POKUŠEVSKI FANTASTIČAN! Srbin upisao DABL-DABL, Oklahoma posle drame poražena od Bostona (VIDEO)

NBA

Košarkaši Bostona pobedili su na svom terenu ekipu Oklahome sa 126:122, i tako su upisali sedmi vezani trijumf u NBA ligi.

Oklahoma je tokom treće četvrtine u nekoliko navrata vodila sa plus 15, da bi domaći tim u poslednjoj deonici preokrenuo rezultat.

Džejson Tejtum je za Boston ostvario dabl-dabl učinak sa 27 poena i 10 skokova, Džejlen Braun je upisao 26 poena, uz po šest skokova i asistencija, a Markus Smart je postigao 22 poena (20 u drugom poluvremenu), uz osam asistencija.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Šej Gildžes-Aleksander sa 37 poena, uz osam dodavanja, Lugenc Dort je postigao 21 poen, dok je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski zabeležio dabl-dabl učinak sa 16 poena i 14 skokova. U redovima Oklahome 16 poena je upisao i Džoš Gidi.

Boston je vodeći tim Istočne konferencije sa 11 pobeda i tri poraza, dok Oklahoma zauzima 10. na Zapadnoj konferenciji sa šest pobeda i osam poraza.