PARTIZAN SRUŠIO LIDERA EVROLIGE USRED ISTANBULA: Avramović se vratio i doneo trijumf crno-belima nad Fenerbahčeom

15. kolo Evrolige

Košarkaši Partizana savladali su u 15. kolu Evrolige posle velike drame Fenerbahče u Istanbulu rezultatom 73:72 (16:19, 17:18, 18:20, 22:15).

Crno-beli su srušili lidera Evrolige boljim finišom, u kome je prednjačio Aleksa Avramović koji se vratio u tim i koji je pogodio bitna slobodna bacanja.

Partizanu je ovo šesti trijumf, dok je Fenerbahče ostao na deset pobeda, a doživeo je peti poraz.

Po 12 poena su postigli Kevin Panter i Matijas Lesor. Dante Egzum je ubacio 10 poena, a Zek Ledej 8. Madar je ubacio 7, a Aleksa Avramović 6 poena.

U domaćem timu Skoti Vilbekin je postigao 14 poena, Dišon Pjer 13, a Nik Kalates 11 poena.

Fenerbahče je bolje počeo meč, u dva navrata je imao šest poena prednosti tokom prve deonice, ali se Partizan u finišu tog dela igre vratio. Trojkom Andjušića, Partizan je prišao na poen zaostatka (17:16), da bi potom drugu četvrtinu počeo serijom 7:0 i tako poveo prvi put na utakmici (19:23).

Izabranici Željka Obradovića su tokom dobrog dela druge četvrtine imali vodjstvo, ali je turski tim serijom 8:2 završio taj deo igre i na veliki odmor otišao sa 37:33.

Devetorica igrača crno-belih se u prvom poluvremnu upisalo u strelce, a najefikasniji je bio Panter sa osam poena. Na drugoj strani, najbolji je bio Pjer sa 11 postignutih poena.

Do polovine treće četvrtine, Fenerbahče je, uz dve trojke Vilbekina, stigao do prve dvocifrene prednosti na utakmici (47:37). Imao je domaći tim i plus 11 (55:44), ali je Partizan uspeo da smanji razliku na šest poena (57:51) pred poslednjih deset minuta.

Poenima Lesora i Egzuma, crno-beli su prišli na samo minus dva (59:57), a posle trojke Papapatrua i poveli (59:60), nakon čega je usledila još jedna neizvesna završnica.

Domaći tim je pred poslednja dva minuta utakmice imao četiri poena prednosti, ali je Partizan sa četiri vezana poena Ledeja izjednačio (70:70), a sve je rešeno tri sekunde pre kraja kada je Avramović sa linije za slobodna bacanja doneo Partizanu vodjstvo od 73:72.

Imao je nakon toga Fenerbahče napad za pobedu, ali ga nije iskoristio, pa se crno-beli iz Istanbula vraćaju sa velikom pobedom.

Partizan će u narednom kolu ugostiti Bajern iz Minhena, a Fenerbahče gostuje Virtusu.

Partizan, Fenerbahče, Evroliga, Ulker

4. ČETVRTINA

40. minut - Auuuu kakva greška Fenerbahčea, Turci su izgubili loptu, a potom je Papapetru fauliran na 0.9 sekundi pre kraja! Promašio je prvo. Sudije su između dva bacanja vratile sat na 1.5 sekundi do kraja. Promašio je Papapetru oba bacanja, ali je Lesor uhvatio loptu i to je kraj! Velika pobeda Partizana!

40. minut - Vilbekin je promašio, a Avramović je fauliran 3.5 sekunde pre kraja. Avramović je promašio prvo, pogodio drugo - 72:73.

40. minut - Promašio je Ledej, Papapetru uhvatio loptu. Grk je zatim bio neprecizan, pa je Avramović uhvatio loptu i fauliran je na 28.7 sekundi pre kraja. Avramović pogađa za 72:72.

