FANTASTIČNA ZVEZDA SRUŠILA OLIMPIJAKOS U PIREJU: Crveno-beli napravili VELIKI PODVIG i šokirali favorizovanog domaćina u Atini!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Atini Olimpijakos sa 90:86 (21:22, 20:23, 24:17, 25:24), u utakmici 15. kola Evrolige.

Zvezdu je predvodio Luka Vildosa sa 22 poena i osam asistencija, Filip Petrušev postigao je 14, a Luka Mitrović 13 poena uz sedam skokova. Ognjen Dobrić u pobedi je učestovovao sa 12 poena i četiri skoka, a sa 12 poena i pet asistencija meč je završio Nemanja Nedović.

U ekipi Olimpijakosa Kostas Slukas postigao je 14 poena uz devet asistencija, a Tarik Blek 14 poena uz šest skokova. Saša Vezenkov dodao je 13 poena i šest skokova, a Kostas Papanikolau i Džoel Bolomboj po devet poena.

Ekipe su na početku dobro šutirale "trojke", Olimpijakos je poveo sa 11:5, ali je Zvezda zahvaljujući Mitroviću, Stefanu Lazareviću i Nedoviću uspela da preokrene na 21:15.

Grčki tim je do kraja deonice napravio seriju 7:0 poenima Vezenkova i Bilomboja i vratio prednost, 22:21.

Olimpijakos je nastavio sa dobrom igrom i u drugoj deonici i ponovo je napravio seriju 7:0 za vodjstvo 31:24. Domaće je predvodio Slukas koji je dobro šutirao "trojke", a posle njegove treće uzastopne Olimpijakos je poveo sa 42:30.

Posle toga pogadjali su Mitrović, Vildosa i Petrušev, pa je Zvezda prišla na 44:41 pred kraj druge četvrtine.

Olimpijakos je čuvao prednost u trećoj četvrtini, a posle dve vezane "trojke" Papanikolaua poveo je sa 59:51. Predvodjena Petruševim Zvezda je uzvratila, a posle koša Vildose u završnici deonice povela je sa 65:62.

Sa dobrom igrom beogradska ekipa nastavila je u poslednjoj deonici, razigrao se Dobrić koji je sa osam uzastopnih poena doneo vodjstvo 73:63, a ubrzo je "trojku" pogodio Petrušev za 11 razlike (76:65).

Olimpijakos je uspeo da pridje na četiri razlike, ali je Vildosa pogodio "trojku" i vratio osetniju prednost. Poenima Vezenkova i Bleka domaći su prišli na tri poena, a promašajem Slukasa propustili su šansu da izjednače.

Vildosa je posle toga pogodio dva bacanja, Larencakis je ubacio "trojku", ali je brzim košem Dobrića Zvezda vratila četiri razlike. Blek je sa druge strane bio oba puta precizan sa linije za slobodna bacanja, a isto je učinio i Vildosa i pet sekundi pre kraja ponovo doneo četiri poena prednosti.

Brzi koš postigao je Slukas, a zatim je ponovo na liniju penala stao Vildosa, pogodio je oba slobodna bacanja i obezbedio pobedu u Pireju.

U sledećem kolu Zvezda će 30. decembra u Beogradu igrati protiv Barselone, a Olimpijakos će u goste gradskom rivalu Panatinaikosu

1 / 6 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Blek ponovo sa penala 84:86. ali Vildoza za verovatnu pobedu takođe sa penala 84:88

39.minut - Vildoza siguran sa penala 79:84. ali Larincakis za tri, pa Dobrić 82:86

38. minut - Blek sa penala ponovo siguran 77:82, potom i Vezenkov 79:82

37. minut - Blek siguran sa penala, potom Vildoza za tri iz neverovatne pozicije 75:82

36. minut - Mitrović polovičan sa penala 72: 79

35.minut - Trojka Larinzakisa 70:78,

34. minut - Lazarević nova trojka, pa Boloboj 67:76

33.minut - Dobrić pogađa iz kontre 63:70, pa potom još jednu iz jako teške pozicije! 63:73

31. minut - Trojka Dobrića 62:68, Zvezda na +6

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Petrušev novi poeni 62:63, a potom magija Vildoze 62:65

29. minut - Petrušev pogađa trojku, potom još jedna sjajna akcija i zakucavanje Mitrovića 60:61

27. minut - Lazić za tri , ponobop serija Zvezde 59:56

26. minut - Pogađa Papanikolau za tri, Olimpijakos se ponovo odlepio 59:51

25. minut - Nedović sjajan prodor pa Olimpijakos pogađa za 56:51

24. minut - Vildoza drži Zvezdu u životu, trojka , pa nakon faula siguran sa penala 51:50

21. minut - Vildoza postiže prve poene u nastavku 45:43, ali sjajni Vezenkov odmah poentira 47:43

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Vildoza pogađa tri bacanja 44:39, potom i Petrušev iz kontre na asistenciju Vildoze 44:41, mini serija Zvezde

19. minut - Pogađa Petrušev nakon dobre akcije 44:35

18. minut - Sjajna akcija domaćina, zakucavanje Fala 44:33

17. minut - Poentira Nedović, pa nova mini serija Olimpijakosa, Slukas je raspoložen 42:30

15. minut - Sjajni Lazarević pogađa iz skoka, pa Slukas za tri 36:28. Ivanović tajm-aut

14. minut - Dobra odbrana Zvezde i pogodak Lazarevića iz kontre, potom Mekisik sa distance 33:26

12. minut - Pogađa Tarik Blek uz faul 29:24, mini serija domaćina

11. minut - Trojka Bentila 24:24, njegovi prvi poeni na meču

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Raspoloženi Vezenkov, postiže 7 vezanih poena 22:21, za kraj prve četvrtine

8. minut - Odlična igra Zvezde, trojka Nedovića, pa poeni Lazarevića 15:19

6. minut - Poemtira Vezenkov iz reketa, pa sjajna akcija i zakucavanje Mitrovića 15:14

4. minut- Nedović pogađa za tri, pa potom Mitrović iz reketa 11:10

2. minut - Vildoza iz prodora, pa trojka Vezenkova 6:5

1. minut - Lazić postiže prvu trojku na meču, vraća Papanikolau 3:3

- Zvezda je krenula u petorci Vildoza, Nedović, Lazić, Lazarević i Mitrović

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Olimpijakosu u utakmici 15. kola Evrolige.

Zvezda je nakon 6 vezanih pobeda u prošlom kolu poražena od Milana i trenutno ima polovičan učinak 7:7 i zajedno sa Makabijem, Efesom i Žalgirisom zauzima 7. mesto na tabeli.

Olimpijakos ima skor 9-5 na četvrtom mestu koliko imaju i španski predstavnici Real i Baskonija

Zvezda će na ovom meču nastupiti bez povređenih Nikole Ivanovića i Hasana Martina, kao i najnovijeg pojačanja Crvene zvezde Argentinaca Fakunda Kampaca zbog administrativnih problema.

Fakundo Kampaco, trening, KK Crvena zvezda

Trener crveno -belih Duško Ivanović svestan je velikog izazova koji očekuje njegov tim.

"Olimpijakos je jedan od najjasnijih kandidata za F4. Poznaju se odlično, igraju po automatizmu, sjajni u odbrani, napadu. Statistički su možda i najbolja ekipa dosad. Biće veoma teško. Ovi momci imaju karakter da svaku utakmicu žele da pobede, pa ćemo videti", rekao je Ivanović.

Utakmica se igra u Atini sa početkom u 20 časova.