SRPKINJE UBEDLJIVE U ATINI: Košarkašice savladale Grčku na turniru Vaso Beskaki

prvi trijumf

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu na prvom međunarodnom turniru Vaso Beskaki. Izabranice Marine Maljković slavile su u dvorani Peristeri protiv domaće selekcije Grčke rezultatom 79:61 (16:4, 19:27, 27:20, 17:10).

Mnogo bolja igra reprezentacije Srbije u odnosu na prvi dan. Već u prvoj četvrtini naš tim je stekao dvocifrenu prednost uz snažnu odbranu, pa je uprvih deset minuta primio samo četiri poena. Grčka je uzvratila u drugoj deonici, ali je drugo poluvreme u potpunosti pripalo našem timu.

Srbija je dominirala u skoku (45-25), koji joj je doneo čak 68 šuteva iz igre na koš protivnika.

Najefikasnije u srpskoj ekipi bile su Kristina Topuzović i Ivana Katanić sa po 12 poena. Katanić je uz to imala i 7 skokova i 5 asistencija. Ivana Raca i Jovana Nogić su upisale po 11 poena. Raca je bila najbolja skakačica tima sa 8 uhvaćenih lopti, a Nogić je bila najbolja asistentkinja sa 6 uspešnihdodavanja uz tri pogođene trojke. U timu Grčke Artemis Spanu je utakmicu završila sa 15 poena i osam skokova.

Srbija u četvrtak od 17 časova završava nastup na turniru u Atini utakmicomprotiv Hrvatske. U drugom meču sastaće se Grčka i Poljska. Poljska ima dve pobede, Srbija i Grčka pobedu i poraz, a Hrvatska dva poraza.

GRČKA – SRBIJA 61 :79 (4 :16, 27 :19, 20 :27, 10 :17)

GRČKA: Stamolabru 10, Bosgana 6, Aleksandri 2, Pavlopulu 2, Vincilaiu, Sotiriu 2, Luka, Spanu 15, Hristinaki 6, Diela, Fasula 7, Stamati 11.

SRBIJA: Raca 11, Stanković 6, Nogić 11, Topuzović 12, M. Janković 8, A. Katanić 2, Dugalić 4, I. Katanić 12, Zec, Đorđević 8, Smailbegović, Turudić 5.

Seniorke prvi deo priprema za Svetsko prvenstvo u Australiji nastavljaju od subote na Zlatiboru.