39. minut - Ledej smanjuje na 70:68. Ledej još jednom posle prodora, njegova dva uzastopna poena protiv Devina Bukera koji ima četiri lične greške - 70:70. Do kraja je 1:23. Papapetru je faulirao Bukera na 1:07 do kraja. Buker pogađa oba bacanja - 72:70.

38. minut - Egzum je ispao iz igre zbog petog faula. Postigao je deset poena. Fauliran je Buker od strane Lesora, precizan je - 70:66.

37. minut - Hejes-Dejvis pogađa za 66:64. Egzum je fauliran, Džekiri je zaradio peti faul. Precizan je Australijanac za izjednačenje - 66:66. Kalates pogađa sa vrha reketa - 68:66.

36. minut - Hejes je fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa dva - 63:62. Kalates je fauliran, četvrti faul Egzuma. Pogađa jedno od dva - 64:62. Naneli postiže važne poene - 64:64.

35. minut - Papapetru pogađa trojku, prva trojka crno-belih u drugom poluvremenu - 59:60. Kalates vraća prednost svom timu - 61:60. Lesor ponovo precizan - 61:62.

34. minut - Lesor ponovo, posle ofanzivnog skoka - 59:57. Crno-beli u seriji 8:2. Konačno su gosti došli do poena iz reketa.

33. minut - Kalates vraća dvojku - 59:53. Egzum brzim prodorom smanjuje, njegovih osam poena - 59:55.

32. minut - Osmi poen Matijasa Lesora - 57:53.

Aleksa Avramović, Partizan, Fenerbahče, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Avramović sa penala smanjuje rezultat - 55:49. Gudurić pogađa - 57:49. Egzum je pogodio sa penala, njegovih šest poena - 57:51.

29. minut - Lesor beleži nove poene - 55:48.

28. minut - Hejes sa penala donosi Feneru najveću razliku - 55:44. Pogađa Avramović svoje prve poene ove sezone - 55:46.

27. minut - Buker pogađa pod faulom - 51:42. Panter iz teške pozicije izvlači dvojku - 51:44. Gudurić sa penala se upisuje u listu strelaca - 53:44.

26. minut - Vilbekin pogađa dvojku - 49:38. Ledej vraća dvojku - 49:40. Panter sa penala smanjuje na 49:42. Njegovih 10 poena, prvi dvocifreni košarkaš Partizana.

25. minut - Pjer u kontri donosi domaćinu dvocifrenu prednost - 47:37. Crno-beli dugo bez poena. Madar sa penala polovičan za 47:38. Avramović ulazi u igru.

23. minut - Vilbekin pogađa svoju četvrtu trojku - 45:37. Tajm-aut za Obradovića.

22. minut - Smailagić zakucava posle prodora - 40:37. Džekiri pogađa pod prekršajem - 42:37. Njegovih osam poena. Centar Fenerbahčea je odmah zaradio i četvrtu ličnu grešku.

21. minut - Madar pogađa dugu dvojku, njegovih šest poena - 37:35. Vilbekin svojom trećom trojkom otvara drugo poluvreme - 40:35.

2. ČETVRTINA

20. minut - Partizan je popustio u finišu poluvremena, Turci su serijom 8:2 preuzeli prednost.

19. minut - Mahmutoglu pogađa trojku - 35:33. Hejes diže razliku sa penala - 37:33.

18. minut - Panter je precizan, njegov šesti poen, a prvi iz igre - 29:31. Pjer pogađa trojku - 32:31. Panter ponovo rešava napad - 32:33.

17. minut - Lesor ponovo polovičan sa penala - 27:29. Pjer donosi izjednačenje domaćinu - 29:29.

16. minut - Anđušić pogađa slobodno bacanje zbog tehničke Itudisa - 27:27. Lesor pogađa jedno od dva - 27:28.

15. minut - Papapetru iz teške pozicije, iz koraka unazad pogađa za 27:26. On je deveti košarkaš Partizana sa poenima.

