FANTASTIČNI PARTIZAN UNIŠTIO VIRTUS: Crno-beli RAZBILI Teodosićevu ekipu i u VELIKOM stilu upisali PRVENAC u Evroligi!

evroliga

Košarkaši Partizana upisali su prvu pobedu u Evroligi, pošto su večeras u Beogradu slavili protiv Virtusa iz Bolonje sa ubedljivih 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15), u četvrtom kolu tog takmičenja.

Posle tri vezana poraza na startu sezone, crno-bele je do trijumfa u Beogradskoj areni vodio Džejms Naneli sa 20 poena, Matijas Lesor i Danilo Andjušić su dodali po 14, Jam Madar je postigao 11, a Kevin Panter deset poena.

U redovima Virtusa najbolji su bili Ismael Bako sa 11 i Kajl Vims sa deset poena, dok je srpski košarkaš Miloš Teodosić meč završio bez poena.

Partizan je serijom 7:0 otvorio meč, a dobru igru domaći tim je "krunisao" zakucavanjem Lesora za 13:4. I u nastavku prve deonice crno-beli su igrali odlično, a najviše su se istakli Naneli (10 poena) i Madar (osam poena).

Na prvu pauzu otišlo se sa plus 16 za Partizan, da bi italijanski tim u drugoj četvrtini trojkama Kajla Vimsa i Džordana Mikija smanjio na 29:21.

Partizan

Rezultatska serija gostiju je trajala kratko i crno-beli su ubrzo vratili dvocifrenu prednost. U finišu druge četvrtine, trojkama Nanelija i Madara, Partizan odlazi na 47:30, a do kraja poluvremena domaća ekipa je uspela da uveća razliku i povede 51:32.

Kontrolisali su crno-beli rezultat tokom treće četvrtine, a trojkom Anđušića u završnici dolaze i do plus 23 (69:46).

Nastavio je Anđušić sa dobrom igrom i u poslednjem periodu, kada je pogotkom sa distance Partizan doveo do prednosti 74:47.

Seriju Partizana 9:0 početkom četvrte četvrtine potvrdio je Panter trojkom, a crno-beli tada prvi put idu iznad 30 poena razlike (78:47). Do kraja meča izabranici Željka Obradovića su održavali veliku prednost i slavili sa ubedljivih 90:62.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu dočekati Žalgiris, dok će Vitrus gostovati Real Madridu.

1 / 12 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj meča! Partizan je u velikom stilu upisao prvenac u Evroligi, 90:62

38. minut - Pogađa Kevin Panter 85:60

36. minut - Mini serija gostiju, koriste opuštanje Partizana 78:54

33. minut - Pogađa trojku i Panter 78:47

32. minut - Partizan bukvalno razbija goste, egzibicija u Areni 74:47

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Završen je treći deo igre, +21 za Partizan 69:47, trojka Anđušića, gosti smanjuju sa penala

28. minut - Naneli nastavlja gde je stao nova trojka 64:44

26. minut - Partizan održava ubedljivu prednost 61:41

Partizan

24. minut - Pogađa i Ledej, a potom Pajola na asistenciju Teodosića 57:38

23. minut - Izuzetni Lesor ponovo zakucava uz faul, ali promašuje bacanje 55:34

22. minut - Zakucavanje Lesora 53:34

21. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

Druga četvrtina:

20. minut - Naneli za kraj poluvremena 51:32, Naneli feniomenalan sa 15 poena

20. minut - Madar nova trojka, Arena gori 47:30

19. minut - Dve trojke Partizana 44:30, Anđušić pa Naneli! Skariolo ponovo tajm-aut.

18. minut - Lundberg sa penala 36:28, potom Lesor iz skoka 38:28

16. minut - Vukčevič pogađa uz faul, potom Miki za Virtus 36:26

Partizan

15. minut - Poentira Anđušić 31:21

14. minut - Trojka Vingsa 29:18, pa potom i Miki 29:21. Pad u igri Partizana Obradović reaguje tajm-autom

12. minut - Sjajno zakucavanje Koprivice nakon promašenog šuta Pantera 29:15

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Dante Egzum pogađa trojku 27:11, Partizan razbija Virtus!

8. minut - Pajola trojka, uzvraća Naneli, 22:9

- U igri je Miloš Teodosić, Grobari su ga dočekali pogrdnim povicima

6. minut - Madar nezaustavljiv, 17:6

- Vaterpolisti Partizana specijalni gosti svojih kolega košarkaša. U Areni je i Raša Nesterović, predsednik KS Slovenije

Partizan

4. minut - Naneli fantastičan.sedam vezanih poena 11:4. Skariolo tajm-aut

3. minut - Naneli za tri poena 7:0, sjajan start Partizana

1. minut - Madar postiže prve poene na meču 2:0, a potom poentira još jednom 4:0.

Partizan je krenuo u petorci Madar, Naneli, Papapetru, Ledej i Lesor.

Partizan

1. minut - Utakmica je počela

Miloš Teodosić

- Igrači Virtusa predvođeni Milošem Teodosićem stigli su u Arenu.

Partizan

Košarkaši Partizana dočekuju Virtus iz Bolonje u utakmici 4. kola Evrolige

Partizan još uvek nema pobedu u elitnom takmičenju, nakon poraza na gostovanju od Albe i Baskonije, crno-beli su na svom terenu u fantastičnoj atmosferi poraženi i od Milana.

Partizan

Trener Partizana Željko Obradović nada se prvoj pobedi svoga tima.

"Ponovo smo radili skauting, kao što uvek radimo. Radi se pre svega o ekipi koja igra jaku odbranu. Pokušavaju čestim izmenama da drže visok nivo, imaju igrače sposobne da to rade. Menjaju odbranu, to je nešto na šta moramo da budemo spremni. Što se tiče njihovog napada, pokušavaju da igraju u tranziciji, imaju igrače na pozicijama četiri i pet koji mogu da uspostave igru na niskom postu. Svi ovi igrači koje sam nabrojao u odbrani imaju i veliki napadački kvalitet i apsolutno jasne ideje kada i koga žele da koriste. Probaćemo večeras i ujutru da reagujemo u tom smislu, moramo da budemo maksimalno koncentrisani kako bi se odigrala dobra utakmica", poručio je Obradović.

Miloš Teodosić, Serđo Skariolo, Virtus

NiVirtus ne može da se pohvali sjajnim startom.

Aktuelni osvajač Evrokupa prve dve utakmice odigrao je u Bolonji, gde je ubedljivo poražen od Monaka, a potom tesno pobedio Bajern. U prethodnom kolu italiojanski klub poražen je od Žalgirisa u Kaunasu.

Na klupi gostiju sedi sjajni trener Serđo Skariolo koji je sa Španijom osvojio Evropsko prvenstvo, a igrom diriguje fantastični srpski košarkašMiloš Teodosić.