serije, jer jedino tako može da se igra protiv ekipe kakva je Partizan. Smatram da će biti potrebno da budemo dobri u sledećem duelu, jer mi iskustvo govori da drugi meč zna da bude opasan zbog različitih stvari. Zadovoljan sam što su svi moji igrači igrali dobro - rekao je Radonjić i dodao:

- Oni dolaze da nas pobede i moramo da budemo spremni! Igrači znaju zašto nas čeka opasna utakmica.

Željko Obradović veruje da njegova ekipa mora da odigra večeras bolju utakmicu ako želi da iznenadi protivnika.

- Dozvolili smo im da se razigraju i iskoriste sve prednosti koje imaju. Ništa nismo činili u odbrani, sporo smo se kretali. Zna se kako izgleda format plej-ofa. Igra se na tri pobede. Videćemo na kraju koja je utakmica ključna - poručio je Obradović i dao opasku upućenu svojim igračima:

- Ako neko prvi put igra finale, ako ne shvata s kojom motivacijom mora da igra, s kojim žarom...

Večerašnju utakmicu sude - Ilija Belošević, Igor Dragojević, Mario Majkić.

C. zvezda - Partizan 20.00

* Serija se igra na tri pobede, sve utakmice su na programu u hali "Aleksandar Nikolić"