14. minut - Panter je polovičan sa penala - 22:24. Kalates pogađa uz prekršaj Egzuma - 24:24. Egzum pravi treću ličnu grešku. Vilbekin pogađa drugu trojku - 27:24.

13. minut - Lesor se sa linije penala upisuje u listu strelaca - 19:23. On je osmi košarkaš Partizana sa poenima. Vilbekin postiže prvu trojku za Fener - 22:23.

12. minut - Vodi Partizan prvi put na utakmici, Panter je precizan sa linije penala - 19:21.

11. minut - Madar pogađa trojku posle povratnog pasa Papapetrua - 19:19. Treća trojka Partizana večeras.

FENERBAHČE - PARTIZAN

Hala: Ulker arena, Istanbul

Sudije: Sreten Radović, Karmelo Paterniko, Emilio Perez

FENERBAHČE: Birsen, Hazer, Vilbekin, Edvards, Mahmutoglu, Hejes-Dejvis, Pjer, Džekiri, Gudurić, Buker, Kalates, Adetokumbo. Trener: Dimitris Itudis

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar. Trener: Željko Obradović

1. ČETVRTINA

10. minut - Hejs sa linije penala pogađa jedno od dva - 17:12. Madar je nesportski fauliran, promašio je prvo, a pogodio drugo bacanje - 17:13. Anđušić pogađa trojku - 17:16. Birsen pogađa za dva - 19:16.

9. minut - Džekiri precizan za dva posle sjajne asistencije Kalatesa - 16:11. Panter pogađa jedno od dva bacanja - 16:12.

8. minut - Naneli pogađa prvu trojku na utakmici - 14:11. Naneli je u dva navrata bio igrač Fenerbahčea.

7. minut - Hejs pogađa za 12:8. Džekiri sa poludistance pogađa za 14:8.

6. minut - Egzum sa linije penala smanjuje na 8:6. Kalates posle solo prodora povećava na 10:6. Ledej se snalazi i pogađa sa jedne ruke - 10:8.

5. minut - Smailagić je lepo izgradio sebi poziciju i pogodio - 8:4.

4. minut - Pjer postiže lake poene - 6:2. Pjer postiže šesti poen - 8:2.

3. minut - Džekiri ponovo donosi prednost Feneru - 4:2.

2. minut - Pjer postiže prve poene na utakmici - 2:0. Dante Egzum beleži prve poene za Partizan - 2:2.

1. minut - Partizan je počeo meč sa petorkom: Egzum, Trifunović, Naneli, Ledej, Smailagić. Fenerbahče je ušao u meč sa petorkom Kalates, Vilbekin, Pjer, Hejes-Dejvis i Džekiri.

Košarkaši Partizana u 15. kolu Evrolige gostuju lideru takmičenja Fenerbahčeu.

Utakmica u Istanbulu počinje od 18.45.

Fenerbahče je trenutno prvi sa učinkom 10-4, dok je Partizan 15. sa pet pobeda i devet poraza.

"Utakmica u Evroligi protiv ekipe koja je među najboljim timovima u ovom delu Evrolige. Imaju i oni određene probleme kada su u pitanju povređeni igrači, ali to apsolutno ne umanjuje ulogu favorita Fenerbahčea na ovom meču. Igramo na njihovom terenu i mislim da nas očekuje veoma teška utakmica", istakao je Željko Obradović.

Nakon pobede protiv aktuelnog šampiona Evrope, Anadolu Efesa, u susret novom duelu protiv takođe moćnog tima iz Istanbula, Dante Egzum je rekao:

"Biće to teška utakmica, svaka utakmica u Evroligi je teška. Igramo na njihovom terenu ali moramo biti pripremljeni. Potrebno je da se držimo zajedno kao tim, da se uzdamo u našu igru i naše akcije. Ukoliko to uspemo, imaćemo šansu da se izborimo za pobedu", poručio je Egzum.