POKUŠEVSKI GLEDAO MAESTRALNOG DONČIĆA: Luka vodio Dalas do trijumfa nad Oklahomom, Aleksej pružio solidnu partiju (VIDEO)

NBA

Dalas je na svom terenu savladao Oklahomu sa 121:114.

Domaći tim je početkom drugog poluvremena vodio sa plus 15 (69:54), a Oklahoma je zatim u poslednjoj deonici uspela da smanji razliku.

Gosti su 28 sekundi pre kraja smanjili na 119:114, da bi u sledećem napadu precizan sa linije za slobodna bacanja bio Redži Bulok za pobedu Dalasa.

Slovenački košarkaš Luka Dončić je vodio Dalas do pobede sa 38 poena, 11 skokova i osam asistencija, dabl-dabl učinak je zabeležio i Spenser Dinvidi sa 20 poena i 10 asistencija, dok je 20 poena upisao i Tim Hardavej.

U ekipi Oklahome bolji od ostalih je bio Šej Gildžes-Aleksander sa 42 poena, Džejlen Vilijams je dodao 17, a Džoš Gidi 14 poena.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski je za goste odigrao malo manje od 22 minuta, a upisao je devet skokova i dve asistencije.

Dalas je osmi na Zapadu sa 14 pobeda i 13 poraza, dok je Oklahoma na 13. mestu sa 11 pobeda i 16 poraza.